*Dura lex sed lex (Clubul Juristilor)*(11)

*Dura lex sed lex (Clubul Juristilor)*(11) | Autor: kriss79

Link direct la acest mesaj

Tot noi..
Cap.1
, Cap.2,Cap.3,Cap.4,Cap.5,Cap.6,Cap.7,Cap.8,Cap.9,Cap.10,


<<Listuta Juristilor>>


1. amar (Carmen) 23.03.1971de Oana Isabella (16.09.2007) - Germania, Facultatea de Drept, Univ. M.Kogalniceanu Iasi, 1996



2. Angelapriboi (Angela) 22.07.19xx - Bucuresti, Facultatea de Drept, 2002


3. Cenia (Cerasela) 9.04.1975 lui David (9.04.2005)si de DPN.13.05.2008 - Iasi, Facultatea de Drept, 1999, Statele Unite ale Americii


4. claudela(Claudia) 22.07.1981 - Facultatea de Drept, Univ. de Vest Timisoara, 2004, Slatina


5. eva03 de Claudiu - Bucuresti


6. Irinabobe (Irina) 7.01.1978 - Facultatea de Drept Bucuresti, 2002


7. kriss79 (Cristina) 15.10.1979 de Alessia Stefana (16.10.2007) - Iasi, Facultatea de Drept, Univ. "Al. I. Cuza", 2002


8. LoraG76 (Laura)3.06.1976Iustinei (31.10.2004) - Piatra Neamt, Facultatea de Drept Iasi, 1998


9. Luna75(Adriana) 2.06.1975 lui Rana (29.09.2004) - Emiratele Arabe Unite


10. Mathilda - Facultatea de Drept Bucuresti, 2001, Canada


11. ooana (Oana) - Facultatea de Drept, Univ. "Spiru Haret" Bucuresti, 2002, Germania




***Pentru completarea listutei va rog sa imi trimiteti numele(daca doriti sa apara) si eventual de unde sunteti si unde ati terminat facultatea si cand, data nasterii..pt. alte idei referitoare la listuta va astept cu propuneri..***













Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

neata fetelor!
kriss am si eu nevoie de putin ajutor please!
am un punct de lucru infiintat pe la satu mare. stiu despre el doar ca apare inregistrat la reg comertului si contractul de inchiriere e inca valabil. (apropo mi-am schimbat serviciul si preiau multe chestii incepute de altii )
la acest punct de lucru nu s-a desfasurat activitate pana acum. stii de ce acte am nevoie si pe unde trebuie sa merg ca sa pot desfasura activitate si acolo (leasing)? nu de alta da parca nu m-as duce pana la satu mare si sa ma trezesc acolo ca nu am facut tot ce trebuie.
deci unde trebuie sa il mai inregistrez?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

IRina, felicitari pentru nou loc de munca!! sa fie cu noroc!si succes cu continuarea chestiilor incepute de altii..
Nu sunt sigura, dar cred ca nu trebuie sa anunti nicaieri ca incepi activitatea la pct.respectiv de lucru, atata timp cat e inregistrat la ORC si contractul de inchiriere e inca valabil..tu ai certificat constatator ref. la deschiderea respectivului ptc de lucru si asta e tot..cei de la Finante preiau datele de la ORC si stiu ca ai pct de lucru acolo..acum ca desfasurati leasing acolo..asta chiar nu stiu..poate o fi ceva special in cazul asta..
ai incercat sa suni la ORC Satu mare sa ii intrebi?



Poze
Cristina fericita de Alessia Stefana (16.10.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

nu am incercat.o sa sun sa ii intreb si pe ei. sau vad aici in bucuresti poate imi spun astia. multumesc mult si pup fetele !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


incredibil!
nu a trecut nimeni prin zona pana acum?
O seara placuta!

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata!
Ce faceti? Pe unde umblati? Haideti la o cafea!
E vreun sarbatorit astazi??? Daca da, "La multi ani"!
O zi buna!


Lora, mami de IUSTINA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Un cadou, chiar daca nu e ziua voastra azi:
http://www.youtube.com/watch?v=UZ3zNb6ryhE

Lora, mami de IUSTINA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


cadoul.Foarte scumpa fetita!
O zi placuta la toate fetele si La multi ani! daca este cazul in familie

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

salut
mai rar..dar va citesc:)
La Multi Ani celor ce isi serbeaza ziua onomastica!
Eu nu-s sarbatorita..dar o am pe sor`mea, taica-meu, nasa fetitei, verisori samd..ce as mai manca o felie de tort:) incerc sa ies azi la supermarket si imi fac pe plac:)
va pup



Poze
Cristina fericita de Alessia Stefana (16.10.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


kriss,inca putin si papusica va avea o luna,dupa 2-3 luni iti va fi mai usor cu siguranta
iti lipseste biroul? munca? activitatea de pe forum?
oare amar cum se descurca - nu a mai dat nici un semn de viata in ultimul timp
nici de Angela nu mai stiu nimic din vara

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eva03 spune:

Buna! Va rog frumos sa am ajutati si pe mine cu Legea cadastrului si a publicitatii imobiliare nr. 7/1996. Multumesc mult
#355;

Mergi la inceput