FIV in Ungaria 25

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

'neata ...
bine facem... n-am vomitat azi noapte si asteptam pe tati sa ne duca papa la pat ca doar si-a luat concediul pt. venirea Tustelor! maine seara mergem la dr... in rest numaram zilele!



PUSSI 34+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 18 ZILE DE STAT IN BURTICA LA MAMI! SI VOM IESI MATURE!!!

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

Cris - sa te astamperi mamico acum si sa lasi magazinele pt. noi !
Unguru - ai mare dreptate, trebuie sa credem in visul nostru si sa luptam pt. acest vis !
Magduta - ce faci ? sa stii ca am imprumutat si eu testerul de ovulatie de la verisoara mea, acum ca nu mai iau AC, dar nu mi se pare prea stralucit, de exemplu de dimineata am pus saliva, am lasat o sa se usuce, am vazut intr adevar niste punctulete si liniute(asa cum e normal in perioada de pana in ovulatie) si apoi am sters lentila cu alcool asa cum scrie in instructiuni si din curiozitate m am uitat sa vad ce se mai vede si se vedea tot aceeasi imagine, deci nu stiu ce sa zic !?

pupici fetelor Pussi , Liana, Andicu, Cornelia, Ioana, Chiara, Kla si tuturor!

In asteptarea minunii! Daria. Foto de familie !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

legaturilorrrrr
sa aveti poftaaaaaaaa!!!

Putin cu putin se aduna marea...


Nasica

Pana gasesti printzul, trebuie sa sarutzi toate broastele!!!

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns borzasimo spune:

Buna dimineata fetele, vrea cineva o si o va invit cu placere.
LIANA cind e urmatoru drum la Szeged? pote ne intilnim tare as vrea sa te cunoc
PUSSI draga mea mai ai un pic si o sa iti ti printesele in brate, de abea astept sa fiu si eu zilele astea parca nu mai trec te
CRIS vreau sa iti spun ca am de bucurie pt reusita te si ai grija de tine si multe la toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

borzasimo io inca sunt aci ..doar ca stau o luna pe tusha..dar la unguri raman..deci sunt aci..cand vii ma gasesti

Putin cu putin se aduna marea...


Nasica

Pana gasesti printzul, trebuie sa sarutzi toate broastele!!!

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

Fetelor- tocmai primii analizele prin mail, pt. ca maine ma pregatesc sa merg la Comisia de infertilitate la MedLife, ia spuneti mi si mie o parere pt. ca imi pare cam mare FSH ul- deci sunt recoltate in ziua a 3 a CM - prolactina -8,71 (5-35 val. normale) si FSH - 9,04 (3,9-12,0 val . normale pt. prima 1/2 a CM ) ?
in decembrie aveam in ziua 2 FSH -6,..dar acum le am facut in ziua 3 ca asa mi a spus dr.



In asteptarea minunii! Daria. Foto de familie !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns borzasimo spune:

LIANA acuma ce o sa faci fiv sau tot IA, o sa fi si pe 28 dec la szeged? sper sa nu deranjez cu intrebarile mele daca da te rog sa imi spui te

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Crissssss si Unguru, FELICITARI din toata inima! Yupeeee, inca o constanteanca gravidoasa "cu Zadori" !
Ooof, ieri am asteptat toata ziua rezultatul vostru si cand in sfarsit am vazut ce si cum, mi s-a blocat calculatorul! apoi m-a acaparat copilul pe seara, asa ca vin si eu cu urarile de rigoare cu intarziere :
Cris , draga mea, sa ai o sarcina usoara, frumoasa, la termen si cu un bebe sanatos si grasanel ( poate chiar 2! inca nu ma bag la presupuneri, sa vedem valoarea de ziua 13-14 si apoi pariem pe burtica ta sa vedem daca-s 2 sau 1!)



