*Gravidute&Mamici de IASI* (12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ella10 spune:

Ioana bine ai revenit, sa-ti traiasca printisorul, e un scumpik
Am vazut pozele cu el , e tare dragalas si frumusel
Multa sanatate si sa aiba parte de tot ce e mai bun din viata!

poze
BIANCA ANTONIA
27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns licrisamir spune:

quote:
Originally posted by slimatei

buna dimineata!multumim miha...eu in ultima vreme incerc sa-mi ocup timpul sa-mi mai iasa din gargauni...defapt nici nu am mai avu timp sa intru nici macar sa salut... si nici n-am mai visat nimic frumos..decat pe mama

va las cafelutza proaspata....

o zi buna

Stefania X 235+...amr..max-5sapt...
www.flickr.com/photos/13068460@N06/sets/" target="_blank">foto


Buna !Am vazut ca stai in Italia, as avea si eu o intrebare:este adevarat ca daca nasti in Italia, declari copilul si ia cetatenie italiana , nu poti iesi cu el din tara 2 ani dupa aceea?Dar in cazul in care il declari la ambasada Romaniei ?Care sunt legile acolo?Ce beneficii sunt daca nasti acolo?Se poate plati spitalizarea daca nu ai asigurare medicala?ma poti lamuri putin?Multumesc mult pentru intelegere,si imi scuzi indrazneala....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

am revenit..a papat si a adormit dansand cu ea pe muzica de Marc Anthony
asadar Ella, mersi de parerea ta..am zis ca e mai bine sa merg undeva unde stiu(adica taica-meu) decat sa merg la ghici undeva..eu personal nu am intrat niciodata, am vazut doar de afara aranjamentele si cateva mese..
iar va bombardez cu niste intrabri:
-am vazut la ea, sub buza de sus o basicuta..o are de la supt lapte?
-am cumparat Water Gripe de la Pharco. am inteles insa mai e unul cu o girafa?!o fi bun ce am cumparat?e o solutie pe baza de plante egipteana..



Poze
Cristina fericita de Alessia Stefana (16.10.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

da asa are si andrei si face basicuta de la supt :)
da, e bun siropul, am si eu la fel

emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

acum am vazut ca sunt 2 produse:
Gripe Water pentru Colici de la Pharmex(cu girafa pe el)
si
Gripe Baby Water Pharco, tot pt. colici..




Poze
Cristina fericita de Alessia Stefana (16.10.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns byu spune:

Ziua bunaaaaaa, e vicheeeeeend, mai naspa e ca maine tre sa ma duc la tara ca ii facem praznic de 7 ani lui bunicutu meu dar asta e trebuie facuta si asta...
Dupa ce ieri a fost ziua lui tati...azi e randul lui Casian, implineste 5 luni,uaaa ,habar nu am unde a fugit timpul asta...
Multumim pt complimente fetelor care ne-ati postat mesajele,daca ati sti ce multe face la cinci luni ....imi dau lacrimile numai cat ma gandesc(cel putin asa mi se pare mie ca face f multe)si e asa mamoooos , adevarul e ca eu mi-am dorit sa fie mamos, faza e ca e asa tare ca nu ma lasa nici la baie...
Intreba cineva de preturile de la Dr.Mihalceanu, eu am nascut cu ea , e drept insa nu as putea sa zic exact ce si cum pt ca eu m-am dus sa nasc natural (am intrat in urgenta cezariana pana la urma)si eram preg pt natural adica cu 2milioane parca (i-am mai dat pe timpul sarcinii destule)si ce am mai dat le restul ca au fost o gloata in jurul meu parca eram presedintele, dar in salon cu mine era o tipa care venise special pt cezariana si am inteles ca a dat 6 milioane d-nei doctor ce vroiam sa zic e ca d-na doctor e o bomboana s-a purtat asa frumos cu mine....chiar daca i-am datt mai putin s-a ocupat mai mult de mine decat de tipa care a dat 6 mil(fiecare da dupa buget).Eu as avea mai multe sa povestesc despre nasterea mea dar va plictisesc

Byucu CASIAN ANDREI

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns byu spune:

Kriss cred ca zici de basicuta de pe mijlocul buzei de sus care e de la supt intr-adevar, aia las-o in pace nu o zgandari nu ii face nimic si nici nu o da cu nimic pt ca se usuca si cade singura e ceva fiziologic
aaa pt ce e water gripe ?

Byucu CASIAN ANDREI

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Nonna76


Da bine Miha,eu iti trimit mesaj de dimineata pe telefon, te felicit si pe forum si tu doar pe Oana o inviti la tort?
Voiam si eu sa-mi faca cu ochiu' o felie dintr-o poza.



N-am vrut sa o invit doar pe Oana ,pe toate as fi vrut sa va invit ca pe toate va iubesc ...doar ca ea e mai aproape de mine si n-ar fi trebuit sa mearga mult...
In alta ordine de idei,saru-mana pentru mesaj,a fost o surpriza tare placuta . Sa ma ierti te rog ca nu ti-am multumit ieri,dar eram cam asa...... Nu am facut prea multe feluri de mancare si prajituri,nu stiu ce-am avut dar m-am miscat tare greu si parca aveam 2 maini stangi... Si peste o saptamana e ziua lui Robert si nu va spun ce meniu aveam pregatit pentru ziua lui ,dar cred ca renunt pentru ca nu ma simt in stare...O sa fac ceva-ceva ca altfel nu m-as simti bine dar muuult mai putin decat mi-am propus.
Deci...cum va spuneam...aseara eram varza de oboseala si n-am mai apucat sa fac poze decat la o farfurie cu aperitive.
La desert am facut doar Krem a la krem (neaparat sa-l faceti cand o sa aveti timp si chef si atunci o sa-mi intelegeti "nebunia" cu prajitura asta,plus ca se face fff usor si repede) si un Tort Sah. Din tort a mai ramas o bucatica pe care am zis ca am s-o pozez dimineata,dar nu stiu ce-a patit ca s-a dezintegrat si s-a pravalit in tava.Asa ca...nu i-am mai facut nici o poza si am pravalit ce-a mai ramas la mine in burtica...

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

quote:
Originally posted by kriss79

Neata!
Ioana, "scorurile" ceza:
mana I-700
mana II-300
anestezist-150 lei
moasa, neonatolog-150 lei
asistente/infirmiere-5, 10 lei

Eu nu le-am respectat intru totul..la mana I am dat mai mult (800), anestezista nu a vrut sa primeasca (vorbise cineva cu ea..si poate de aia, ca am incercat de 2 ori), iar neonatoloaga la fel..



multumesc pentru raspuns - imi cam pierdusem speranta ca cineva a remarcat intrebarea. multumesc si fetei care a raspuns la subiectul incheiat (nr 11)

dar - cum adica "moasa, neonatolog - 150 de ron" - moasa nu e asistenta? se da ca la un medic neonatolog?

multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

quote:
Originally posted by byu
Intreba cineva de preturile de la Dr.Mihalceanu, eu am nascut cu ea , e drept insa nu as putea sa zic exact ce si cum pt ca eu m-am dus sa nasc natural (am intrat in urgenta cezariana pana la urma)si eram preg pt natural adica cu 2milioane parca (i-am mai dat pe timpul sarcinii destule)si ce am mai dat le restul ca au fost o gloata in jurul meu parca eram presedintele, dar in salon cu mine era o tipa care venise special pt cezariana si am inteles ca a dat 6 milioane d-nei doctor ce vroiam sa zic e ca d-na doctor e o bomboana s-a purtat asa frumos cu mine....chiar daca i-am datt mai putin s-a ocupat mai mult de mine decat de tipa care a dat 6 mil(fiecare da dupa buget).Eu as avea mai multe sa povestesc despre nasterea mea dar va plictisesc

Byucu CASIAN ANDREI



pe mine nu m-ai plictisit, multumesc!

Mergi la inceput