Durerea unei pierderi de sarcina (48)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

teo2rina cred ca noi comunicam telepatic
nu mai fi suparici si nu te mai gandi ca azi ar fi trebuit sa nasti.poate ca nu ar fi fost azi, ca bebeii nu prea se nasc cand e DPN-ul.poate e o zi, care deja a trecut.tu ai grija de bebe Mihnea si nu te mai obosi, ca nu e bine sa faci efort acum.
Multumesc mult de urari.eu inca nu am avut curajul sa-l sun sa-i spun La multi ani si nici pe sora mea nu am sunat-o sa vad daca are rezultatul.stau asa in stres si astept in speranta ca ma vor suna ei cu o veste buna
Lau Meli

Cristina in asteptarea mormolocului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

Ralucaghisa, sa te ajute Dumnezeu sa treci peste aceasta zi neagra

La mine sunt azi 9 luni cand bebe s-a dus...ieri au fost 9 luni de cand s-a nascut si nici macar nu mi-am adus aminte...nu vreau sa va intristez...cred ca n-o sa mai intru un timp, va pup, aveti grija de voi!

"Daca pamantul pe care il cauti nu exista, Dumnezeu il va crea pentru a-ti rasplati indrazneala" - Isabela de Castilla catre Cristofor Columb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Ralucaghisa nu pot sa-ti spun decat ca trebuie sa fii puternica, sa nu-ti pierzi speranta ca data viitoare va fii bine si iti doresc sa te refaci cat mai repede si cat mai bine dupa aceasta experienta marcanta din viata ta. Sunt alaturi de tine, impreuna cu fetele, stim cu toate ce e in sufletul tau .


Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!

Lau-Meli si
Poze
Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

musette te cred si te inteleg ca te-ai saturat de atatia medici si de tot atatea pareri, asa ca si eu cred ca e bine sa iei totul pas cu pasa cum ziceai. si bafta multa si sa fie bine.
Ninia eee, chiar party nu tin, dar macar va fii mai liniste, asta cel putin pana o sa gasim ceva sa ne convina si o sa ne mutam, abia atunci va fii linistea pe care o stim si ne-o dorim.
Teo vrei sa ma bata fetele ca scot la o gravidutza? Ia lasa tu mama tristetea si bucura-te de miscaretul din burtika si sa vezi ca o sa te linistesti. Noi inca nu am gasit inca nimic, cautam, cautam si iar cautam, ca nu vrem sa ne grabim. si fii cuminte.
Irene ma bucur si te felicit ca ti-ai impus sa nu te mai gandesti la momentele triste. O sa-ti fie pe viitor mai usor, daca faci tot asa.

multi si o la toata lumea.



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!

Lau-Meli si
Poze
Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna ziua,

LIANA fata optimista.....pe langa faptul ca o admir!

RALUCA imi pare enorm de rau pentru ca ceea ce ti se intampla.....si eu am pierdut o sarcina la 11 saptamani.....deci cam ca tine.......stiu ce inseamna......dar vreau sa-ti spun ca trebuie sa fii tare, sa rezisti depresiei si sa te fortezi sa te ridici cat mai repede de jos. Plangi acum cat poti , dar nu mult. Iti doresc sa-ti revii cat mai repede si iti sunt alaturi.Chiar daca medicul nu iti da, dupa chiuretaj sa iei antibiotic.....

NINIA sunt bine dpdv al durerilor de burta....dar chestia e ca ametesc non stop. Nu stiu de ce. Ametesc, ametesc si ametesc. Nu am greata. Doar ametesc.

TEO tu nu ametesti? Ai ametetit? Oare sunt normale aceste ameteli?Sanatate multa si tie!

MCRISSA, IRINA si eu am emotii pentru ziua de 26 noiembrie cand ar fi trebuit sa nasc.....poate pe mine acum ma ajuta putin ca-s gravida..........tare mult va doresc si voua sa ramaneti cat mai repede.

MICHELLE

FLAVIA pentru ca nu reusesc sa fiu pe aceeasi lungime de unda.....sa fim on line.....te .






mult asteptat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

Dana, am avut si eu ameteli,nici nu mai stiam pe ce lume sunt... sa-ti iei tensiunea, vezi sa nu fie prea mica. te pup si ai grija de tine.
Lau,e foarte bine ca nu va pripiti, trebuie sa gasiti ceva.
ma doare rauuuuuuuuu partea stanga a fetei ca-mi iese o masea de minte nici nu pot sa deschid gura. si mi-e foamne rau rau


Marina, o in cu Mihnea-Adrian 24+
Bebe,mami si alti copii (adik POZE)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

SAlutare dragele mele!