Andicu mami dewww.flickr.com/photos/9457501@N02/sets/72157600689970094/" target="_blank">Bebe Filip(27 iunie 2007)
Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popica_78 spune:

quote:
Originally posted by tuculucu
popica: felicitari in primul rand. noi nu am vorbit pt ca eu am fost mai putin activa in ultiml timp. istoricul meu oe scurt: fiv la budapesta in iunie 2007, bhcg 42 in ziua 13 si apoi a scazut, deci esec. au mai ramas 4 (cred eu, nu sunt sigura) embrioni de vreo 7 si 6 celule, oricum de calitate buna. avand in vedere ca tu ai ramas graviduta cu embrioni congelati, poti sa imi povestesti cum a fost? eu ma gandesc daca o sa-i scoata pe toti de acolo, desi nu as avea nevoie decat de 2. cum isi revin? sunt tare curioasa cum a decurs totul pt. ca in jurul meu toata lumea e sceptica cand se discuta despre embrionii criogenati. iti multumesc anticipat daca pooti sa imi povestesti, sau daca imi dai o trimitere pe forum, in locul in care ai povestit. mersi!!!

cami



Tuculucu: in primul rand, in legatura cu scepticismul altora...si eu m-am lovit de el, dar distanta dintre parerea altora si dorinta mea+a sotului de a avea copii este o distanta incomensurabila! Atata vreme cat voi considerati ca este in regula, este vorba de copilul vostru. Si de obicei asemenea pareri sunt emise sau de varsta a 3-a care la vremea lor se consolau cu faptul ca femeia e stearpa si gata, sau de femei care raman insarcinate foarte usor!

Imi pare rau de primul vostru rezultat, stiu ce inseamna asta pentru noi, dar..bine ca ne gasim puterea de a merge mai departe! Ca uite, se poate termina cu un succes....

Deci, in cazul nostru - la o luna de la ET cu rezultat negativ, am avut urmatorul ET. Si noi tot 4 embrioni mai aveam la pastrare, iar dr. a dezghetat doar 2. Care au si supravietuit si unul dintre ei a crescut cu cateva celule in cateva ore (l-a dezghetat cu 5 si mi l-au pus cu 9 celule). Celalalt stagnase deocamdata, dar era ok, de 4 celule, asa ca l-au pus.

Ca tratament, am mai facut 2 injectii si apoi ET-ul: o injectie cu Merional si una cu Ovitrelle, ca sa am ovulatia in ziua X, si apoi mi i-a pus la 3 zile de la ovulatie. Cred ca inconstient nici eu nu mi-am pus mari sperante in acest ET, de genul daca dupa 2 ture cu 5 embrioni de prima calitate nu s-au prins la mine, care imi sunt sansele cu ei inghetati. Si cum a fost un ET dupa altul, nu am mai putut sa stau linistita in pat. Am stat cam de joia pana sambata. Nici o restrictie de mancare, dar nici nu am ingurgitat substante ... discutabile: cafea, tigari altele. Iar dupa cateva zile am fost la lucru, adica 3 etaje de urcat/coborat, cu laptopul dupa mine (cateva kg), iar la lucru..fiti voi nestresate daca puteti

Apropo de mancare...dupa anteriorul ET imi era pofta (si am si mancat) de gratar cu mujdei mhhhmmmm, iar dupa al 2-lea, de fasole boabe, pe care nu pot sa o mananc decat cu ceapa rosie ...

crista

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Dariaioana, FSH-ul e cam marisor, dar nu problematic, dat fiind ca s-au vazut mamici si cu FSH 12, 14 ...in plus, poate sa varieze de la o luna la alta, astfel se explica de ce data trecuta a fost mai mic. La celelalte nu mai stiu sa-ti zic pt ca nu mai am valorile de referinta la indemana. Sigur stiu celelalte fete sa te lamureasca.

Pussilina, si .

de la noi pt toate "unguroaicele".



Andicu mami dewww.flickr.com/photos/9457501@N02/sets/72157600689970094/" target="_blank">Bebe Filip(27 iunie 2007)
Cum crestem noi

Mergi la inceput