Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (51)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

ellenuta, saraca de tine...
parca nu erau suficiente cacaturile de la munca (sper sa nu te apuce iar raul!) si durerile de spate...imi pare rau ca ai dat la boboci. mie mi s-a intamplat o data la munca si, dupa ce am iesit din toaleta, m-a intampinat o colega "binevoitoare", cu un zambet complice: "ei, a fost o noapte grea, este? asa se-ntampla cand petreci prea mult". i-am zis ca ma face sa-mi para rau ca am tras apa peste ce-am varsat in veceul ala.

ereena, bine c-ai facut programare. la o adica, daca iti rasare in cale o varianta mai buna sau ceva, te poti suci, iar daca nu, esti acoperita, stii ca nu o sa dai telefoane disperate cu o saptamana-doua inainte de saptamana 32.

irina 29+ Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Ellenuta [copilas ]

A venit Bebica!!!

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

irinouka, am si eu o problema. Tie nu it pare cat de putin rau ca nu ti se pun decat poze pe cd si nu filmulet?

27+
http://community.webshots.com/user/Ereena80?vhost=community

http://bd.lilypie.com/HmLbp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


alinuta,

sar-mana!!!

irinuka .. m-am si revoltat .. adica uite si tu toata sarcina nu am avut nimic si acu din cauza unui animal care nu strange in urma lui .. sa imi dau matele afara .. cat despre colega ta .. cred ca-i ziceam vreo doua ... a naibii parasuta!

30+ BB EVA MARIA

AMR 10 SAPTAMANI!!

www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL

LUCRUSOARE BEBE

http://bd.lilypie.com/wA8ap3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

ellenuta, despre detergent nu pot decat sa spun ca sunt fff bune produsele sano. in general. :-)

irina 29+ Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

quote:
Originally posted by Ereena

irinouka, am si eu o problema. Tie nu it pare cat de putin rau ca nu ti se pun decat poze pe cd si nu filmulet?

27+
http://community.webshots.com/user/Ereena80?vhost=community

http://bd.lilypie.com/HmLbp3.png



mai...iti zic f sincer ca nu imi pare rau. pozele mi se par mai usor de gestionat decat filmuletul. poate gandesc simplist. pot face selectie dintre ele, imi aleg favorite, le trimit mai departe, imi vine totul asa, mai la indemana. filmuletul are in plus componenta miscarii dar nici aia nu e, de fapt, chiar in timp real.
dincolo de toate astea, mi se pare absolut miraculos ca s-a ajuns, tehnologic vorbind, sa se poata surprinde asa imagini cu copiii nenascuti. e absolut fascinant. a fost tare complicat sa ii epxlic bunicii mele povestea asta! :-)))

pupam

irina 29+ Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



eu la medicover am mers cu memory stick si mi-au pus eco pe el. am de gand sa fac asa si data viitoare desi nu e decat 3D .. dar se vede bine. ultima oara am uitat sa-l iau si atunci bebe a facut cele mai mari nazbatii .. sper ca si acum sa se joace cu piciorusele, sa zambeasca, sa suga degetelul, sa caste si sa nu doarma in post!!

la medlife, la 4D, au spus ca-mi pun eco pe DVD ..

pup

30+ BB EVA MARIA

AMR 10 SAPTAMANI!!

www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL

LUCRUSOARE BEBE

ATAT MAI AM PANA VIN PE LUME [copilas]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


test ... sa vad daca apare beblinul zgubilitic langa ticker ..

30+ BB EVA MARIA

AMR 10 SAPTAMANI!!

www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL

LUCRUSOARE BEBE

ATAT MAI AM PANA VIN PE LUME

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Hellou zuzelor !

Despre Vigantol...eu stiu ca se da copilului dupa ce se naste si are rol in inchiderea corespunzatoare a fontanelei si osificarea ei. Nu stiu de ce sa-l recomande doctorul la gravida ...
Adryana, cred ca in legatura cu tarifele la nastere in Constanta , cel mai bine te pot lamuri fetele de la "Mamici de Constanta" ...oricum , cred ca difera preturile fata de Bucuresti.

Dana Vio , sa-ti traiasca bebelina grasunica , abia astept s-o vad si eu pe-a mea , insa mai am pana pe 28 nov.

Intrebare intrebatoare pentru zuzele care au fost la Expo Baby in Bucuresti...va aduceti cumva aminte...era un stand numai cu lenjerie de patut care se facea la comanda , dintr-un bumbac alb cu o textura gen fagure si cu niste aplicatii gen floare , cu diferite culori ( galben , orange , roz , verde ) erau foarte frumushele , deosebite si m-au incantat la momentul ala. Acum caut cartea de vizita de la ei si n-o gasesc deloc... , si nici nu-mi aduc aminte cum ii chema...sunt tare . Vreau sa ma duc sa dau comanda si n-am de unde sa-i iau. Daca cumva stiti despre ce vorbesc...pliz

30+ cu Sara - Eliza

vacanta 2007
Bebelina din burtica
Cununia civila
Nunta
Am mai crescut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micsunea spune:

Buna fetelor,

vad ca sunteti bine si pline de efervescenta!

Eu am esuat ieri noapte pe la maternitate si mi-au facut o monitarizare, mi-au iesit 4 contractii in 30 de minute asa ca moasa a sunat-o pe doctora la 12 noaptea si au hotarat sa-mi dea o doza serioasa de magneziu si un untrogestan (progesteron) pe zi. Asta in asteptarea masurarii colului saptamana viitoare la consultatia cu doctora insasi. Mi se pare aiurea ca nu mi-au masurat colul. Mi-au spus sa vin inapoi la monitorizare in doua zile daca dupa utrogestan (100mg?? pai ce efect sa aiba?) si odihna nu mi se calmeaza contractiile. Si sa vin in urgenta la ginecoloaga daca nu ma simt bine.

Asa ca azi am stat acasa si de maine eram oricum in concediu pana luni. Si am reusit sa-mi mut si consultatia de la ginecoloaga de miercurea viitoare pe vinerea asta, asa ca sa nu ma mai perpelesc atat!
Deci vineri aflu daca totul e in regula!

In rest, tot am avut contractii dar nu le-am notat, poate ceva mai putine, dar tot am avut!

Va pup si astept cuminte sa-mi treaca,

Micsunea 27+

Mergi la inceput