Mamici de Martie-Aprilie 2008 (37)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lyvy spune:

merci de incurajari !!!

Starea mea e f rea !!!
Sper ca maine va fi o zi mai buna !!!!Ma duc la randunoi sa-mi faca masaj !!!nu cum spuneti voi, ca acuma chiar n-am chef de asa ceva !!!!

Pup toate randunicile, NOAPTE BUNA!!!

livi +22 Iris Miruna deocamdata

http://community.webshots.com/album/561238041MWFDTe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

buna fete!

naty, merci pt raspuns.mi-ai mai luat o piatra de pe inima:)

mihaela, felicitari pt fetita!

anca, nastere usoara!

ma dor iar sanii destul de rau, in special sfarcurile si am vazut ieri seara si azi dupa dus vreo 2 picaturi...galbuie, transparente. nu e oare muuuult cam devreme? sarcina trecuta mi-au aparut abia la 7 luni, pe la 8 si ceva se transformasera, adica erau ca lapticul...
dar acum, la nici 5 luni implinite??? mai e cineva ca mine?

alexutza 4 ani si 16+
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev103pf_.png
Save the Earth- it's the only planet with Chocolate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Movalinda s-a intors de la botez la ora asta!!!, va pun maine poza facuta cu tel randunoiului, nu ma puteam abtine sa nu va citesc...Cum am plecat, cum ati aparut pe ramurele! Cand am auzit ca naste Anca Dragoman, bebitza s-a miscat instantaneu. Ca sa nu mai zic ca a repetat iar faza cu miscatul intens in biserica, o sa o duc mai des ca vad ca-i place tare.
Am fost mov toata: rochie, pandantiv la gat, pantofi, ceas, geanta. Conform spuselor tuturor, inclusiv sotul, mi-a crescut burtica brusc.
Despre caderea parului, stiu ca exista tratamente pe baza de placenta, care e logic ca nu fac rau in sarcina. Sau sampoanele/lotiunile cu urzici.
Gata, revin maine ca imi pica ochii in gura de somn.

naty 17+ cu (Iulia Elena)
http://bd.lilypie.com/FYlVp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_Singh spune:

Dragi rindunici, stiu m-ati dat la disparuti si imi ccer scuze ca am absentat atit. Am fost pe ramurica si v-am savurat intens dar n-am scris. Am avut si inca am o stare de cacao, imi vine sa-mi tai venele asa pe lung. Cred ca mi se trage de la nesomn, inca am pribleme cu somnul si nu-i dau de cap deloc.Sunt moarta de oboseala si arat ca o stafie, nu stiu cind apare si radiatul asta de gravida ca la mine se lasa asteptat .Tare nn-am vrut sa va intristez si pe voi .
Pe 12 ma duc la eco si ma inviorez sigur, e singurul lucru care ma scoate din starea asta si poate de data asta sar si eu cu colorata

Ursuleata si Miha, Felicitari fetelor de bebeii colorati si scumpi. Sa va adua numai bucurii.
Ela, sa stai cumintica si cloceste oul de aur


M-ati impesioanat tare cu povestioarele voastre. Sa va traiascca rinduoii si sa fiti fericiti si iubareti inca 10 de ai de acu' incolo.

mult la tot stolul voios.

Anca, iti tin pumnii si sa dea DD sa fiti bine amindoua si te steptam cu poze cu zina mica



Dana 12+

pozne :)
http://picasaweb.google.com/DSinanansingh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_Singh spune:

fetelor sunt singura care bintuie asa cu noaptea-n cap ?

M-ati innebunit cu muraturile , eu am mincat cred ca cel putin 10 borcane de castraveti si as mai minca hahahahah. Sepr sa nu aveti dreptate cu acriturile si baietii, eu inca sper la o printesa.
Acum ca tot sunt singurica pe ramura va povestesc si eu povestioara noastra.

In 2000-2001 era intr-o relatie nu prea sclipitoare din partea mea. El era lesinat si eu nu foarte foarte...o lun asi jumate inainte inainte de nunta, o contramandez si il las balta. Sutn abandonata de oti prietenii comuni ca de i-am rupt inima individului deci sunt singurica cus, la scirbici si acasa. Intr-o zi ies la o cafea si ma intilnesc cu un prieten bun din liceu cu care nu ma vazusem de ani de zile, el la masa cu 2 idivizi, eu ciripitoare cum sunt da-l la vb cu amicul si noi glumeam de ani de zile....daca sti pe cineva super , fa-mi lipeala :D.Binentles ca-i arunc replica dar fara mare tragere de inima si el mi-l arata pe rindunoi. Eu cum sunt de fel mai zeflemista ii arunc o privire fungeratoare si ii zic amicului ca mai bine mai cauta. Rindunoiul binenteles ca a auzit ca doar era la masa cu noi.
Dupa intilnirea asta, ma bonbarda amicul cu telefoane ca sa iesim sa-mi fac cunostinta cu rindunoiul si eu nu si nu a nu-mi trebe si asa am tinut-o cam o luna si ceva pina m-a terminat cu insistentele si am hoatrit sa iesim cu totii la un club.
Acolo binenteles ca ma lasa singurica cu el si am stat toata noaptea de vb pe canapea. Eu zic, ma e dragut baiatul dar eu n-am chef de lipeli asa ca nu i-am dat nic un numar de tel.
Trec vreo 4-5 luni si ma plictiseam la servici rau de tot, pacienti n-aveam si ce zic eu...hai sa-l sun ca si asa n-am ce face.
Am vb tot programul si am mers la cina in sera aia si deatunci nu ne-am mai despartit . Asta asa ca sa scurtez povestea ca si asa m-am intins.
Cele doua linute:
Ne-am casatorit civil anul trecut in aug si anul asta in aug am facut nunta. De un an de zile ma batea la cap....esti gravida ? Eu nu m-am lasat pina nu am faut nunta. In iunie nu ne-am mai ferit si nici nu ne gindeam ca o sa ramin asa repede, toata lumea zicea ca o sa ia cam 6 luni. Vine ovulatia in iunie noi tragem tare tare si nimic, imi vine Cm in iulie, eu dezamagita dar totusi nu mna gindeam profund ca e lumea zicea ca 6 luni o sa ia. In iulie vijelie mare cu nunta, nic nu mai stiu cind mi-a venit Cm-ul ca eram in focurile nuntii si ne iubacim noi de 2 ori in iulie si o data in aug si uite ca ajungem la sfirsitul lui aug si Cm se lasa asteptat. Eu eram coonvins ca sunt cu bebe, ma duc la medic imi face test si iese negativ;e nu ma descurajez, mai trece o sapt Cm lipsa, ma duc iar, Dr se ita la mine ca la tembeli mai face unu si iar negativ. Ma sa fie, m-au apucat toti dracii ca eu deja dormeam grupa mare si mincam muuuult(eu care nu pun gura pe mincare prea des).Mai astept 2 sapt si zic ca eu vreau test la singe,imi face si astept si astept, ma duc si imi zice ca mi-au iasit toate bune (imi mai facusem si alte teste), pai zic eu bien bine dar cu bebe ???...el zice ca nu-i bebe , noroc ca am avut inspiratia sa-l intreb ce umar mi-a iesit si el zie 13 EEEE,pai cums anu fie daca e 13 cind minima e de 5, il las in plata domnului si ma duc acasa si imi iau un test si zic ca-l fac in 2 zile. N-am rezistat deit o zi si l-am facut si a iesit o liie roz asa de p ala de m-am holbat la ea pe toate partile. EEe zic, na ca e cu bebe, am plins de una singura ca o tolomaca. Rindunoiul meu era deja in malta si plecam si eu intr-o sapt la el si m-am hotarit sa nu-i zic la tel. As ca prima persoana care a aflata a fost mama.
Lui i-am pus testul in brate si s-a uitat la el ca la alte alea ca habar n-avea ce insemana, il anunta si el ramine mut....pauza luuuunggaaaa....zic eu, bai acu' tu trebe sa sari in sus de bucurie :)) la care el foarte serios (el asa e serios de fire) pai sar dar asa pe dinauntru

si-am incalecat pe-o sa si v-am zis povestea mea

Sper ca nu v-am plictisit

Dana 14+

pozne :)
http://picasaweb.google.com/DSinanansingh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Buna dimineata!!!!
Am intrat sa va dau o veste:

LA ORA 6.55 A VENIT PE LUME MARIA, 3,6 KG, APGAR 10. VA PUPAM....SEMNEAZA ANCA DRAGOMAN


FELICITARI, SA-TI TRAISCA PUIUTA SMECHERUTZA, SA FIE SANATOASA SI SA II MEARGA NUMAI BINE IN VIATA,SA AIBA PARTE NUMAI DE FERICIRE SI BUCURII!!!!



IRINA
+16
sufletel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

scuze ca nu este colorat si marit mesajul, dar vad ca nu-l ia, cred ca din cauza ca am intart cu Mozilla.Am vazut ca vorbeati zilele trecute......despre chestia asta

IRINA
+16
sufletel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_Singh spune:

vaaaiii m-au luat toti fiorii !!

Felicitari Anca si tati !
Sa va traiasca mogildeatza si sa va aduca bucurii multe si sa va umple casa si inimile cu zimbete si galagie !!
Anca recuperare rapida si te asteptam sa te mindresti cu pozici.

Bine ai venit Maria !!!!



Dana 14+

pozne :)
http://picasaweb.google.com/DSinanansingh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

nu mai pot de nervi.....Am scris o ora la un mesaj ca m-am trezit de dimineatza si am luat totul din urma de la capitolul 36 si am luat pe fiecare punctual, am ajuns la nasterea Ancai, am felicitat-o si cand sa trimit mesajul ....nu stiu ce s-a intamplat ca s-a evaporat....Nu mai am fortza si rabdare sa o iau de la capat...credeti-ma! Am vazut cam cu parere de rau ca m-ati uitat dar asta e!!! Vina imi apartine, nu ma asteptam insa sa se intample chiar asa de repede....
Zoze si Clau, si dati-mi voie sa va strang la piept virtual si suroreste bineinteles! Fiindca voi nu m-ati uitat...si stiu ca mai sunt fete care ma iubesc.... si pe ele!
Ce se intampla cu, Cory??? Nu am mai vazut postari de ale ei!?!

Bun venit pe lume Maria!!!!! Felicitari Anca!!!! Bravo!!!

mami de Luca si 24+ cu Yannis-Sebastian
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Luca
BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_Singh spune:

hai nu mai fi suparici Simonette, da-l incolo de mesaj si sa sti ca fetele au intrebet de tine....am vzut eu asa din umbra.

uite niste ca sa treaca la rindunica nervii.

Dana 14+

pozne :)
http://picasaweb.google.com/DSinanansingh

Mergi la inceput