Liana...pup fata!

Raluca, multa putere, draga mea! Eu am pierdut 2 sarcini si acum sunt cu frica in san sa nu se repete scenariul si cu asta de acum! Capul sus......daca vrei sa plangi sa vorbesti, sa urli si sa te vaiti, noi suntem aici chiar daca doar cu un umar virtual si o vorba buna!

Mccrissa, te asteptam cu vesti bune despre surioara ta!
Doamne Ajuta sa fie totul bine!

LAu, pup fata!

Flavia, pupici nazdravanilor! Ce mai fac?

Michelle, ai grija de tine, draga mea! Pup!

Mire.....sa vezi ce eco si-a tras musiu dr........moaaama......cred ca vede si "parul din nas" la un bebe mai maricel!
Eu iar am ajuns pe la eco ....cu sangerari maronii
Bebe e bine, are 10 mm, corespunzator la 7 sapt de sarcina desi noi aveam abia 6 si aproape 4 zile, vezicula vitelina de 3 mm, si sacul nu l-a mai masurat ca era ....maaaare!
Am o sangerare din uter....care s-a vazut f clar la eco, dar nu are legatura cu sarcina.....cica in perioada asta uterul e fff vascularizat si de la efortul pe care l-am depus a plesnit un capilar mai slab pe-acolo!

Asa ca indicatii pretioase....sa "rup" si eu paturile pe care le gasesc vreo 2 saptamani + Gravibinon filole 1 la 7 zile.
Problema mea e ca nu gasesc Gravibinonul de nici o culoare!
Nu stiu ce sa fac! pe unde sa intreb?

Pupicei tuturor fetelor!
Ma duc sa ma intind ca iar m-a luat burta!


Revin

Irda Bebe
cu Daria 13 iulie 2005

Poze Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Ralucaghisa, imi pare foarte rau pentru tine. Imi retraiesc si eu acum in gand pierderea din Iunie. Aveam 10 saptamani si totul parea ca merge bine dar nu era asa. A fost foarte grea perioada. Plangeam mult, mai ales seara si dimineata, nu prea simteam ca ma intelege cineva, eram foarte trista mereu. Dar a trecut. Crede-ma ca o sa treaca. Dupa ce ai sa plangi bine o sa fie bine. O sa revina la "normal". O sa fie bine! Si o sa ai bebelusi sanatosi cu siguranta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Ralucaghisa, iti doresc sa ai puterea sa treci peste aceste momente grele si sa mergi mai departe, asa cum am facut toate de aici. Su dupa cum vezi, unele dintre fete sunt acum gravidute si isi vor tine copiii sanataosi in brate! Dumnezeu va avea grija de tine! O sa vezi!
Dana, imi pare rau pt ameteli! ca sa treaca!
Alinushca, , sper ca esti mai bine.

Ninia
http://tt.lilypie.com/YoTbp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Lau-Meli multumim pentru noul capitol!Sa dea DD sa fie plin de vesti bune!
Irene imi pare rau ca esti trista,din pacate amintirile ne coplesesc cand ne asteptam mai putin.Stiu ca este o zi grea pentru tine dar incearca sa privesti inainte,din pacate toate lacrimile si toata tristetea din lume nu ne mai aduce inapoi ce am pierdut. Nu vreau sa nu mai scrii,impreuna o sa reusim,nu?
Ce decizie ai luat pana la urma,mergi inainte cu proiectul si renunti la incercarile pt bebe sau invers?
Mcrissa multa sanatate surorii tale,sper ca raspunsul este unul foarte bun!
Dana si ametelile fac parte din simptomele specifice sarcinii doar ca unele gravidutze le au altele,nu!Sau pot fi de la tensiune.Ai grija de tine!
Irda imi pare rau ca iar te sperie petele alea maronii dar le vii tu de hac.Incearca sa gasesti Gravibinon la farmaciile mai mari,SensiBlu,FarmaBlu.Vezi ca se da compensat sau chiar gratuit(acum depinde si de med de familie)
Am auzit ca si-a luat musiu un alt ecograf mai performant si ca face si eco morfologica.Ai grija de tine si nu mai face efort!

Va pe toate!
Fug pana la piata sa mai iau niste muraturi ca o parte deja le-am terminat!



Mirela
Come on baby!

Mergi la inceput