La multi ani, Minunate Scorpiute !!! (47)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

mama ce activitate pe-aici...se vede ca e luna noastra
aaaaauuuu...eu acum am vazut ca mai aveam un sarbatorit pe ziua de azi...dodo-pui chiar iti uram azi la multi ani pentru sotul tau la evenimente... dar nu am vazut ca si baiatul tau tot scorpion este si in aceeasi zi cu mine...La multi ani! sa creasca mare si sanatos si sa-i dea Dumnezeu tot ce-si doreste...si nu in ultmiul rand sa-l uite necazurile asa cum am uitat eu sa-i urez




monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
Prajituri si papa bun
Halloween

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lory_k spune:

'Neata de la mine!

Am intrat cu noaptea-n cap ca sa va invit la ziua mea de nastere! Va servesc cu o felie de tort virtual si sampanie!
NINA,merci mult!!!tie si pe Cristinutza!
ESME,La multi ani!Sa fii sanatoasa,iubita si fericita alaturi de cei dragi!Petrecere frumoasa iti doresc!
Fetelor, eu deja am suflat in lumanari, am pus si sa vedeti tortul, daca vreti, astazi o sa am o zi destul e incarcata, asa ca, am inceput cu tortul si sampania.Ne pregatim sa plecam un pic din oras,si pe seara mergem la restaurant, in familie(adica doar noi trei!). Cam astea-mi sunt planurile!
Ma opresc aici deocamdata, va pup pe toate, va doresc o zi frumoasa si insorita asa cum este aici la mine(se mai merge inca in maneca scurta!), si sa auzim numai de bine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Lory, Esme va pup pe amandoua, sa fiti sanatoase si fericite, sa va dea Dumnezeu numai bine si tot ce va doriti sa vi se implineasca
Lory, tare fain este tortuletzul...eu vin negresit multumesc de invitatie....
petrecere frumoasa fetelor


monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
Prajituri si papa bun
Halloween

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

neata, fetelor.
lory, esme, la multi ani sa fiti iubite, sanatoase si sa va bucurati de cei dragi.petrecere frumoasa.
ana, super pozele.super tortul.eu vroiam sa-i fac lui razvan cu teren de fotbal dar mi-a zis la cresa ca nu mai am voie sa aduc tort ca nu raspund de crema.si am gasit o cofetarie unde au facut finii mei tortul unde nici nu face torturi decat la comanda.si cand am scos finii la biserica am comandat si noi unul de fructe sa vad cum e tocmai ca sa-i fac lui razvan pentru cresa.nu va spun cat era de proaspat si de bun.l-am pus pe sot sa sune azi la directoare ca la mine nu a tinut.mie mi-a zis directoarea sa le aduc jeleuri.si i-am spus ca alea sunt mai rau ca tortul ca au chimicale.e nebuna rau.vad eu.oricum acasa ii fac, dar vroiam acolo la copii sa sufle.vorbisem cu un prieten sa-l si filmeze o juma de ora.sa vad ce rezolv.azi am program de tuns si pensat ca sunt sub orice critica.aaa si spal masina ca pute.si mai trebuie sa ma duc si la examen cu un elev ca sotul e de munca si a cazut maslina pe mine.asa ca iar nu pot sa lucrez linistita azi.
va pup pe toate si va doresc o zi frumoasa.
ps:nina, l-am dus duminica la loc de joaca.a fost foarte incantat, mai ales ca dupa operatia de polipi asta iarna nu mai vroia acolo, apoi vara nu am mai fost si acum mi-era frica.dar a fost ok.azi e soare la noi si cred ca-l tin dupa masa pe afara.

adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

LA MULTI ANI minunate scorpiute.
Scuze ca nu va nominalizez, sunt pe fuga, am multe pe cap.Sper sa nu va suparati.
Va


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Ieeee, iar papam tort!
Lory, la multi bani si o zi de vis, cat mai este la tine, dar ii zici sotului ca serbezi pana trece ziua de 30 si in Brazilia! Te pup si tot binele sa mearga acolo la voi in cuib!
Esme, La multi ani, fericire maxima, sanatate maxima si totul la maxim! Simte samburelul ca e ceva special azi?
Georgi, cand treci pe aici asta inseamna ca esti ok!
Monica, vezi cum se termina capitolul, fulger!? Daca e luna noastra!
Adriana, deci azi esti profa? Eu cred ca le e lene la alea de la cresa sa taie tortul, daca mergi cu bon nu vad ce ar fi in neregula? Si la noi tot zic ca prefera prajiturele sau altceva, dar lui George fix de la alea i s-a facut rau, ca tortul e proaspat! Poate are succes sotul!
Cuscra, ocupata? Ce face Luana? Ce ati mai cumparat de la supermarket? La noi e inventar pana deseara cand vine taifunul acasa!
Va pup pe toate, ca, desigur, o am in brate pe maimutica!
O zi buna si... let's party!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

'Neata scorpiute,

LA MULTI ANI! fericiti,cu sanatate! sa fiti iubite si toate visele voastre sa se implineasca,dragelor Esme si Lory!Sa aveti o zi de sarbatoare minunata,cu surprize frumoase si distractie maxima!

