Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (56)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by Miutza

Anca, felicitari pt fetita!!! sa fie sanatoasa, frumoasa, desteapta si descurcareata in viata!!! refacere rapida tie si pofta buna ei!

Miutza 28+ Maya, minunica noastra :)
http://www.flickr.com/photos/miutza/sets/72157601703522435/





anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

Neata

Monica-Matz, mie mi-a spus doctora la ultima eco dar oricum banuiam eu ca are piciorusele sus la ce suturi tragea iar cu manutele ma gadila cand stau mai aplecata la birou si mai are o pasiune dupa cum am mai spus exact deasupra buricului le intinde si se face o galmita mai proeminenta si tare iar taicasu vine si da cu degetele sa se joace acum na avem cu se sa ne jucamSi frumoase poze si burtic bineinteles. Nu cred ca exista o regula anume la alaptat fiecare organism reactioneaza in felul lui acum sa ai tu laptic bun si destul ca bebe nu refuza

Shose, foarte misto fotografiile

Stiu Miri de temperatura, mai am niste prieteni care miau zis la fel si al lor copilas s-a nascut in decembrie anul trecut dar nu a fost racit nici o data, si oricum tre sa facem totul pentru bebe si nici noua nu ne place caldura prea multa in casa ca vrem sa luam termometre in fiecare camera de pe acum sa stabilizam temperature

ramona, frumoasa burtica

alina023 nu mai fi suoparata cza si eu am trecut prin asta anul trecut de ziua mea de nastere ca sa ambitionat ca boul sa nu-mi zica la multi ani si i-am tot scos ochii cu chestia asta si de ziua lui nici eu nu i-am zis la multi ani nici nu mia pasat si cum eu sunt o cicalitoare de fel acum de 10 zile ma intreaba ce vreau de ziua mea ca a vazut ca ma afecteaza chestile astea minore mai ales ca eu nu am onomastica, deci vezi cum procedezi. Si de flori mi-a mai adus, de exemplu dupa ce ne-am imprieenit primul an a uitat a venit pana la barul unde trebuia sa ne vedem si cu alti prieteni si s-a intors val vartej la piate, al doilea an la-m gasit plantat in fata usii la serviciu ca aveam cheie la usa de la bloc, era cu buchetul in mana si tot asa dar mai greseste si el. Si ca sa-ti mai treaca iti trimit eu o floricica si cu sotul invatal tu mai sa ofere si o floare rupta din parcul de vis-a-vis

Miri si eu am problema asta si al meu a fost crescut asa, e unde ma duc cumpar cate ceva la fiecare oricat de mic ar fi, sau in cel mai rau caz fratelui mai mic daca nu la toti el nu asa la crescut masa aia educatia curului (scuze dar eu am ce am cu socrela). Acum parca a mai avansat un pic.

Miutza, nuti face griji cum vei naste importan e sa fie bebe bine si eu am miopie si hernie de disc asa ca chiar daca bubulina e cu capul in jos tot prin cezariana va iesi

fetelor eu abea am terminat capitolul trecut trimit primul roman apoi mai recuperez ca eu mereu deschiid doua pagini sa pot si raspunde

Louiza 29s + Yasmin
mai avem putin

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze cununie, nunta, luna de miere, Sighisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

Anca sa-ti traiasca este o scumopete bine ca mananca si lasa ca rezolvi tu problema cu dormitul



Louiza 29s + Yasmin
mai avem putin

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze cununie, nunta, luna de miere, Sighisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miutza spune:

ai dreptate, Louiza, cel mai important e sa fie bebe bine insa tare mi-e mila de ea ca n-are loc destul...si inca nu e mare, abia 7 luni...


sa va dau si eu preturile din Galati:
nastere naturala:
dr-300-400
moasa50-100
asist. sef-50
dr neonatolog 50-100
si restul de 5-10 lei pt asistente, infirmiere

cezariana:
dr-700-1000
anestezist-100
si restul la fel ca mai sus, doar ca se aduna mai mult din cauza numarului de zile petrecute in spital. mie mi se pare rezonabil.


Miutza 28+ Maya, minunica noastra :)
http://www.flickr.com/photos/miutza/sets/72157601703522435/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


buna fetelor,

eu am trei zile libere de care vreau sa profit din plin si sa ma odihnesc .. din pacate, nu prea pot caci trebuie sa merg sa cumpar cadouri ptr doi prieteni care isi serbeaza maine ziua de nume ..

nu stiu cat de mult o sa pot umbla cu spatele asta care ma omoara cu zile .. dar voi incerca ..

si maine seara o duc pe bebelina iar la discoteca .. desigur voi sta mai mult pe canapea .. si cum ma mananca talpile ..


ANCA sa traiasa bebelina, sa fie sanatoasa, norocoasa caci frumoasa oricum e!!

crisis la mine se potriveste acel calendar .. la sora mea la fel .. o sa testez si la prieteni sa vedem daca s-a nimerit ..

astazi facem si noi 32 de saptamani .. am schimbat la semnatura si la amr .. mai e un picut si vine bebelina!!

toate fetele



32 EVA MARIA
AMR 8 SAPTAMANI!!

www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL

LUCRUSOARE BEBE

MAI E UN PIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

Sunt tare trista ca nu stiu sa pun si eu poze .Am incercat dar ma lovesc de diferite obstacole.

danybv31Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Eu sunt si mai trista, ca nu pot sa vad pozele puse de voi (doar cele de pe webshots) ca idiotii astia ne-au blocat accesul al site-uri de poze, filme si multe altele.

