Mamici de Noiembrie-Decembrie 2007 (112)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Sunt atat de fericita...
Eu eram sigura ca atunci cand misca este treaz. Ma lovea cu piciorusele in timpul ecografiei si el de fapt dormea. Eu credeam ca-l deranjeaza ecograful, dar de unde....A trebuit sa-l trezeasca dl doctor ca sa-si miste fata pt a-i masura osul nazal si alte chestii pe acolo. Manca-l-ar mama pe el. Ce sa faca si el pe vremea asta...

Roxxy 35+Matei
_
AMR 5 SAPTAMANI - DOAMNE AJUTA SA MAI STAM LA CALDURICA CEL PUTIN 3 SAPTAMANI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Buna fetelor,

Roxxy, bravo pentru eco! Bine ca totu-i bine! Dar de ce ti-au schimbat DPN-ul? Ca eu peste tot am citit si mi-a zis si dr. ca DPN-ul fixat la inceput este singurul valabil, diferentele in masuratori aparute mai tarziu sunt fara importanta.

Stefania, nu pricep nimic cu DPN-ul tau, poti sa-mi explici mai pe-ntelesul meu, ca vad ca-s mai tare de cap, ca si eu ma gandeam ce-i cu el!

Cami, a propos de sani dupa alaptat, iarasi avem ceva in comun :-) La mine dupa ce am intarcat a durat un an bun, timp in care erau flescaiti si urati tare, dupa care si-au revenit la normal, intr-un mod miraculos! Poate nu sunt chiar asa fermi ca inainte, dar oricum asta vine si cu varsta, insa era foarte ok. De altfel, esti bine?

Ancuta, succes la doctor! Sa vii cu vesti bune!

Adina 32+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

quote:
Originally posted by dany2007

Vali ai grija stai in pat, nu vezi ca si vremea tine cu tine . Ai grija de printesa sa stea la caldurica ....ea nu vede ce vreme e afara. Si de la Luca pt voi amandoua .

Dana 33+ Luca-Rares
AMR - 7 Saptamani de stat in burtica.

www.flickr.com/photos/11543857@N07/" target="_blank">Poze cu burtica & BabyExpo si de la Marea Neagra










Dany, cred ca noi doua ne vom incuscri!

Gata, fug in pat, ca ma cearta ginerele meu cel scumpic!

Valentina 33+ Cristina Stefania
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">pozici cu burtici,pisici si pestici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura1713 spune:

Dany2007, multzumesc! Eu numai sexy nu m-as fi numit...
Roxy, felicitari pentru eco si succes dupa masa. Abia astept si eu sa merg, desi am o stare nasoala...cred ca din cauza vremii... de nu imi vine sa fac nimic (nici macar papa pentru tati).


Laura 38+ Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura1713 spune:

Am uitat: multumim de capitol nou, Pussi! Sa fie cu noroc si nasteri usoare si bebelici sanatosi!

Laura 38+ Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

quote:
Originally posted by vali_delide

quote:
Originally posted by dany2007

Vali ai grija stai in pat, nu vezi ca si vremea tine cu tine . Ai grija de printesa sa stea la caldurica ....ea nu vede ce vreme e afara. Si de la Luca pt voi amandoua .

Dana 33+ Luca-Rares
AMR - 7 Saptamani de stat in burtica.

www.flickr.com/photos/11543857@N07/" target="_blank">Poze cu burtica & BabyExpo si de la Marea Neagra










Dany, cred ca noi doua ne vom incuscri!

Gata, fug in pat, ca ma cearta ginerele meu cel scumpic!

Valentina 33+ Cristina Stefania
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">pozici cu burtici,pisici si pestici




Bei ne incuscrim cu o conditie pusa de subsemnata zestrea fetei sa contina cutii de cioco Kinder si o vreau in avans ,
de fapt acum ca imi e o pofta..... .

Dana 33+ Luca-Rares
AMR - 7 Saptamani de stat in burtica.

www.flickr.com/photos/11543857@N07/" target="_blank">Poze cu burtica & BabyExpo si de la Marea Neagra






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Adina, habar nu am de ce mi-a schimbat DPN-ul. Eu m-am bucurat (putea eventual sa-l puna cu vreo 2 saptamani mai devreme ). Dupa ce a facut toate masuratorile si a tras concluzia la fiecare in parte ca bebele e mai mare cu 4 zile, a spus ca data mai sigura a nasterii este 3 decembrie.

quote:
Originally posted by adinag

Buna fetelor,

Roxxy, bravo pentru eco! Bine ca totu-i bine! Dar de ce ti-au schimbat DPN-ul? Ca eu peste tot am citit si mi-a zis si dr. ca DPN-ul fixat la inceput este singurul valabil, diferentele in masuratori aparute mai tarziu sunt fara importanta.

Stefania, nu pricep nimic cu DPN-ul tau, poti sa-mi explici mai pe-ntelesul meu, ca vad ca-s mai tare de cap, ca si eu ma gandeam ce-i cu el!

Cami, a propos de sani dupa alaptat, iarasi avem ceva in comun :-) La mine dupa ce am intarcat a durat un an bun, timp in care erau flescaiti si urati tare, dupa care si-au revenit la normal, intr-un mod miraculos! Poate nu sunt chiar asa fermi ca inainte, dar oricum asta vine si cu varsta, insa era foarte ok. De altfel, esti bine?

Ancuta, succes la doctor! Sa vii cu vesti bune!

Adina 32+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)



Roxxy 35+Matei
_
AMR 5 SAPTAMANI - DOAMNE AJUTA SA MAI STAM LA CALDURICA CEL PUTIN 3 SAPTAMANI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Multumesc mult . Bafta si tie!!!
Bafta tuturor fetelor! Sa veniti numai cu vesti super bune de la eco si de la gineco!!!

quote:
Originally posted by laura1713

Dany2007, multzumesc! Eu numai sexy nu m-as fi numit...
Roxy, felicitari pentru eco si succes dupa masa. Abia astept si eu sa merg, desi am o stare nasoala...cred ca din cauza vremii... de nu imi vine sa fac nimic (nici macar papa pentru tati).


Laura 38+ Rares




Roxxy 35+Matei
_
AMR 5 SAPTAMANI - DOAMNE AJUTA SA MAI STAM LA CALDURICA CEL PUTIN 3 SAPTAMANI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Vali, sa stai cumintica in patut si ai grija de puisorul mic din burtica .
Mai fetelor, voi toate va incuscriti pe aici. Vreau si eu o fata frumoasa, zambareata, papacioasa si cuminte pt feciorul meu. Astept propuneri

Roxxy 35+Matei
_
AMR 5 SAPTAMANI - DOAMNE AJUTA SA MAI STAM LA CALDURICA CEL PUTIN 3 SAPTAMANI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Multumim de capitol ,sa fie cu noroc si cu nasteri usoare.
Pussi felicitari ptr cele 34 de saptamani ,de acum ne mai linistim
Roxxy felicitari ptr eco ,ma bucur ca sunteti bine si grasi.
Noi am venit de la dr si dupa controlul de rigoare se pare ca domnisoara nu are niciun gand ,a zis ca mai sta o saptamana lejer ba chiar m-a programat saptamana viitoare la eco

anca 38+

Maria Alexandra
poze

AMR MAXIM 7 ZILE!!!!!!!!!



Mergi la inceput