FIV in Ungaria 25

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns unguru spune:

hai pussi ca astept
niste vesti de la tine.. ce-ai facut la ?
Laura Garner sunt 2 fete care fac la Debrecen,
dar la Budapesta nu stiu.. in schimb la Szeged fac multe romance.
de ce nu incerci la Szeged? Au multe reusite aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuculucu spune:

am sosit de putin timp acasa si m-am pus la calculator sa vad ce ati mai scris azi.

multumesc chiara, magduta, popica si celorlalte care mi-au facut urari de bine pentru azi.

sa va spun: totul a fost ok, noi am intarziat putin dar nu a fost problema. pe drum am prins si soare arzator dar si ploaie ssi vant... in fine, la clinica a avut loc histero si a fost suoper ok. nu am vomat, nu mi-a fost rau, diar somnoroasa am fost putin. am discutat dupa odihna de 2 ore cu dr-ul care a zis ca e totul ok, nu e nici o problema in cavitatea uterina. urmeza sa ne hotaram in care ciclu (decembrie sau ianuarie) o sa facem transferul cu embrionii congelati. a zis ca el crede ca ar fi mai bine sa punem 3 pentru ca acestia nu sunt chiar de cea mai buna calitate si sa sporim sansele. mi-a zis ca voi face o ecografie la inceputul ovulatiei, si ca apoi el va calula cand e cel mai bine sa iau Ovitrellul. apoi , la vreo trei zile va avea loc transferul..doamne ajuta!

madalina 33 salut ! fii optimista si vesela ca nu e dracu asa de negru!! si eu am endometrioza, o nereusita in vara asta, urmata de o hiperstimulare foarte urata si iata-ma in asteptarea transferarii embrionilor congelati. bafta, astept vesti despre embrioni!!!

Laura Garner, eu am facut FIV la Budapesta, la KAali, pentru mai multe detalii, eventual urmareste povestea mea (iunie-iulie 2007). si aici sunt medici buni si personal de exceptie. la Szeged e atmosfera aceasta de romance, care vorbesc ttoata ziua pe despre copii si se sustin reciproc. asta nu-ti poate oferi budapesta. eu am facut cfiv-ul cu dr. Kovacs pt ca vorbeste engleza si asa ne-am inteles mai bine. bafta si daca ai intrebari, nu ezita sa mi le pui.

pupici la toate si asteptam vesti de la cele in focuri!!!!



cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

multumim de griji

fetelor maine dimineata ma internez cu preeclamsie... tensiune 150/110 si 140/100. Pt. noaptea asta am stabilizat-o pana acum. S-ar putea ca maine sa intru in cezariana... oricum fara mancare si baut de la ora 22! Fetele sunt ok ... puternice, Ana 2.100 gr. si Elena 2.300 gr.!
Ce e cert .. sau raman in spital pana nasc sau fac cezariana ... fara supraveghiere medicala e prea riscant pt. ele!
O sa va tina cineva la curent cu ce se intampla... cu rugamintea sa nu ma sunati .. ca nu vreau un stres suplimentar si nu se stie in ce momente ma prindeti( sper sa ma intelegeti) !
Sa ne tineti pumnii!

pupici la toata lumea




PUSSI 34+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 17 ZILE DE STAT IN BURTICA LA MAMI! SI VOM IESI MATURE!!!

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Cami, am citit povestea ta si m-am intristat... :( Ati hotarat impotriva IVF definitiv? Crezi ca a fost vorba de o greseala a doctorului sau altceva?

Motivul pt care m-am gandit sa mergem in Budapesta in loc de Szeget, e ca in Budapesta am rude. Acum nu e nimic batut in cuie - inca adunam informatii.

Cami, ai idee cata experienta (si ce rata de succes) are Kovacs?

Va multumesc pt raspunsuri!

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teacdrn spune:

pussi-toate fetele iti tinem pumnii sa treci cu bine si hopul asta. Asteptam sa primim vesti bune de la tine! Mult curaj!
, Tea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Imi cer scuze Cami. Dupa ce am citit toate mesajele tale din iunie-iulie, am uitat ce ai scris aici. Am recitit si am vazut ca mergeti mai departe cu embrionii congelati. Multa bafta!!

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

legaturilorrrrrrrr sunt aici cu pumnii stransiii..stransii!!te pup si stai calma..VA FI BINEEEEE!!!..hai ca va tine olteanca de manutza..va pupp si va iubesc pe toate 3.

"La multi ani ungureeept numele ce'l porti!!sa fii iubit si fericit alaturi de soatza ta!!!si sa nu "ti se mai tzzna din putzan"neverrrrr!!!ca iote'o

Putin cu putin se aduna marea...


Nasica

Pana gasesti printzul, trebuie sa sarutzi toate broastele!!!

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

"La multii aniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii gabitzu!!!" si tuturor sarbatoritelor de azi!!

Putin cu putin se aduna marea...


Nasica

Pana gasesti printzul, trebuie sa sarutzi toate broastele!!!

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amulis spune:

buna fetelor, chiar de nu am intrat, v-am urmarit mereu evolutia.
In primul rand, pussi, esti o femeie de admirat, foarte puternica, avand in vedere cat ai patimit pana acum. DD va avea grija de tine si de feteke tale.Toate au sa treaca cu bine.Iti tin pumnii stransi.
Nu in al 2-lea rand, Crisis, felicitari multe, multe, chiar meritati.
de fapt, toate fetele merita tot ce e mai bun, pentru eforturile depuse, fiecare stim cat de solicitant este (si financiar, dar mai mult psihic) dar si ce satisfactii imense sunt.
despre mine, ne-am hotarat pentru adoptie, avem atestatul de 2 ani, acum avem si fetita, in 2 saptamani, o vom lua acasa.Este o dulce.
In schimb, nu am renuntat la FIV (al 2-lea), dar sotul meu face acum tratament, si prin ianuarie ne ducem iar la Debrecen, sa vedem daca iese ceva
va pup, si va doresc sa vi se implineasca tot ce va doriti
amulis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

Pussi - Dumnezeu sa te ajute sa treci cu bine si sa ti tii fetitele sanatoase in brate !
Cris - felicitari pt. valoarea HCG ului, sa ti dea Dumnezeu un bebel sanatos !
Liana - te pup !
Magduta - sa stii ca azi mi s a parut bun aparatul pt. ovulatie, pt. ca deja maine sau poimaine ar trebui sa am ovulatia si au inceput formatiunile de liniute sa capete aspectul de feriga; eu testez asa pt. mine sa stiu daca am ovulatie sau nu, ca oricum si daca am si daca nu este egal cu zero pt. ca nu am trompele permeabile; testul asta pe care l folosesc este marca Donna ;

In asteptarea minunii! Daria. Foto de familie !

Mergi la inceput