FIV 144

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ayda_m spune:

buna dimineatza fetelor!
eu sunt foarte speriata pt ca azi dim m-am trezit cu niste pete maronii....si sper sa nu fie CM.....nu ma doar burta, un pic spatele...sunt in ziua 12 de la ET....ce poate fi? dati-mi un sfat va rog...sunt disperata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Ela dar tu de cate fiole ai nevoie?A scris mai devreme ana_p ca are si ea 5 fiole,contacteaz-o si vezi daca le mai are.Mie mi-a spus dr. mea ca menopurul e mult mai bun decat menogonul,eu as fi facut cu menopur dar nu se gasea inca atunci cand am inceput eu.Bafta!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns verga spune:

Buna dimineata si scuzati de deranjam si eu o mare rugaminte la fetele care au facut histeroscopie diagnostica daca dr. gaseste ceva in neregula pe acolo rezolva pe loc sau mai astept o luna ???
Pot lua ceva pentru durere inainte preventiv.
Sarumana de ajutor si va doresc la toate ce-mi doresc si mie

vergy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_72 spune:

Kora eu am nevoie de 30 de fiole , dar imi trebuie dupa 15.11.2007 - am sa astept pana atunci, sa vad ce va fi .Vroiam sa le cumpar pana atunci , dar daca asta e situatia...........

Verga la histeroscopie diagnostica dr. doar vizualizeaza uterul ..daca se vede ceva in neregula nu cred ca rezolva pe loc ...eu am avut niste polipi pe care mi i-a extirpat dar cu anestezie generala .Acesti polipi i-a vazut la eco ...
Deci ...daca e ceva in neregula (Doamne fereste !) ori iti da tratament , ori te reprogrameaza pentru extirpare de polipi....nu cred ca-ti face fara anestezie pentru ca e dureros .
Bafta si sa nu-ti fie teama , histeroscopia de diagnostic nu doare ...

Ella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns verga spune:

Ellasunt joi programata la Giuly si vroiam sa fiu pregatita

vergy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

ayda tu iei utrogestan,nu?Cate pastile/zi?Daca nu iei progesteron injectabil eu stiu ca se da 9 pastile/zi de utrogestan.Continua tratamentul inca doua zile si in ziua a 14-a vei face bhcg,nu?Doamne ajuta sa fie bine,daca sunt doar pete nu cred sa fie semn rau,dimpotriva.In ce zi a CM esti?Bafta!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

Buna fetelor,m-am intors aseara de la Bucuresti cu punctia facuta de dr. Codreanu.
Am avut 7 foliculi,6 buni si unu mai mic
Joi fac ET.Cu dr. Codreanu nu am vorbit deloc,dar,d-na M.Dascalescu mi sa parut f. draguta ,ne-a explicat starea ovocitelor si cati vom transfera.
Pisix si eu am facut la aceeasi ora gonal si dipherelin dar niciodata in acelasi loc,in stanga una si -n dreapta alta pana la sfarsitul tratamentului,asa mi-a zis Marinescu
Ella eu am venit ieri de la Bucuresti si Cocei le spunea la asistente ca s-a adus 400 fiole menogon adunat de la toate farmaciile din tara,deci poti incerca la Giulesti
Verga eu anul acesta am facut la Marinescu o histeroscopie operatorie ,am avut un nodul fibromatos diagnosticat pe loc si la 30 de min. ma chemat si la operat cu anestezie totala
Kora eu am invatat de la tine ca trebuie sa speri si
totul va fi bine
Fetelor explicati-mi si mie va rog endometrul de 14,4 nu este prea mare ,eu n-am mai citit pe aici la nimeni sa aiba asa endometru.

s.m.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

iana_mari ai vrut sa zici ca ai 7 ovocite bune si unul mai mic?Bafta multa ,sa se formeze embrionasi frumosi si puternici!Doamne ajuta!
Asa cum am mai spus trebuie sa speram pana in ultima clipa,asta fac si eu...

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutz spune:

Boo - ti-am trimis PM!

Bafta multa tuturor!

http://tt.lilypie.com/3K4Op2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

Da,Kora am vrut sa spun ovocite, nustiu unde mi-a fost capul

s.m.

Mergi la inceput