Urmatorul pas in vederea obtinerii sarcinii - 3

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Fetelor.....va promit ca o sa va raspund la toate Jasmine, Victoria, monix, Blondy ..la toate.

Acum ma grabesc ,.....o sa revin mai tarziu.

Vreau sa va spun urmatoarele : La Cantacuzino nu exista nici un tabel cu ce sa faci ca analize in vederea sarcinii. Trebuie sa stii tu ce analize sa faci.sI NICI VACCIN IMPOTRIVA CANDIDEI NU SE FACE, AM INTREBAT.

Eu am o lista..si am sa v-o scriu.

PROBLEMA MEA E: rezultatul de la listeria e titrul 1/160 ...si scrie control peste 14 zile..atat! STIE CINEVA CARE E VALOAREA NORMALA LA LISTERIA?

EU AM MAI FACUT pe langa toxoplasma , CMV , mycoplasma si chlamya....azi secretie vaginala (300000 de mii) Papanicolau(300 000)
HIV, VDRL+TPHA (cantitative), determinare cantitativa proteina C reactiva, ASLO (toate astea sunt vreo 750 000 de mii).

TOATE ASTEA FAC PARTE DIN LISTA PENTRU sarcina.
Restul o sa vi le scriu mai incolo!

Va pupic si spuneti-mi si mie la listeria!

PS : Sa imi aduceti aminte sa va scriu si celelate analize care se fac in vederea sarcinii!



AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meme spune:

Anis,spune-mi ,te rog,in final cat te-a costat intreg pachetul?Ce reprezinta vdrl,tpha,aslo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Anisuka,

Eu nu stiu care e titrul normal la Listeria, mai bine du-te repejor la dr. sa te lamureasca. Vezi ca am scris mai sus de boala asta, e f. nasoala in sarcina, dar am inteles ca se trateaza f. usor, cu antibiotice. Tine-ne la curent, neaparat!!!!

V.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Tia,Victoria,ce bine va inteleg...
Si eu am 35 de ani impliniti.E clar ca si ovarele mele s-au uitat in buletin,de nu mai functioneaza cum trebuie fara pastile.
Maine ma duc iar la eco sa vad cat a mai crescut foliculul care avea ieri 15.5 mm.Endometrul era ieri "nesistematizat",de-aia o tot bat la cap pe Anis poate scrie ceva in cartea aia minune a lu' Ancar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Pai fetele, nu ne ramane decat sa facem clubul" 35 and more... bold and beautiful", poate deschidem si un subiect, sa ne unim in cuget si-n simtiri... Slava Domnului ca azi sunt mai bine dispusa!

V.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Vreau si eu in clubul babelor... si mai ales impreuna cu suratele noastre mai tinere

va pup si o zi buna in contiunare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Vreau si eu in clubul babelor... si mai ales impreuna cu suratele noastre mai tinere

va pup si o zi buna in contiunare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meme spune:

Fetelor,si eu sunt baba,implinesc in noiembrie 36 de ani.Ce ne facem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

ne straduim mai mult ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blondy spune:

Fetelor,
acuma vin de la eco.(am gasit si eco vaginal)
Dr a spus ca nu am chist, nu se vede absolut nici urma de chist !!!!!!!
Ce ziceti?Sa ma linistesc?
In schimb nu este nici menstruatie...acuma ce e de facut?El zice ca nu se vede sarcina, dar nici nu se poate vedea inca...Acuma urmati voi, expertele! Chiar la eco vaginal posibil sa nu se vada sarcina (daca este) in ziua 29 ????? Eu cred ca nu sunt insarcinata,daca as fi s-ar fi vazut, nu? dar m-a surprins ce a zis, ca nu se poate vedea inca...Parerea vostra?
Ieri dimineata am facut test si a fost clar negativ.

Dr la care am fost azi, a zis sa iau de luna viitoare 2*1 Clostilbegyt?Sa ascult de el?Sa maresc doza?El nu mi-a facut nici o analiza, a zis numai asa, azi m-a vazut prima data. Si zice sa iau si Duphaston din ziua 12. Cred ca nu o sa iau nimic in plus, nici mai mult clostilbegyt, nici duphaston. A fost doar prima luna, cred ca ar trebui sa am putin rabdare, de ce sa sar sa iau mai multe pilule.Ce ziceti?



Mergi la inceput