Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (51)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Gatta, 11 noiembrie e data propusa de mine! Ora si locatia eu zic sa le stabilim cand ne mai apropiem. Dar haideti sa facem o prima lista cu cele care pot ajunge!

Deja suntem doua. Eu si Simona-Gatta. Alte doritoare?


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by gattasalvaje
Creata , parca ziceai ceva de o intalnire...Pai ce faci , ai lasat-o balta ? Hai sa ne mobilizam si sa organizam ceva , poate asa ma mai scoateti si pe mine din amorteala...Monica-Doc , daca ne intalnim pe 11 nov , poate ajungi si tu ...vii cu o zi mai devreme in Bucuresti , ce zici ?

--------------------------------------------------------------------------------

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Pai daca inchei saptamana 30, atunci semnatura trebuia sa fie 30+ si cand o incepi pe a 31-a, atunci sa scrii 31+. Dar daca incepi AMR-ul, atunci o inchei pe a 29-a si o incepi pe a 30-a.

Phiuuuuu, complicat rau!


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by ceska777

Fetelor,
zic si eu ca cel mai corect e in saptamani. Si eu spun la toata lumea- a se citi prietene care inca nu au copii- ca e vb de 10 LUNI si nu 9 cum stiam pana acuma! Ca sa nu astepte prea cu sufletul la gura!
Noi incheiem maine sapt 30. Deci AMR de vineri, sau nu??????

ceska777 29 sapt+benji

--------------------------------------------------------------------------------

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



fetelor,

si eu sunt amatoare de intalnire! daca nu o sa apara altceva, vin!!


pupik

30+ BB EVA MARIA

AMR 10 SAPTAMANI!!

www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL

LUCRUSOARE BEBE

http://bd.lilypie.com/wA8ap3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Buna fetelor...Sunteti harnicutze asa..de dimineata..
Eu de cand m-am intors la scarbiciu...adik de 2 zile..noaptea dorm..dusa..nu mai conteaza cum..intr-o parte..pe spate..am vazut ca nu mai sesizez absolut nimik...sper sa nu o supar pre mult pe bebelina..Dar cred ca daca ar deranja-o pozitia mea de somn..mi-ar da de veste, nu?!

Va pupacesc pe toate...si..apropo..ce se mai aude cu cea de a doua intalnire?

www.flickr.com/photos/14806819@N02/1532194058/in/photostream/" target="_blank">Poze de tot felul
www.flickr.com/photos/14806819@N02/sets/72157602400879499/" target="_blank">Poze mai recente

Alina 25 si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

Hello hello, ce mai fac zuzele? eu cu deale serviciului si cu bubulina care face tumbe gimnastica si cred ca-i plac rasucirile .
si alte alea

Ellenuta, cu luatul in brate e cam naspa daca l-au obisnuit deja, eu asa am fost, primul copil al celui mare si la un moment dat dormeam in brate nu in alta parte, iar cu mancatul e bine ca papa ca altii fac figuri la mancarica, si asa e ne cam speriam toate la inceput dar trebuie sa ne obisnuim

Gatta fugi la coafor sa vezi ce bine te vei simti apoi fresh dupa un tuns un vopsit si asa mai departe dai si cu o manechiura rasfatate


ramicle bine ai revenit si stai in pat daca asta ii face bine lui bebe, cu maseaua eu am scos o jumate pe viu dar norocul meu dupa cum spunea stomatoloaga era ca aveam nervul scos la ea dar sincer m-a durut asa ca daca ai probleme mai bine incearca sa tratezi ca de scos pe viu e oribil

Angelique bafta la inel si oricum trebuie sa-ti faca poftele ca-i faci mostenitori doar

Depre hormoni am si eu cu tona si rabufnesc din orice dar sotul e cel care isi ea cel mai mult





Louiza 28s +
mai avem putin

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze cununie, nunta, luna de miere, Sighisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia82 spune:

Neata fetele...hmm..si voi cu depresii??? In weekend-u asta am fost asa sucita,nimic n-a fost pe placu meu si binenteles calul de bataie a fost tot sotul...saracutzul de el cate mai indura...
Angi si tu ai pofte de genu asta? ca si io de cand is gravida numa la haine si bijuterii poftesc

MF mi-a dat sa-mi fac analizele de sange obisnuite si urina..n-a zis nimic de Streptococ B sau secretie..sa intreb oare medicul ginecolog?Ca eu si pana acum mi-am facut examenul de secretie din proprie initiativa,fara trimitere de la dr(nici macar n-au pomenit de asa ceva)

si acu sa ma laud...uitati ce laterale pt patut ne-am tras

am mai vrut sa zic ceva,da...stiti cum e sa fi gravida...



