Rahova sau apropiere(35)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

buna fetelor,
Vicky bafta la sedinta!
sper sa poti vb cu invatatoarea ca de obicei vorbesc doar ele
noi avem test la matematica maine si cica o sa treaca nota in cataog,asa ca diseara avem de lucru...
aseara am vb cu doamna si mi-a spus ca Mihnea e tare imprastiat,nu stie de lucrurile lui,isi cauta caietele mereu,stiloul il pierde,dar nu se stie pe unde....se evapora pur si simplu...
cum n-am mai gasit caietul de teme la romana am inceput altul si am scris cuvinte ..
apoi am refacut caietul de dictare ca din greseala cumparasem de tip 2 si nu era bun...
am muncit de la 8.30 pana la 9.30 si era trminat saracul,dar nu l-am lasat pana nu a scris si ultimul rand...asta pt ca s-a uitat la desene si nu mi-a spus ca are tema...
dupa ce s-a culcat,cum uitasem sa-i pun picaturi in nas, l-am sculat si saracul a inceput sa se vaite si sa bolboroseasca"nu stiu cum se scrie Nana!!!"
cred ca era f stresat....
o zi buna va urez,




mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Viki, bafta la sedinta!
Vio, bafta maine la test!
Lexi, fetita de care va-m povestit are un fel de leucemie care aici in RO nu se poate trata, daca vrei sa donezi ceva banuti pt. ea imi spui si iti pot da contul daca vrei sa-i pui tu personal, are cont deschis la BCR, daca nu ai timp si vrei sa o ajuti, ne putem intalni si o sa-i pun eu, pupici tie si Mariei, ce mai face micuta?
Mirela, cum a fost intalnirea cu nasul?
Monica, voi ce mai faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Buna fetelor,
noi suntem tot la fel, cu tuse, acum e si ruxi azi mergem la control cu alex apoi la serbare diseara
ei abia astepta...cred ca nici nu dorm la pranz de grija
va pup pe toate

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

aaa...lexi noi la inc lui ian...voi?

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

Dory,o sa sa te rog sa depui si pt mine ceva banuti pt copilul acela care are nevoie de ajutor....sigur daca poti...
cand ai tu timp,ca acum nici eu nu stau prea bine cu banii...
dar vreau sa ajut si eu,



mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:


lexi, vio
i-am spus lui Dory ca "strigatul" nostru aici la rahoviste nu o sa fie in zadar
Dumnezeu o sa va rasplateasca

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

monica,sanatate lui Ruxitza!
si bafta la serbare lui Alex,


mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

multumim vio

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Vio, Lexi , cand puteti sa dati ceva baniti sa-mi dati de veste si stabilim o intalnire, pt mama acestei fetite oricand sunt bineveniti banutii si cat de putin pt. ea inseamna ft. mult.
Eu ma rog la D-zeu sa poata sa stranga suma necesara de care are nevoie sa poata sa isi salveze copilul de la moarte Doamne ajuta!
Monica, sanatate la amandoi copii, si sa ne povestesti cum a fost la serbare, pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

hai ca dau copy la ce-am scris la casnicute ca-i f tarziu si sa-i bag la culcare
in seara asta am plans...asa emotionant a fost...ma intreb cum o sa cand o sa termine lic, facultatea sau cand s-o insura
din pacate nu am facut poze, le asteptam pe cele de la fotografii lor(caci au fost cred ca mai mult de 10 fotografi profesionisti) care au marcat toate momentele...toti copilashii care au terminat gradinita au fost imbracati in roba(albastra) si cu toca din aceea pe cap,le-a dat niste diplome de absolvent de gradinita puse in niste tuburi cu numele lor pe ele...au cantat imnul si alte cantecele, i-a strigat pe fiecare in parte sa le inmaneze diplomele...ce sa mai o adevarat ceremonie apoi distractie...
la sfarsit au aruncat toti toca aia depe cap si ruxi fericita a prins si ea una si si-a pus-o pe cap ca se zmiertaie tot timpul ca vrea si ea sa se imbrace ca alex
cam asta a fost...aaa...si la dr a zis ca nu e in nici un caz sinuzita...mai ales ca a luat-o si ruxi e un virus acum nici nu stiu, sa ma bucur, sa nu ma bucur Doamne ajuta sa scapam de tuse...si dupa aia ma bucur
va pup pe toate


monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput