FIV 143

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorelai_lorelai spune:

Feteor, nu am primit inca rezultatul de la bhcg, se pare ca luni va veni, am mai facut 2 teste care sunt la fel de ...pozitive.Nu cred ca mai incape indoiala ca nu as fi doar ca vreau sa vad sigur.In schimb ma doare tare capul, aveti cumva idee daca pot lua ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

lorelai sigur esti graviduta te felicit inca odata,nu lua nici o pastila fara aprobarea medicului...rabda ca trece durerea de cap,incearca sa te relaxezi.Te rog spune-mi ce simptome ai avut pe perioada de dupa ET si ce simptome mai ai acum?Te pup si ma bucur enorm ca ai reusit!!!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Dariela- bafta la ET! Sa ne spui cum a fost si cum te simti!
Kora- nu mai cauta simptome! Lasa sa decurga totul firesc...Poate acum e de bine...la celelelalte incercari te-a durut dar nu ai reusit...acum e altfel! DE BINE!Sezi cuminte...citeste...plimbari usoare... fara ganduri aiurea da?? Uite iti recomand sa citesti Sophie Kinsella ( sper sa fi scris corect) . E f. haioasa tipa...razi de mori! Eu o sa ma blindez cu astfel de activitati caci ma stiu mai stresata! Dar parol...acum nu voi mai proceda ca acum 5 luni...Atunci eram speriata de gandul ca nu voi reusi...acum voi spune o sa reusesc...sper sa-mi iasa mishculantza!
Liana fata luptatoare!
florycel-ne gandim la tine! Da Doamne si fie o veste buna!
dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelai_lorelai spune:

Kora,inainte de Et nu am avut nimic, dupa, in schimb m/am simtit tare rau, balonata , cu vreo 5 kg in plus pe care ,ciudat, le/am dat jos in 3 zile. La 4 /5 zile de la Et au inceput sanii care erau durerosi dar nu neaparat mai mult decat inainte de ciclu si pipi des noapte, de 2 ori pe noapte ma trezesc.Cred totusi ca si beau mai multe lichide.In ziua cand ar fi trebuit sa/mi vina ciclul m/a durut burta dar nu la fel de tare ca la ciclu.Acum ma doare spatele, la mijloc si simt asa ...un ceva in burtica.O presiune mai mult...
Va pupic pe toate FIV/oasele, fara de exceptie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Felicitari inca o data Lorelai.



Aurel-cris, scrie-mi, te rog, pe PM nr. de telefon al persoanei care ma poate ajuta cu Gravibidonul.

Flory, ma gandesc la tine.


M-ati lamurit cu tratamentul de sustinere. Multumesc!

Puteti sa-mi spuneti, din experienta voastra, la protocol lung cam cat dureaza stimularea? Imi voi lua concediu si ai mei sefi vor data exacta. Mi-e imposibil sa le zic de cand voi intra in concediu (banuiesc ca durata difera de la un organism la altul), dar macar orientativ.

O zi frumoasa tuturor!


Cand asteptarile sunt prea mari, sampania ramane nedesfacuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Anca ti-am trimis un PM si iti mai trimit unul....cu niste info nu stiu sigur daca le ai!
Eu am facut 23 de injectii de gonal( 2 /zi) deci 11 zile iar in a 12-a zi doar o injectie!
Dupa care am facut 2 pregnyl de 5000 u.i.si punctia fix la 36 de ore!
E greu sa potrivesti asa...ca nu stii exact cate zile de stimulare ai! Asta decide dr. la ecograf in functie de marimea foliculilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

danyalo - foarte draguta si curajoasa decizia ta si a Kittei; asa cum spunea o prietena de-a mea, uiti repede lucrurile grele prin care treci atunci cand cauza e nobila sau finalitatea e importanta. Iti doresc de pe acum multa bafta si ca noul an sa va prinda cu bebelusi in burtika
dream1971 - tocmai ma pregateam sa ma ofer sa-ti trimit prin curier broscute cand a venit danyalo si a demontat mitul ...
danyalo bine ca ai oprit nebunia broscutelor, pana la urma vorba ta e vorba de noroc si ajutor divin ...broscutele n-au treaba cu asta
zouzou - deja am ochit un tocker de care zici tu ...de toata frumusetea !
Iyoana - hai ca te trag dupa mine si dupa aia ne mutam la azoo ...asta ar fi cea mai tare chestie, nu ?
KoraPop - chiar nu are sens sa cauti semne care sa semene cu ceva ce n-a mers; si oricum nu uita ca exista diferenta nu doar de la un organism la altul ci si de la o experienta la alta; chiar asa ...incearca sa te simti /porti /gandesti ca o gravida ; gandirea pozitiva conteaza. Chiar daca ar fi mai greu la final in cazul unui esec, important e sa faci tot ce tine de tine sa nu ajungi acolo
Anca Wish - eu am inceput protocol lung pe 24 octombrie si se presupune ca voi face ET in jur de 21 noiembrie, deci cam o luna. Evident, sunt multe variabile - cum spunea si danyalo - dar ca sa ai o idee estimativa

Sunt pe vaaal (Z 10 de Diphereline)

PisiX,
Viitoare Mami

http://www.tickercentral.com/view/91rw/2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

pisiiiix- fata...esti pe val..in plin val....tot inainteeeeeeee!!
Cand mai facem noi intalneli(asa intre duamne)nu vrei sa participi si tu?? Avem nevoie de relaxare/ deconectare...macar o data pe luna ...sa mai facem haz de necaz...sa mai barfim putin( doar putin) ca intre fete... avem locuri multe la masa...cel putin pt. o vreme...Sherry va fi putin indisponibila cu bebika...ea ne invesela si face haz de necaz-asa ca...atunci cand se face cate un anunt nu ai vrea sa vii??...voie buna!Asta e valabil pt. toate fetele...dar se pare ca suntem mai mereu aceleasi...poate cu mici exceptii!
dany

ma retrag..ca iar am logoree!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Kora, ia stai tu cuminitica si nu mai cauta simptome aiurea! Data trecuta te-a durut degeaba burtica, acuma nu te mai doare nimica pentru ca bebeilor le place la mami in burtica ! Hai linisteste-te ca o sa fie bine!

Pisule, Doamne ajuta mama, sa fie cum zici tu, ca sa vezi ce ma dau dupa tine, fug nu alta!
Auzi, dar de ce exista un protocol lung si unul scurt? Banuiesc ca in functie de fiecare organism, dar in urma caror analize decide medicul pe care dintre ele sa mi-l aplice? Am inceput cu intrebarile si nu va mai las!

Si mai am ceva sa va intreb: daca la noi problema este sotul, eu nefacand altceva pana acum decat 2 runde de monitorizare, credeti ca trebuie sa fac laparoscopie inainte de FIV ? sau putem incerca asa, dat fiind faptul ca eu am ovulat corect si chiar si de la niste amarata de vit E produsesem 2 foliculi mari, in prima runda de monitorizare.

Pup fetele!



"Taina existentei umane nu este sa traiesti, ci sa stii pentru ce traiesti" (F. Dostoievski, Fratii Karamazov )

iyoana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hori spune:

buna fetelor.am 14 zile de cand mi-am facut punctia,de 2 zile a inceput sa vina o secretie maro iar de ieri seara mi-a venit ciclu,ma dor ovarele si spatele,bhcg l-am facut si numai sapt viitoare am rezultatu,nu mai am nici o speranta e primul fiv,o sa fac o pauza m-am gandit sa fac cateva sedinte la Sovata am auzit ca da rezultate.va rog care stiti cate ceva scrieti-mi.bafta tuturor.

Mergi la inceput