Gravidutze si mamici de CLUJ - 32

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia20 spune:

Prezente si noi la apel!

Ramo, cred ca esti nerabdatoare! sa fie totul bine!

Oana, nu mi-ai povestit cum a decurs nasterea. Ai nascut cu d-na Puscas? Cum s-a comportat?


Felicia, 25+

http://bd.lilypie.com/IQ5Bp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Salutare!!!!
Noi suntem la servici,fac situatia cu furnizorii,cu datele scadente.
Deci am mers la spital cu catel si cu purcel..ca deh,eu nasc azi...Ma pune la ecograf,bebelina e gata de iesire,colul foarte scurt,dar nu sunt dilatata.Si ca pot naste in orice moment.Dar de internare nu zice nimic.A zis sa vin joi,daca nu nasc intre timp...Si i-am zis ca eu am venit pregatita de internare,ca asa am inteles,cand a zis de anestezist.Si ea a zis ca nu are rost sa ma internez,sa le aud pe alea cum nasc pe acolo,si ca ea trebuie sa-l informeze pe anestezist de situatia mea si de aceea m-a chemat azi sau cam asa ceva.

In fine si n-am nascut.

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/96929.birthdue.png" target="_blank">
bebelina
poze

Ramonel40+ Beatrice Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

Ramonella ,las ca e mai bine asa ,eu nu sunt de acord cu nasterile provocate pt ca travaliul poate fi mult mai lung asa ,las-o mai incet cu lucrul si pregateste-te sufleteste pt "marea intalnire" ,tin pumnii sa fie bine !

Victo ,da de ce esti tu stresata ,mamicuto draga?????????nu-ti mai fa atatea probleme din nimik ,si scrie aci ce te framanta poate te ajutam ,sprijinim

Bex ,ce faci ??cum esti????????

Redai ,eu credca e bine sa ii spui ca esti alaturi de ia si te rodi pt puiut .Doamne ce nedreapta e viata pt unii.

Am fost afara si e destul de frig ,acum ar tb sa o culc pe Sorana da pot?????NU ! pt ca pun interfon nou la bloc si gauresc astia !!!!!!!!

SOSO (20 dec 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Da Anca bine ca nu mi-a provocat nasterea,e mai bine asa,mai ales ca e pe vine,cum s-ar zice.Si e mai frumos sa te apuce durerile acasa,sa ti se rupa apa sau sa elimini dopul.

Bexule deci ne vedem joi???La o cafeluta in salon.

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/96929.birthdue.png" target="_blank">
bebelina
poze

Ramonel40+ Beatrice Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

Ramo,bexule asha imi place de voi cum va faceti planuri cu cafeaua in salon si cu intalnirea,iar cand ajungeti acolo cu dureri imense nu mai stiti pe ce parte sa stati.poate ve-ti putea pove dupa nastere, dar in timpul durerilor ma insel.Orcum eu va doresc un travaliu scurt si bebiti sanatosi

Lore, mamicutza lui David
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

bv Ramo, bine ai venit:)
deci ramanem pe joi..eu o sa merg in jur de 9 si ceva 10, ca nu cred ca se urneste micuta mai repede de joi...

Anca, acum mi-am aranjat si mutat ghivecele de pe balcon in casa...incerc sa fac tot felul de activitati de genul, poate poate...

In rest, ca e la moda ma doare gatul groaznic, tocmai a fost soacra-mea si mi-a zis ca am amigdale inflamate, rosu in gat, asa ca nu stau chiar bine...

Lore, sper sa ai gura aurita si asa sa fie
Acum imi "gatesc" ceia de musetel - a2a cana pe ziua de azi, acum cu pretext ca sunt bolnavioara;sa nu avem povesti;)


Co40 +Carina Alysa
http://image.lafemmebonita.com/c/bg561292.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Buna ziua tuturor! Va citesc de ceva timp...am mai si scris din cand in cand dar imi face multa placere sa va citesc..
Si vazand ca exista 2 burtici care se pregatesc de nastere ma gandeam ca ar fi frumos sa va spun cum a fost la mine...
Intr-o miercuri am avut primele semne de nastere..a cazut dopul..m-am dus la Stanca si mi-au zis ca e ok, ma interneaza, nasc in acea zi. M-au trimis in asa zisa camera de travaliu in care mai erau vre-o 4 burtici..si toate au nascut in acea zi, numai eu nu..Am avut dureri vre-o 3 ore dupa care m-au lasat. Si am stat acolo o zi intreaga, si am vazut cum naste toata lumea numai eu nu. A trecut si noaptea pt ca imi ziceau sa nu ma duc acasa ca eu nasc. S-a facut dimineata si cum eu nu mai dadeam nici un semn de durere sotul meu a luat atitudine si impreuna am cerut externarea pentru ca practic imi tocam nervii acolo (si termenul sarcinii era de-abia peste 2 zile). Am ajuns acasa si ca acasa nu e nicaieri..o baie relaxanta si o noapte linistita si a doua zi am luat Clujul la pas..am mers pe jos din Dambul Rotund pana pe Calea Floresti Si cand am ajuns seara acasa nici timp sa mancam n-am mai avut (tin minte ca mi-era tare pofta de cartofi prajiti cu salata de rosii si castraveti)..Am ajuns la Stanca la ora 22:00 si la 02:15 a venit pe lume Alexia. Dilatarea a mers ok dar apa mi-a fost rupta pentru ca deja ma dilatasem 7 cm si nu se rupsese apa. Cam asta e povestea mea si sper sa fie interesant pentru cele care se pregatesc acum de nastere... Mult succes!!!

MAMI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

fetelor..ramo si bex..eu incerc deja sa fac scenariu...
va si vad in sala de asteptare...mai una mai alta..aoleooooooooooo..face ramo..bex de colo, viteaza..gata, gata..si apoi incepe ea..uiuiuiuiu pfew...da n-a zis nime ca doare asa...:):)

multa bafta fetele, o nastere cat mai rapida!

pai anca, nu vezi ca ma tot plang acilea toata ziua...pai mi se rupe sufletul, na, cd il vad ca plange..ce sa fac..

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

[URL=http://good-times.webshots.com/album/561157040ngkHoQ][/URL]

MAMI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Un sfat pentru Victo..poate are colici, Alexia din aceasta cauza plangea. Am rezolvat cu ceai, BABY DRINK.

MAMI!

Mergi la inceput