ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe-21

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Diana...ma bucur ca te-ai mai destins, chiar iti trebuia o "destrabalare" cum zic eu, descarcarea energie negative. Nu ai voie sa dormi, trezirea
Cristy...spor la cumparaturi, ai grija sa nu faci totusi o gaura prea mare in buget, mai lasa si de zile negre .
Boo...poti sa bei o guritza la nevoie, nu face chiar atat de rau fata de alte E-uri care le inghitim fara sa stim.
ca sa uitam ca ploua afara!





am nevoie de un miracol...madutz


http://tt.lilypie.com/lS6Op3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Boo , eu am impresia ca esti o fire cam buclucasa si nazdravana, cam cum sunt si eu , sotul meu parca are un copil in mine cateodata , am impresia ca esti la fel .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Mada , m-ai facut sa rad .

mai, io sunt smechera bre, mi-am pus o sapca in cap aseara la concert, jegari si cizme lungi ... , ca ma gandeam ca ajung in culise la Gillan , da' nu a fost sa fie ..., data viitoare , pana una alta cred ca sotului meu i-a placut de mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

'neata si de la mine!
Ioana multumim pentru capitol nou!N-ai de ce sa-ti ceri scuze.Noi am scris foarte mult in ultimele zile(mai ales io ),iar tu chiar ai fost pe faza.Sa de-a Dumnezeu sa auzim vesti bune si Lilisor te asteptam langa noi...Eu sincer nu indraznesc sa te caut,pentru ca nu vreau sa supar.Dar iti doresc din tot sufletul sa te pui pe picioare cat mai repede si sa lupti pentru tine,pentru sot si pentru ca trebuie.Tu esti un om minunat.Chiar iti spun din inima si din convingere.Trebuie sa te ridici draga mea si stiu ca este greu, foarte greu,dar este singura solutie.Te asteptam aici si cand vei intra vom vorbi mai multe.Numai tu sa fi pregratita sa intri.Pup fata.
Cristy o zi buna la tumparaturi si cand revii poate pui tu din nou ultimul link dat aici sa-l vada Ioana si sa-l puna pe prima pagina.Ala parca este muuult mai usor de digerat si este destul de interesant.
Diana ma bucur ca te-ai distrat.La mine cel mai frumos concert de pana acum a fost cu Shakira.Si m-am dat in stamba cat m-au tinut ovarele
Boosper ca nu te-ai supi pe mine cu spitalul.Vedem exact ca si eu vreau sa va vad.Logic!Numa' sa vaz cum naiba facem ca sa nu supar gazdele la care vom sta.Si la spital hmmm poate e bine,dar sunt unii doctori mai cu coarne si cu talente(aia care erau la alte colege de salon faceau urat de tot si numa la vederea unei simple papusi de plus primita cadou si "plina de paduchi"in viziunea lorle-am compatimit pe fete,dar si mie mi-o fost frica sa nu-mi caute nod in papura si sa m-o iau)Cel mai frumos ar fi sa ne intalnim la un suc,o maslina,nederanjate de nimeni si nimic.
In alta ordine de idei constat ca hormonalele si tot ce mi-am facut ieri sunt ok!Nu am PCOS!Asa ca nu mai merg sa fac glicemia provocata!Dar ma mananca pe mine undeva si compar analizele facute la 2 laboratoare diferite la interval de maxim o luna intre ele si la unul(ultimul) mi-au iesit neutrofilele scazute si limfocitele marite(carecica denota boli cronice,iar alea de tip T daca sunt marite au relatii matrimoniale/concubinaj cu endometrioza) daaaar la celalalt laborator mi-au iesit invers: N crescute si L scazuteVoi intelegeti ceva?!!!Pe care sa-l cred?
Mada esti un mic intelept al grupului nostru!
Aerlilian dupa cate vezi m-am trezit si ma gandesc la tampenii.
O zi minanata tuturor!
KISSES

www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Ioana , io sunt de vina ca s-a scris mult , nu Lucia , nu o asculta .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

...Si Diana...cand ziceai ca ne dai pozele alea ..ca m-ati inebunit cu comentariile despre ele sunt curioasa de...mor...glumeam





am nevoie de un miracol...madutz


http://tt.lilypie.com/lS6Op3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Mda Diana sigur!Oi fi scris tu ceva pe acolo,da la romane pe forum nu ma intrece nimeni.Sper sa nu primesc avertismentDar sa stii ca apreciez solidaritatea

www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Lucia cum sa ma supar ???? De ce m-as fi suparat ? Eu nu stiam exact cat stai prin Buc si de asta ma gandisem la varianta aia. Iti dai seama ca ar fi mult mai bine sa ne vedem in alta parte. Ramane sa vedem in functie de programul tau si de cum te simti.
Ma bucur enorm ca ti-au iesit bine analizele. De cele doua variante sincer nu stiu ce sa zic .. poate sa le faci a 3-a oara, ca altfel de unde sa stii care sunt bune?
Pe mine ma sperie rau chestia asta, cred ca fiecare am patit-o. Sa iasa diferit analizele si sa nu mai stii ce sa mai crezi. Pai pe ce sa ne mai bazam ?? Daca nu le facem de 2 ori ca sa vedem diferentele si le facem doar o data si ies prost, de unde stim ca sunt proaste?? OFFFFFFFFFF sistemul asta imbecil de la noi !! unde nimeni nu are nici o responsabilitate si nimeni nu e tras la raspundere.. Stiti cate cazuri sunt la noi de reclamatii de mal praxis? 4 .. fata de mii sau zeci de mii in alte tari. Oare doctorii nostri sunt atat de buni ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Lucia...razi de mine? auzi eu inteleapta
M-ai zapacit de tot cu analizele nu inteleg nimic, tu iti cauti nod in papura? oricum nu o sa iasa niciodata analizele la fel la doua laboratoare diferite, 'is prea buni laborantii - biologii (sau ce-or fi) nostrii





am nevoie de un miracol...madutz


http://tt.lilypie.com/lS6Op3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

ce va tot plangeti, ca doarme lumea? eu cum nu intru cateva ore, apar pagini noi, incep capitole... din ce vad eu, se scurteaza durata de viata a unui capitol:) daca pe vremuri tinea o saptamana, acuma incep sa se inghesuie doua
eu mi-am facut un ritual, vin la serviciu, imi iau mailurile, sa vad ce urgente am si dupa aia ma bag un picut la voi si uite asa se face pranzul

Lucia, sa stii ca e ceva obisnuit si prin bucuresti sa obtii rezultate contradictorii la aceeasi analiza, ba chiar la mai putin de o luna... in general, in Romania nu sunt laboratoare f. de incredere si oamenii fac munca pe banda rulanta si uita ca la mijloc sunt destine umane... dar daca ajungi prin bucuresti, singurul in care am auzit ca poti avea incredere mai spre 100% ar fi Cantacuzino. asa ca vii cu listuta in dinti si rezolvi aici, desi rezultatele dureaza mai mult pana ies, dar macar pui baza pe ele.

eu de ani de zile am analize perfecte (cel putin astea de rutina), la mijlocul intervalului, nu spre limite. si mi-e greu sa cred ca sunt asa..perfecta, mai ales ca duc o viata f dezordonata si neechilibrata,so...

cat despre brutariile voatre, eu zau, nu vreau sa ma bag in business, sunt o consumatoare prin excelenta. asa ca aveti (toate:) un client asigurat

va pup si va doresc o zi foarte buna!


Mergi la inceput