Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (100)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

dianocica, felicitari lui d pt maseluta!!! si la mai multe, da' nu neaparat chiar acum ... reteta de pandispan, va rugam :))
si mai o rugaminte: o explicatie pe intelesul meu despre utilizarea chamomilla (mi-a spus flore cand mi-a adt-o dar am uitat si n-o mai intreb inca o data... oricum o sa vada )
marani, ai incercat un supozitor cu paracetamol sau 2.5 ml de panadol sa-i dai seara inainte de culcare? sa stii ca astept cu sufletul la gura poze de la munte... o sa simt chiar si aerul curat :))
adeju helauuuuuuuuu???????

Dia de Oana 29.11.06

Impotriva bannarii aelitei

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!


"Da aripi unui copil, dar lasa-l sa invete singur sa zboare" Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

pupici de noapte buna la mamici !

azi a fost o zi lungaaaaaa .....iesit la manastire ......frumos, soare de toamna, liniste .....frumos !! apoi venit acasa, intrat in priza , facut baie , papat si adormit singur . avem o muzica de nani super !! cine o doreste sa dea un bzz personal si facem cumva sa o trimitem . :)

pupici
D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

asiza, un frumos denis si io tare cred ca e si cuminte, ca l-am vazut ca sta in carucior ;))... imi place caciula lui cu little charmer, i se potriveste de minune ....si tu ai slabit mult, asa-i? cu asta te ocupi lately de nu mai apari pe-aici?

laura, ce frumusel e dani...si ce pleata i-a crescut... si intradevar e vesel tot timpul, n-are nici o poza in care sa nu rada... oana cand vede camera devine serioasa de multe ori si se opreste din ce facea... eu de filmat reusesc doar pe ascuns s-o filmez, voi nu cred ca aveti probl asta

Dia de Oana 29.11.06

Impotriva bannarii aelitei

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!


"Da aripi unui copil, dar lasa-l sa invete singur sa zboare" Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

desiree, dia, multumim. da, dani e fff vesel toata ziua. rade, nu in hohote (mai rar), dar rade si zambeste toata ziulica. rar e serios, rade din orice, iar cand vede ap foto.....e nebunie, prima data se stramba, f haios (eu nu reusesc sa il prind niciodata sa ii fac poza asa) si dupa aceea incepe sa se hilizeasca.

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

kokorina mi se pare f greu ce ai tu de facut. pt ca sunt unii oameni...la alt nivel... pt a comunica cu ei trbuie sa ti schimbi total sistemul de referinta. plus ca exista mari sanse sa nu inteleaga absolut nimic. cred sincer ca a ta cumnata nu e capabila sa inteleaga ca doi copii trebuie tratati la fel. iar frustrarile ei cred ca sunt prea mari sa poata fi rezolvate de o discutie superficiala. si pana la urma cred ca nu asta e telul tau in viata , ce as face in locul tau? greu...sincer, in primul rand as evita compania. cu orice pret. lucrurile vor fi tot mai nasoale odata ce copiii vor creste. daca nu se poate si nu se poate...cred ca de fiecare data cand il lauda pe pascal, i as spune frumos ca el e baiat, si face unele lucruri inaintea altora. pe de alta parte, sofia e fetita, si si ea face altele...unul face asta, celalalt nu face asta dar o face pe cealalata. si ce bine o face... intelegi ce zic? ceva mai bun de atat sincer nu pot sa scot...oricum ai da o tot tu o sa pici prost (dupa sistemul ei de referinta, evident...)

sau poti sa incerci o abordare pe limba ei. the old fashion way...adica ca la tara...cu bai nene ( pe care noi ca niste doamne il folosim la sto, da? )

pandispan...nu stiu.. face numai mama. dar o sa intreb...

Impotriva bannarii aelitei
diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

noapte usoara

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

hopaaaa laura in poze e florin? bai nene, da' io bag seama ca numai bunaciuni de mamici suntem pe aici de avem toate asa barbati langa noi unde l ai tinut ascuns pana acum? dani un scump, exact cum mi l aminteam (de scump...doar un pic mai mare )

Impotriva bannarii aelitei
diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

ca 2 femei mature ce tind sa cred ca suntem, problema e ca si rezolvata.barbatzeii, pascal si david raman prieteni..acum pun link spre poze.

quote:
Originally posted by kokorina

DOLORES....da,asa este.imi aduc aminte ce iti scrisesem si mai tin minte ca amandoua ne confruntam cam cu aceeasi problema,a mestecatului.fetele m-au incurajat cu ceva sfaturi si incurajata cm m-am simtit,m-am gandit sa te fac sa fii mai optimista.crezand ca in timp se va remedia si la noi,dar se pare ca tot la stadiul ala a ramas pascal.asa ca pascal si david se pot lua de mana.crezi ca noi doua putem?sa ne luam de mana?hai,ca rezolvam noi si asta.spune-ne ce mai face david,puiul tau de om.si apropo's....stiu ca inainte de a nu mai presta de multa vrem4e,fetele pomeneau de niste poze superbe ale voastre.eu unde le vad?pup

Pascal si Sophia
www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM

fetelor, va rog din suflet sa va uitati la clipul asta.
www.clipfish.de/player.php?videoid=MzY1MDN8Mg%3D%3D" target="_blank">http://www.clipfish.de/player.php?videoid=MzY1MDN8Mg%3D%3D



dolores si David Cristian -22.11.2006-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Fetelor, ca sa vedeti pozele Kokorinei, mergeti pe flickr.com si logati-va...sunt acolo si sunt super! ...Era link pe prima pagina??? Ups, io nici n-am stiut!

Sar'mana pentru vorbele voastre frumoase...le transmit maine si lui Denis!

Laura, vazut si iepurasul zambaret!!! E atat de expresiv si de dragalas!!!! Pupici...

Dianocica, razi de necazul meu, 'ai????...cica, mi-am tras liliac......

No, sal'tare, la culcare!!!! Sa traiti, sa infloriti, mai cu spor sa forumiti!

Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis (19 dec 2006)
Slideshow


Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

bai, bai, bai....eu dau un refresh inainte de somn si ce imni vad ochii.....pai nu-ti mai ajunge sexosul????? iti dai seama daca poposeam la voi, doua gagici beton cu asa barbati???? cine stie ce iesea e oltean de-al tau, la ce te asteptai? sa-ti zic ca face si curat si mancare si copilul sa rada in hohote? nu....ca mi-l furi oricum, lasa barbatul si studiaza barbatelul hai ca ma culc razand in seara asta te tuc

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput