Mamici de Noiembrie -Decembrie2007(113)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

Oana, Catus ma bucur tare mult ca ne tineti companie



Anka In saptamana 33 !!! Andrei


poze burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

Adina,

Sa stii ca si eu ma gandeam ca pana nastem noi majoritatea fetelor fac si botezul, duc copiii la gradi..

Bafta la eco, sa vii cu vesti bune. Si eu patesc la fel cu doctorul - zice ca sunt cea mai cuminte gravidutza a lui pt ca nu ii pun prea multe intrebari. Cred ca sunt cea mai uituca, defapt - noroc cu sotul ca-mi mai aduce aminte.

Sunt curioasa tie ce greutate iti spune, pentru ca eu am fost luni (la 31s+5 zile) si Andrei avea 1875 g. Prietenele, colegele au zis "vai ce mare e!" dar mie mi se pare ok....



quote:
Originally posted by adinag

Oana, Anka, pana ajungem si noi sa nastem, fetele isi trimit deja copiii la gradinita, cine se mai intereseaza de burtici mai mari sau mai mici, masuratori eco, dureri de spate si altele? Deci trebuie sa ne tinem tari pe pozitii, nu?

Eu azi merg la doctor, abia dupa amiaza, trebuie sa-mi scriu intrebarile. Ca eu le uit, si el cand ma intreaba daca mai amvreo nelamurire eu tot zic Nuuuuuu. Ca le-am uitat ;-)

Adina 32+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)



Anka In saptamana 33 !!! Andrei


poze burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura1713 spune:

...no, am terminat si cu mancarea, e pe foc, sper sa nu uit de ea...
Multumim de capitol nou! Sa fie cu noroc si cu bebelasi dragalasi!
Adinutza, nu te mai stresa mama, ca nu ai ce-i face! Trec si starile astea... eu am intrat intr-o pasa din asta acum cateva saptamani, si am facut un scandal monstru... era cam 1 sau 2 noaptea si tati statea pe mess cu un prieten din alt oras. Eu m-am trezit si cand am vazut ca nu doarme, m-am simtit foarte atacata ca in loc sa stea cu mine, el sta pe mess... (nebunii de gravi). Dar vreau sa iti spun ca s-a lasat cu plansete, ca sigur nu ma mai iubeste, etc. de bietul de el era blocat, nu mai stia ce sa zica... am fost suparata pe el vreo 2 zile, si apoi mi-a trecut din senin (am inceput sa judec si eu ). Asa ca... trec ele si astea. Si eu ma vad grasa si total neatragatoare, merg ca o rata si gem la fiecare miscare mai altfel, dar mai este putin si gata.
sa-ti mai treaca supararea...
bei, am pus floricele si nu vrea sa le arate!!!

Laura 38+ Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Laura, pai le-am luat eu, floricelele, multumesc! :-) Deci nu sunt singura... Scandal n-am facut ca m-am abtinut, dar tocmai tin in mine si ma macina asa pe dinauntru

Anka, sa vedem daca-mi spune greutatea, ca el nu-i mare fan la asa ceva, cica oricum sunt numai aproximatii imprecise fara valoare, si ca dau numai bataie de cap la gravidute. Are dreptate omul, din cate vad eu, dar curioasa as fi! Vedem noi...

Oricum, eu dispar acuma, ca plecam dupa fata la gradi mai indata, apoi o duc azi la ai mei, dupa iarasi acasa la dus, apoi la dr. si ne auzim diseara, da?

Adina 32+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Salutam burticile ! :)
Adina, cred ca ar trebui sa facem o party in costume de baie, ca am vedea ca mai sunt si altele cu burtici si celulita si ne-am mai calma :))
Eu intrebam azi la cosmetica daca o mai vazut asa gravidutza grasa :))
Aia normal ca o zis ca da, ca doar ce sa zica ..:))
Oricum, la cap scandal, eu acuma sunt f suparata ca nu am primit prajitura, desi mi s-a spus frumos ca atunci cind ia salarul direct la cofetarie mergem... dar clar ca nu ma iubeste ca doar facea rost de bani sa imi ia prajitura altfel ... :)))
Aa, sa va zic, sunt tare mindra de mine, m-am epilat de tot, pt prima data, si inghinal :) Si cum am suprevietuit acuma am zis ca repetam experienta si dupa ... ;)) Oricum, cosmeticiana era super haioasa, imi zicea ca nu-i problema, are numerele de la salvare, spitale, in caz ca nasc acolo :))
Irina, i-am vazut pe bebeii tai, sunt superbi !!! Cred ca nu va vine sa plecati de linga ei ....
Cind ai timp asteptam sa ne mai povestesti de tine si de cum a fost...
Eu ma duc la culcare, ca m-am obosit de atita stres la cosmetica ;))


------------------------
Flory 38+ Joshua Raphael
AMR 2 saptamini !!

Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

ancuta multumim de noul capitol! sa fie cu noroc! Doamne ajuta!

noi de dimineata am donat sange si dupa somnic pana acum cand murim de foameeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!

alfa anca, laura voi chiar va pregatiti?? eu zic ca nu se intampla azi... cel mai devreme maine.. asa ca nu obosesc inca majoretele!
irina bine ati venit acasa in forma finala si
roxxy80, bybirox si pe mine ma doare rau spatele si oasele de la "fofo"... ma inteapa ... parca e cutit! voi cum simtiti?
roxxy 80 eu am trecut prin multe cu problemele ginecolgice (eu cu sterilitate primara) la viata mea .... si la toate am decis singura ... sau cu sotul, dupa caz. Dar ce m-a privit strict pe mine n-am cerut pareri .. asa ca nasti cum crezi tu ca e mai bine! E decizia ta, ca tu treci prin nastere.. nu sotul, nu mama.. sau altii!
ramo deci marti vine Bea faci epidurala?
adina eu una n-am stari din astea ... doar cand imi vad fata, e foarte patata si sunt umflata foarte tare( daca ma fardez mai arat cumva, dar acasa n-o fac) ... Iar cu corpul chiar imi place cum arat .. nu pot deloc sa spun ca sunt sexi... dar mi-e draga burtica si sanii asa mari, negriciosi si lasati pe burtan! Si lui tati ii arat de fiecare data cand am ocazia si burtica cu Tuste si sanii de unde vor papa fetele lui!
dany2007 spor la bucatarit!
anne ma ai fixat data nasterii?



PUSSI 34+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 23 ZILE DE STAT IN BURTICA LA MAMI! SI VOM IESI MATURE!!!

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

am vazut irinei



PUSSI 34+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 23 ZILE DE STAT IN BURTICA LA MAMI! SI VOM IESI MATURE!!!

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Mai eu plec la plimbare ca m-am cam plictisit in casa.
Vb mai incolo si va rog sa nu ma asteptati daca va apuca nascarea

anca 39+

Maria Alexandra
poze

AMR MAXIM 6 ZILE!!!!!!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

Mai eu plec la plimbare ca m-am cam plictisit in casa.
Vb mai incolo si va rog sa nu ma asteptati daca va apuca nascarea

anca 39+

Maria Alexandra
poze

AMR MAXIM 6 ZILE!!!!!!!!!







Plimbare placuta!
Vezi sa nu te apuce pe tine nascarea ....asa la plimbare...

Dana 33+ Luca-Rares
AMR - 7 Saptamani de stat in burtica.

www.flickr.com/photos/11543857@N07/" target="_blank">Poze cu burtica & BabyExpo si de la Marea Neagra






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Lasa ca nu nasc eu asa repede.
Hai ca mai stau pana la 2 ca ma intalnesc cu o colega de la servici sa ii dau prenatalul.

anca 39+

Maria Alexandra
poze

AMR MAXIM 6 ZILE!!!!!!!!!



Mergi la inceput