Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (53)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

uf...tocmai ce vin de la mama si sunt cu moralul la pamant...m-am ciondanit cu e pe tema cat mai am de gand sa tin cainele...k o sa vina bebe si nu-i face bine...da eu nu prea pot sa-l dau...l-am luat acum un an si ceva tocmai pt ca eram la scoala inca si nu se putea un bebe...si mereu am visat ca el va fi fratele mai mare...adevaru e ca pur si simplu se face iubit....am vb cu doctora mea si mi-a zis ka atata timp cat este vaccinat si deparazitat la timp si spalat...nu sunt probleme...si sa ii interzic accesul in camera lui bebe....eu am cicit pe net ca animalele au si efecte benefice asupra copilului...voi ce parere aveti despre animale si copil?1


Cea mai optimista gravidutza!
26s+ Bianca Mihaela
atat mai e pana vine bebelina
poze burtik
poze cununie & nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

lala, nu te mai ciondani cu mama ta si pastreaza catelul. va avea o relatie f frumoasa cu bebe. ingrijiti-l, deparazitati-l, vaccinati-l si totul o sa fie f bine. eu voi pastra pisica, desi matzele sunt animale dificile in comparatie cu cainii. ele au gelozii, invidii, rautati. sigur, depinde si de personalitatea pisicii dar se stie ca ele sunt independente si nu accepta stapani pt ca in orice relatie vor sa domine. cainii sunt din alt aluat si sunt chiar parteneri buni pt copii.
al tau ce rasa e?
bafta!

irina 29 Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

la controlul de acum 2 sapt dr gyne mi-a zis ca-mi recolteaza secretii col si mi-a dat de facut analize banale (hemoleucograma, glicemie... si urocultura). Asa am depistat lighioanele...
De infectia urinara ar fi trebuit sa ma prind pt ca desi nu acuzam usturimi faceam pish extrem de des.

Eu am gasit lenjerie patut uni (verde deschis si portocaliu) de la Trainica (material super) in Cora Militari la 50ron. Fara paturica, aparatoare dar am zis ca iau 2.

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shose spune:

Ellenutza thx la fel si Mariucai!!!

Gatta se vede bine, numai ca e doar caputzul, in dreapta sus. Restul nu cred ca e relevant...o fi burtica mea.

Angi ce frumu' lenjerie sa o "ude" bb sanatos!!!

{pup]all

25+

http://www.flickr.com/photos/10814074@N07/

http://image.lafemmebonita.com/c/p595247.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

hehe! moshulica al meu de la Braila cu care am nascut-o pe Ozi o vroia pe 'mneaei cu breton...spunea ca il inhiba chelioshele...

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

http://community.webshots.com/album/561301099EgorUo?vhost=community
uite si poze cu frumosul meu lucky

Cea mai optimista gravidutza!
26s+ Bianca Mihaela
atat mai e pana vine bebelina
poze burtik
poze cununie & nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

quote:
Originally posted by grati.ela

hehe! moshulica al meu de la Braila cu care am nascut-o pe Ozi o vroia pe 'mneaei cu breton...spunea ca il inhiba chelioshele...

27+







irina 29 Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

multam de sustinere irina...e caniche toy...talie medie...am pus si poze u el daca vrei sa-l vezi...

Cea mai optimista gravidutza!
26s+ Bianca Mihaela
atat mai e pana vine bebelina
poze burtik
poze cununie & nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by LaLa_20

http://community.webshots.com/album/561301099EgorUo?vhost=community
uite si poze cu frumosul meu lucky

Cea mai optimista gravidutza!
26s+ Bianca Mihaela
atat mai e pana vine bebelina
poze burtik
poze cununie & nunta



LaLa e caniche, nu ?
Eu am avut de la 10 ani pana la 26 de ani 2 caniche ( mama si fiu ) au fost cele mai dragalase si mai iubite animale.
Sunt super afectoase cu copii, sunt parteneri de joaca neobositi, daca sunt tunsi, periati si spalati in mod regulat nu lasa nici par .
Eu nu l-as da pentru nimic in lume

O zi excelenta !
Lala.

_

Fratele mai mare!

Bubu mic! AMR maxim 9 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

lala, m-am uitat la poze si mi se pare ca lucky al tau e extrem de jucaus si de haios. si frumusel!
pe urma am dat peste un amic f bun cunoscator de caini. mi-a confirmat ce stiam deja si ce ti-a spus si lala_d: cei din rasa caniche sunt caini grozavi pt copii. sunt afectuosi, sensibili, intelegatori, jucausi, activi. si ai si norocul ca elimina parul sub forma de ghemotoace, deci intr-un mod usor de depistat si de curatat. sincer, cred ca ar fi in avantajul copilasului tau sa il pastrezi pe lucky. plus ca prezenta unui animalut in casa ajuta la educarea copilului - il responzabilizezi, ii dai sarcini, ii dai un rol (sa puna apa pt catel, sa ii stranga jucariile sau mai stiu eu ce).

irina 29 Rares

Mergi la inceput