Gravidutze si mamici din CLUJ - 33

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia20 spune:

RAMONELLA, FELICITARI!

Chiar acum o sa caut in capitolele anterioare sa vad cum a decurs nasterea. Sper ca totul e bine si Bea e sanatoasa si cuminte.


Felicia, 26+

http://bd.lilypie.com/IQ5Bp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

felicia, nu cauta ca nu gasesti ,stim de Ramonella doar asta!
Am venit! Ma numesc Beatrice Alessia, am 2.700 kg si 53 cm. Mami si tati spun ca sunt frumoasa. Am luat nota 9. M-am nascut la 12.45. Mami e bine. e mesaj din data de 08.11.



SOSO (20 dec 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia20 spune:

Multumesc, soso. Asta am citit si eu, important e ca e bine si ea si bebelusa.


Felicia, 26+

http://bd.lilypie.com/IQ5Bp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

`neata si de la noi.

Pufu eu asha strigam la nastere pana mi-a zis medicul ca nu ma ajuta cu nimic.Nu mi-am dat seama ca strig,si am strigat in continuare pana a iesit.Siemteam ca ma ajuta.

Alex eu am inceput dupa ce am fost la controlul de 6 saptamani.Desi erau vreo 8 saptamani.Greu v-a fi.....hhmmmmm si in legatura ci injectia eu chiar nu am auzit.M-ar interesa si pe mine.

Iko eu stiu ca nu e voie ceai de musetel la ochisori.Mai mult rau face decat bine.

Crisis81 la mine se potriveste chestia cu sexul.





Lore, mamicutza lui David
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

Anca, eu deja am terminat cafeluta...normal ca nu am nici un simptom, asa se intampla...cand iti doresti..nu e sa fie..ma simt de parca pot face gimnastica, nu tu contractii, nimic:)

felicia, zicea ieri Ramo ca se simte ok, dar putin o supara epiziotomia, oricum cred ca e asa de fericita ca asta deja e un detaliu;)

sa stiti ca si mie mi-a iesit chestia cu sexul bebelusului;) cred ca o sa tin cont daca o sa programez un al doilea;)



Co40 +Carina Alysa
http://image.lafemmebonita.com/c/bg561292.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Va rog imi dati si mie adresa de la Medstar? Parca inclin sa merg acolo la 4D. Si cu cat timp inainte se fac programarile? Si voi la cate sapt ati facut 4D?

16+ cu posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

kitzy, ti-am scris eu nr de tel. site-ul e www.medstar.ro.

cred ca pe la 17/18 sapt e ok ca se vede deja fain. eu am facut tot timpul 3/4d e f fain, sunt pacineta doctorului Muresan si am avut un avantaj pe partea cu eco, ca era numai 60-70 adica exact cat e consultul p zis...

alex, acum nu stiu ce sa zic...stiu ca pt Meli,. scumpa de ea a fost o exp traumatizanta...dar eu merg de 4 ani la Muresan si pt mine e ok, si Anca a nascut cu el si de asemenea Gabitza a fost la el, numai ca nu l-a prins la nascut...Carrie se cunoaste cu el. ecourile sunt m,ulte pozitive, poate ca ai putea sa te programezi la el sa vezi si tu cum ti se pare...oricum la medstar sunt inca vreo 2 ginecologi, de fapt d-ne dr. vezi tu, macar e aprope de noi aici...

Co40 +Carina Alysa
http://image.lafemmebonita.com/c/bg561292.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

Meliu scumpa de tine nu am uitat.Am zis ca le raspund fetelor si dupa ma ocup numai de tine.
Asha....am cautat mai multe pe internet.Si parerea mea este ca trebuie sa mergi si la alt medic,sa mai ceri o parere.
Despre sinechie am gasit mai multe.
1. reprezinta o alipire a peretilor uterini ca rezultat al raspunsului inflamator post agreiune data cel mai fregvent de un chiuretaj ( la tine au fost 2)
2. rezolvarea acesteia poate fi realizata prin dilatare cu dilatatoarele haegar (instrumente folosite si la chiuretaj pentru dilatarea colului uterin), prin intermediul hiteroscopului ( se introduce in cavitatea uterina un tub subtire care , pe langa posibilitatea vizualizarii cavitatii, are si capacitate interventionala, dezunind astfel peretii uterini si rezolvand astfel sinechiei
3 am cautat si pe Dc si am gasit ca sinechiile urerine se depisteaza histeroscopic. Tu ai facut asha ceva?
iti pun si linkul, sa te mai uiti si tu
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=89860

david este bine,povesteste, se cearta cu noi.

Aseara l-am inregistrat pe telefonul mobil cum "povesteste" si dupa i l-am pus sa se auda. Parca povestea cu el,era asha de atent scumpul de el.Probleme cu somnul eu zic ca nu prea avem.Numai ca seara pana la 12 nu doarme,el are chef de jocuri,de povestit,de iubit...dimineata mananca la 7 si doarme iar pana la 10 (cand isi bea suculetul)

sa speram ca revii meli si ne povestesti mai multe.




Lore, mamicutza lui David
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

bexule tu cu cafeaua, cu ceiul.... cred ca o lasi pe Ramo sa vina acasa sa nu ramanem putine la Forum.... :))

Lore, mamicutza lui David
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Bex stiu ca mi-ai trims numarul de telefon, dar ma interesa adresa sa-mi fac o idee prin ce parte a Clujului e. Pe mine ma intereseaza sa ma duc peste vreo 4 saptamani. Am trimis un mail cand as dori o programare, oare e ok? Daca nu , o sa sun, dar nici nu stiu cu cat timp inainte sa sun.

16+ cu posibil

Mergi la inceput