Monica,multumesc de urari!Pai da,am avut tortulete la alegere...ala de la gradi era special pentru gradi,ca trebuia cu certificat si alea-alea...sti tu!Iar cele de acasa au fost mai micute,insa cumparate dupa gusturile fiecaruia:baietii mei au dorit ciocolata,iar noi fetele ne-am clatit ochii la frisca si fructe...
Elena draga,pai da,iubita...am observat ca-ti place de educatoarea Luanei.Ieri am dus-o pe doamna educatoare ,din poza, de la gradi pana in statia de tramvai si ii povesteam de faza asta si radea cand i-am povestit ca vrei s-o clonezi.
Ninocika...saru-mana de urari si de subiectul de la aniversari...Intradevar s-a distrat Luana,ca de altfel toti copii cu doamne cu tot si chiar si eu m-am amuzat copios si m-am distrat,chit ca am fost sefa cu pozele si impartit tortuletul..noroc ca ingrijitoarea,o tipa tanara,m-a ajutat foarte mult cu taiatul tortului,impartitul,adunatul resturilor...Hahahahaha,simpatica Cristinuta cum s-a mirat de cresterea Luanei.Pup fetita uimita!Pai eu nu-mi dau seama cat a mai crescut Luana,poate doar dupa hainute,cand ii raman mici.M-am uitat si eu la poza voastra,"floridelatati"...heheheheiiii...las' ca si Cristina s-a inaltat,sper ca la prima ocazie cand ne vom revedea sa raman muta de uimire cat a crescut printesa ta...si tot frumoase sunteti,dragelor!Eiiii,cu casa de marcat...e tragedie mare la noi,ca trebuie sa cumparam la greu din non-stopul Luanei.Sa sti ca e liniste in casa de cand cu cadoul asta de la cuscra...asa ca se justifica investitia din plin...asa ca Elena a avut idee minunata!Torturile au fost,intradevar,gustoase...insa cele de fructe mi-au placut mai mult,ca barbatii mei au ras p-ala de cioco...ei au fost cei cu energizantul ciocolata...
Cristinuca cum se simte?Cum e la gradi?Voi cand mai veniti la Buzias?In primavara?Va pup!
Mira,saru-mana de apecieri si de urari!A fost distractie maxima...si m-am bucurat nespus pentru asta...Anul trecut Luana a avut un tort mare cu Ariel,pentru la gradinita,iar acasa a fost un tort de frisca si fructe pentru care am cumparat tot asa,figurinele pitici si Alba ca Zapada,care au fost plantati pe tortul pentru acasa de doamna de la cofetarie....asa ca ti-ai amintit tu bine...
Mi-ai amintit de cusut...nici eu nu am mai prestat sportul asta cam de mult.Vara trecuta,daca nu ma insel,i-am "construit" Luanei niste rochite,pe care,din pacate,nu prea a apucat sa le poarte,asa ca le-am "maritat" cam de noi...Sa fiti sanatosi!
Elena draga...io nu prea ma mai uit la emisiuni d-astea...ca am vazut cateva care m-au dezgustat rau...si decat sa mi se aplece...zic pas...Nush la ce-ti faci tu sange rau cu beleuzele alea?May,aseara am scapat ca prin urechile acului la supermarket...s-a jucat singurica,insa Alex a intrat in colimator cand a ajuns de la scoala si n-a mai scapat viu pana pe la 9 seara....asa ca,ne ia cu randul!
Lory,inca o data sa ai o zi frumoasa si plina de frumusete!
Adriana,observ,din ce scri tu,ca peste tot e aceeasi problema cu torturile...pe de o parte poate e bine,insa vezi ca unii deja au prins o tura cu torturile colorate si copiii au vazut si acum,cand vine randul celorlalti copii...iaca nu se mai poate...Pai cred ca fructe si frisca e ok,mai ales daca duci certificat de garantie...nu vad ce e rau in asta!Sa ai spor la toate pe azi,ca se pare ca esti aglomerata!
Georgi...tot pe fuga...pupici si spor la treburi!