Iulia 30+ IRIS MARIA

AMR 10 SAPTAMANI !!!

www.onetruemedia.com/shared?p=3ef64df15c161b4ada75f4&skin_id=406&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">BURTIK

www.onetruemedia.com/shared?p=3ef5293709d7f91d925348&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">lucrusoare pt bb Iris

uite cum crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

quote:
Originally posted by remiclea

din ce scrie pe prospect este vitamina D3 si se administreaza pentru prevenirea riscului de imbolnavire prin carenta de vit D3. dar scrie ca este pt sugari" se va administra sugarilor de la 2 saptamani pana la sfarsitul primului an de viata"

29+
poze



Mie mi-a dat medicul TAXOFIT , contine Ca, Mg si vit.D3.
In ceea ce priveste colul ai mare grija la statul mult in picioare sau pe scaun, si la efortul fizic. Si eu sunt in aceeasi situatie, dar al meu col este doar mult scurtat, nu deschis. Dar este asa de la 20sapt, se pare ca ne intelegem bine si asa!!
Am fost ieri la medic si mi-a facut un filmulet in 4D in care bebita dormea cu ambele manute adunate sub capsor pe o parte! Era asa de scumpa! Stateam toti patru (medicul, asistenta, eu si sotul) si ne uitam la ea cum doarme! Are acum 1872grame!
Fetelor, va pupacesc dar trebuie sa plec. Imediat iese maica-mea de la dus si ma ia la rost!
Pa.

dana vio 31+ alexandra maria

[url=http://www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103627.birthdue.png[/img][/url]


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

quote:
Originally posted by remiclea

am crezut ca a luat-o razna doctorita mea ca era destul de grabita cand mi-a scris reteta si imi spunea ca imi da supliment de calciu, nu de vit D3



Vroiam doar sa spun ca, prieteni mele care-a nascut acum 3 saptamani,la fel i-a dat vitamine pentru bebe...dar nu minerale. Deci vitamine :C,complexul B,D si E. Fara minerale:Ca, Mg.
Asa ca nu cred ca a uitat doctorita ta sa scrie Ca. Banuiesc ca bebeii isi iau mineralele din lapticul matern. Doar o sa iei si tu vitaminele prenatale si dupa ce vei naste. Mie ieri mi-a dat doctorul Centrum Materna si mi-a recomandat sa-l iau pana bebe va implini un anisor.

www.genjerdan.com/private/Baby/" target="_blank">poze
bebe de Honey 24+

Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adryana_4u spune:

Va salut si eu, fetelor, si am cateva intrebari, daca ma puteti lamuri:
1 - la eco mi-a spus ca bebe are 966 grame, m-am uitat pe net si valoarea e cam mare pentru 26 saptamani...voi ce ziceti?
2 - cam care sunt preturile pentru nasteri?..asa..in general? eu o sa nasc in CT, la spitalul judetean, sper natural cu epidurala, ca nu vreau deloc cezariana, si cred ca cu dl. Lutescu, dar as vrea sa stiu daca aveti idee cam la cat ma ajunge...doctorul, anestezistul, moase, asistente, ce mai e p-acolo..toata compania...
Va multumesc dinainte...PUPICEI


Adriana S.

-26+ sapt- BIANCA
acte
bebe evolueaza
www.flickr.com/photos/adryana_4u/1468720937/in/photostream/" target="_blank">Bianca-22sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Am revenit de la eco. S-a confirmat ca avem FETITZA!!!
Este sanatoasa, bucalata, colul este lung si inchis...Doamne ajuta sa fie bine pana la capat!

A venit Bebica!!!

27+

Mergi la inceput