Raiul Animalelor ?

Raiul Animalelor ? | Autor: andriushca

Link direct la acest mesaj

am o catelusa in varsta de 12 ani, pe care o am de la 1 luna jumate si mi-e tare draga, e un adevarat membru al familiei si suntem impreuna, "de-o viata", nu?
cu fiecare an care trece constat ca are tot mai multe probleme de sanatate, ca batranetea isi spune cuvantul.
acum tocmai am aflat ca pe langa cele ce stiam (cataracta, probleme cu oasele - nu prea o mai tin picioarele si oboseste repede), are probleme si cu inima, ciocuri pe coloana dar mai ales ca s-ar putea ca formatiunea de pe piept, pe care toti doctorii o credeau depunere de grasime sa fie de fapt ceva mult mai grav de atat.

acum sunt mai constienta ca ea nu va fi o eternitate langa mine, ba chiar ca momentul in care ne vom desparti este poate mai aproape decat mi-am imaginat.

mi-e greu sa ma gandesc la asta (sau sa recunosc ca ma gandesc)si mai mult as prefera sa ma prefac ca aceste probleme nu exista, totusi o intrebare imi revine din ce in ce mai des in minte: ce facem atunci?
v-ati gandit vreodata asa?
v-ati gandit "din timp"?
v-ati gandit la "Raiul animalelor"?
sunt persoane care si-au dus acolo animalutul drag?

sper ca nu v-am intristat cu intrebarea mea ... mai mult decat m-am intristat eu...dar vine o vreme cand deschizi un subiect in care intrebi "Ce animal sa-mi iau" si vine o alta in care-l deschizi pe asta ...


ZOZOLINA

andreea

...daca viata ti-a dat lamai... fa limonada!...

COUNTING THE DAYS

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luci.eilm spune:

Andriuschca, inainte de baietelul de acum (un cockaras patat, alb cu negru, de 7 ani- nici nu vreau sa ma gandesc ca o sa aiba vreodata 12 ani), am avut o catelusa pe care a calcat-o un camion. Am ingropat-o la umbra unui pom, in curtea scolii unde se juca si de unde a si fugit sarind in fata masinii. Trebuie un loc special si pentru animalut. Conteaza sa aiba semnificatie si pentru noi.
L.


Binecuvantati animalul fara stapan si copilul fara parinti!
www.flickr.com/photos/13222161@N07/" target="_blank">catelusi

Mergi la inceput