Fetelor,vaz ca m-am intins ca placinta...Va pup si sa aveti o zi excelenta si mai vorbim!Azi e o zi superba la Timisoara,cu un soare orbitor...si o vreme numai buna sa iesi la plimbare!



Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

La multi, multi ani, fericiti, Esme !

Va fi un an mai special pentru tine,
vei deveni mamica !
Sunt convinsa ca vei fi o super mamica !
Sanatate, o sarcina usoara in continuare si un bb sanatos !
(cu sampanie pentru copii! )

Lory, multumesc pentru tort(arata delicios ) si cherry ! Sper ca ai avut o zi super faina !
Monica, asa-i la noi de sarbatori, se anima clubul. Si am sa-l mai anim si eu, din cand in cand, de acasa.
Ce-ti fac minunile ? Asteapta cu nerabdare Halloween-ul ?
Au scapat de tuse ?
Cum a fost de ziua ta ? Ti-au facut surprize cei dragi ?
Adriana, daca e soare azi, la voi, poate reusesti sa-l mai scoti la joaca pe razvan, cand te mai eliberezi, un pic. Va pregatiti sa va aniversati, nu ?
Ciudat ca accepta jeleuri si nu un tort cu fructe si frisca cu dovada cumpararii in ziua respectiva de la cofetarie, cum a scris si Elena !
Jeleurile sunt mai comode, poate si de aceea. Nu au de curatat dupa ele.
Georgi, te inteleg, ca fiecare dintre noi mai are si astfel de zile.
Elena, si asa, aveti inventar pana diseara.
Cum e Gabitza ? Nu vor sa se arate dintisorii ?
Cristina si-a deschis magazinul in cort, in mijlocul sufrageriei. Am sa o pozez diseara, sa-i vedeti magazinul. Ca ieri am fost plecati la cealalta bunicuta a Cristinei, in vizita de lucru(i-am vopsit parul).
O zi cat mai faina, va doresc !
Mai revin !




Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

*** Printesa Ema din castel ! ***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aldaesme spune:

LORYYY LA MULTI ANI!!!! MULTA SANATATE, FERICIRE si NOROOOC (si ala e bun la casa omului ). Evident ca trebuie sa tii ceremoniile cel putin pana se termina ziua romaneasca, sau sa astepti finishul in Brazilia Io chiar speram sa ajung inaintea ta la net :) da' am uitat ca tre' sa bat ora japoniei.

Fetelor multumesc pentru urari, asa sa fie :)

Am facut pentru azi la servici strudele cu mere, le-am pus acu 20 de minute in sala de mese...nu mai este nici umbra lor Noroc ca am adus si inghetata si praline...ca aia de au ramas cu ochiul in soare sa aiba ce roade (sincer am facut 5 strudele mari sa ajunga pentru toti, cam 30, dar Cristi a sechestrat doua de dimineata acasa, a zis ca nu le da drumul si pace!!)


pusi, pusi


DISTRAAACTIEEE MAXIMAAA!!!

esme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Cuscro, pai daca fomeia e de acord, ii asigur masa, casa si sa vina si la George sa il educe, ca daca ma las pe asta a mea... numai educatie nu se cheama! Auzi, eu mi-s casnica pana ma reintorc la munci si asa ca am vreme sa ma mai uit la teveu la toate alea, iar azi, si aseara am crezut ca mor de ras cand am auzit ca zana stupizelor s-a luat live de Raduleasca... deci clar am ras si de atunci toate emisunile astea le tot prind, ma uit pe net dupa program, plus revistele presei si... ma mai amuz de una singura! No, sunt aspectele alea care m-au deranjat, dar daca fac ceva pentru puii bolnavi, le scuuuz pe "beleuze" (ce m-ai facut sa rad, de unde le tot scoti ca asa ma binedispui)!! Hihi, a intrat Alex la colimator... tu zi-i Luanei ca inca nu ai luat salariul, pe mine ma mai crede George!
Esme, traisca strudelul cu mere. Cre'ca aia vor sa fie toata ziua aniversare la voi! Io ajung asa mai la sfarsit, numa bine imi prind inghetata si pralinele!
Nina, inca nu se arata dintii, eu sunt terminata cand o vad cum o chinuie, nici mama calgelului nu o ajuta acum, ca sunt umflate gingiutele si tooot asteptam, sa se linisteasca ea. Noroc de nurofen ca o mai calmeaza, plus plimbatul in brate si muscatul degetelor noastre la greu! No, sa ne spui ce program are Kiki la magazin, sa facem si acolo vanzare!
Hai ca va las, am smotruit putin si acum ma apuc de niste spaghete pentru pranz... o iau pe Gabi supervisor! Ii place sa discute in bucatarie cu hota, mama ce povesti ii spuneeeeee...

Mergi la inceput