Roxana 31+

Abia astept sa ne intalnim !

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20749;30/st/20080106/dt/7/k/2fd1/preg.png

AMR 9 SAPTAMANI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Buna fetelor...cred ca am ratat un subiect doua..dar le reucperez indata ce vine sotu cu laptopul..ca nu am voie sa stau la calc pe scaun..mai intru cate 5-10 min..si parca e un facut..atunci suna el;...si ma intreaba ce fac..daca stau in pat..si eu..nu pot sa il mint..si ii zic..."tocmai ce m-am asezat la calc..."..iar el binentles imi zice..pai na..tu stai toata ziua la calc..cum sa fie bine...


AncaD...felicitari pentru bebelina cea frumoasa..mie mi se pare ca seamana cu mami a ei..tu ce zici:D
Sa creasca mare si sanatoasa..si sa va aduca numai bucurii...iar tie recuperare usoara iti doresc si sa reusesti sa treci cu bine peste perioadele mai grele...

Fetelor, va pup..iar celor care schimba semnatura..(si mai cresc putin cate putin)..felicitari..si sa fiti sanatoase..sa ajungem cu bine la finalul acestei minunate odisee:D


www.flickr.com/photos/14806819@N02/1532194058/in/photostream/" target="_blank">Poze de tot felul
www.flickr.com/photos/14806819@N02/sets/72157602400879499/" target="_blank">Poze mai recente

Alina 26 si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by Adryana_4u

am uitat sa schimb semnatura...a mai trecut o saptamana,intram de azi in saptamana 28, adica luna a ...CE LUNA????

Adriana S.

-28 sapt- BIANCA
acte
bebe evolueaza
www.flickr.com/photos/adryana_4u/1468720937/in/photostream/" target="_blank">Bianca-22sapt.



Luna a saptea .
La 32 de saptamani luna a opta .
La 36 de saptamani luna a noua ( copilul nu mai este considerat prematur ci nascut la termen ).

O zi excelenta !
Lala.

_

Fratele mai mare!

Bubu mic! AMR maxim 8 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia82 spune:

Buna dimineata,fetele(stiu ca e pranz deja da eu de-abia m-am trezit)Am avut o noapte..de pe la 3 am inceput sa fac ture pe la baie sa-mi suflu nasu,ca am tras o raceala...
Alina iti inteleg supararea.Asa face si sotul meu cand e vorba de Sf.Valentin,1 martie si 8 martie..tot timpu uita sa-mi ia flori; si n-am pretentii la trandafiri sau mai stiu eu ce, e de-ajuns un buchet de ghiocei.Bine ca dupa ce fac botic si vede ca-s suparata fuge repede si-mi ia cel mai frumos buchet,dar degeaba ca nu mai are nici un farmec...pai ce? numa asa stie?? ei....barbatii astia...cateodata am impresia ca-s "limitati" cand e vorba sa se gandeasca la partenera lor..

Felicia cu masajul asta al sanilor sunt pareri pro si contra.Unii spun ca ar provoca contractii...alti ca ar fi benefic.Acuma oricum daca freci sanii cu un prosop mai aspru o data pe saptamana nu cred ca face rau

Angi la caruciorul cu flori am renuntat fortat..ca nu-l gasesc nicaieri disponibil,iar ce-i care-l importa nu mi-au dat sperante ca-l vor mai avea pe stoc...asa ca o sa-l iau pe asta,care sincer parca-mi place mai mult,mi se pare mai elegant.

Ven e la 300 euro si il iau de pe ebay din germania(am pe cineva care are cont la ei si mi-l aduce).Daca vrei doar landou,uite astia au un carucior 3 in 1,dar poti suna la ei(sunt un depozit din TG Mures) sa vezi poate vor sa dea doar landoul(sunt tare amabili)
http://www.wampol.ro/triton.htm

Miri...hmm..a nins p-aici,dar numai asa de forma,cat sa ramana noroi si fleoasca.Dar eu m-am bucurat ca am inceput sa vindem cauciucuri la greu...maine mergem la Izvoare,ca a nins bine de tot acolo(parca 30 cm era stratu zilele trecute)

Ramona eu iti tin pumnii pt urmatorul eco,poate-ti zice totusi ca are pruna...se spune ca mama simte ce are in burtica,asa ca poate,poate...eu am stiut ca o sa am fetita inca din primele saptamani(chiar daca la un moment dat dr a vazut coitze) si fetita a ramas



Iulia31+ IRIS MARIA

www.onetruemedia.com/shared?p=3ef64df15c161b4ada75f4&skin_id=406&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">BURTIK

www.onetruemedia.com/shared?p=3ef5293709d7f91d925348&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">lucrusoare pt bb Iris

uite cum crestem

Mergi la inceput