Mamici de noiembrie- decembrie (110)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralucis spune:

neata!

victo, succes mult, poate ai si nascut pana la ora asta... asteptam vesti...

ank, scuze ca ma bag, dar eu cred ca ar fi bine sa nu ii mai dai ceai lui raul, e prea mic pt ceai, eu, sincer, sunt adepta alaptatului exclusiv pana pe la 5-6 luni, stiu cat e de obositor sa alaptezi noaptea, dar ceaiul nu il ajuta cu nimic la varsta asta, sper ca nu te superi pe mine.

eu azi m-am trezit cu o durere groaznica in burta, gen febra musculara, de nu stiam in ce pozitie sa mai stau ca sa imi treaca... sper sa nu ma apuce chiar acum, ca nu e gata bagajul si nu e bine .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissintibun spune:

Va tinem si noi pumnii tuturor care sunteti atat de aproape de cel mai minunat eveniment posibil din viata unei femei!
BB,bine k mai ai inca asa un apetit.Eu cand stiam k se apropie ziua Z vreo trei zile nu am mai papat mare lucru ,mi se oprea in gat.
AncaD,vezi k pana la urma Maria iese atunci cand vrea ea ,stiu k citeam cat erai de ingrijorata in privinta colului.
Am pus la semnatura poze cu a mea comoara si cu mami si tati ,asta in cazul in care erati curioase sa ne vedeti pe toti 3 ,astept sa imi spuneti daca se cunoaste k a mai crescut in ultimele poze ,unde avem deja 2 saptamani.

Cristina CEA MAI FERICITA Amalia Maria(15.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by crissintibun

BB,bine k mai ai inca asa un apetit.Eu cand stiam k se apropie ziua Z vreo trei zile nu am mai papat mare lucru ,mi se oprea in gat.


Cristina CEA MAI FERICITA Amalia Maria(15.10.2007)
Poze




asa mi-au spus multe mamici, ca la sfarsit nu mai poti dormi noaptea, nu mai ai pofta de papa, la mine e invers.... dorm de seara de la 23-00 pana dimineata la 11-12.... si pap cat o purcica.....

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! te asteptam puiutz!!

39+ si bubulina IASMINA ALYSSA

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">
bubulina noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

Sa fie cu noroc si cu nasteri usoare !
Multumim !

Ank inseamna ca Raulito e un daca a inceput sa doarma noaptea.

Vali ,hai trezirea !!

BB nu mai papa atata ca o faci pe Yasmi dolofana rau...

Dana 33+ Luca-Rares
AMR - 7 Saptamani de stat in burtica.

www.flickr.com/photos/11543857@N07/" target="_blank">Poze cu burtica & BabyExpo si de la Marea Neagra






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by ralucis

neata!

victo, succes mult, poate ai si nascut pana la ora asta... asteptam vesti...

ank, scuze ca ma bag, dar eu cred ca ar fi bine sa nu ii mai dai ceai lui raul, e prea mic pt ceai, eu, sincer, sunt adepta alaptatului exclusiv pana pe la 5-6 luni, stiu cat e de obositor sa alaptezi noaptea, dar ceaiul nu il ajuta cu nimic la varsta asta, sper ca nu te superi pe mine.

eu azi m-am trezit cu o durere groaznica in burta, gen febra musculara, de nu stiam in ce pozitie sa mai stau ca sa imi treaca... sper sa nu ma apuce chiar acum, ca nu e gata bagajul si nu e bine .




Stai linistita ca nu ma supar ,asa mi-a zis si neonatoloaga in spital cand am iesit ... dar pediatrii sunt de alta parere... acum daca am inceput continui... stiu cazuri in care mai apoi de abea vroiau sa bea si apa.Si aici parerile sunt impartite

Ank Raul 17.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Flory, ce dimineata? Ca-s trezita de la 8. Cred ca ma du csi eu sa ma culc, azi vine iar mama la mine. Nu ca as avea nevoie de ea neaparat, chiar mai mult sta, dar s-o obisnuiesc sa vine, ca dupa nastere voi avea nevoie, fiind si Jasmina. Tocmai in perioada lauziei va fi Jasmina acasa, ca-i inchisa gradinita, nu stiu cum ma voi descurca, ca ea fara mami nu vrea nimic!

Nici nu stiu cum voi face cand ajung sa nasc, cine sta cu Jasmina? Fiind imprevizibil momentul, nu stiu cum sa fac! :-(

Adina 32+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by dany2007

Sa fie cu noroc si cu nasteri usoare !
Multumim !


BB nu mai papa atata ca o faci pe Yasmi dolofana rau...

Dana 33+ Luca-Rares
AMR - 7 Saptamani de stat in burtica.

www.flickr.com/photos/11543857@N07/" target="_blank">Poze cu burtica & BabyExpo si de la Marea Neagra






lasa mama sa fie grasa si frumoasa !!! sa nu-mi fie frica sa pun mana pe ea!!!!

doamne am uitam la prigoana la TV asa manevreaza copilul ala de usor, de natural, mie mi-ar fi o frica la cat e de micut.....

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! te asteptam puiutz!!

39+ si bubulina IASMINA ALYSSA

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">
bubulina noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

BB ce greutate avea Yasmi la ultima eco???

Dana 33+ Luca-Rares
AMR - 7 Saptamani de stat in burtica.

www.flickr.com/photos/11543857@N07/" target="_blank">Poze cu burtica & BabyExpo si de la Marea Neagra






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

3500+/-500 g, dar dr a zis ca mai mult ca sigur are 4 kg!!!!

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! te asteptam puiutz!!

39+ si bubulina IASMINA ALYSSA

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">


bubulina noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

quote:
Originally posted by bb_yasmi

3500+/-500 g, dar dr a zis ca mai mult ca sigur are 4 kg!!!!

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! te asteptam puiutz!!

39+ si bubulina IASMINA ALYSSA

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">
bubulina noastra






Bravo.... ca cresteti fetite mari si sanatoase.

Dana 33+ Luca-Rares
AMR - 7 Saptamani de stat in burtica.

www.flickr.com/photos/11543857@N07/" target="_blank">Poze cu burtica & BabyExpo si de la Marea Neagra






Mergi la inceput