Mamici de Noiembrie-Decembrie 2007 (108)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

quote:
Originally posted by Victo

ho ho ho..gata cu galagia ca ne-am trezit!!!
pussicule mami...greu cu voi..sta mancarea macar 2 ore in stomac sa se digere cat de cat?
somnic usor daca te-ai bagat deja la patut.
si eu ma misc taaaaaaaaare greu..grea burtica asta...bebe vanjos..are o forta cd se incoarda tot..:)
eu am halit o omleta cu branza de burduf..yummie..astept sa mai treaca ceva timp sa bag o gutuie..:)
raportez si eu un succes- 2 nopti fara maalox si fara vomitat..desi era cat p=aci..
ciudat e ca dc dorm pe spate nu am arsuri, cum ma intorc..cum incep..si na, intepenesc numa pe spate...
ieri am achizitionat si salteluta de infasat la bebelas..si 2 caciulite si 2 bavetici, care au partea de dedesubt impermeabila, sa nu ude hainutele cd regurgiteaza.
azi am acelasi plan cu bautul de lichide...ca sa se mai amuze adina si Rge zic ca am baut cam 200 gr pana acum...:):)hai ca mai e mult pana diseara..;)

38+ piticul Stefanut
AMR 2 SAPT



Victo, laptic nu poti sa bei? Sau sana, ceva...ca tot la lichide se pun...bine macar ca nu mai vomiti!

Valentina 32+ Cristina Stefania
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">pozici cu burtici,pisici si pestici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Neata fetele!
Pussi...multumim de cap nou! Sa fie cu nororc si cu bebei nascuti la termen sanatosi si papaciosi!

Eu am fost ieri la echo...bebelina are in jur de 2800-2900 gr. M-am cam mireat pentru ca la echo trecut avea 2700, dar fiind alt echograf si alt medic...sunt diferente de masuratori. E cam micuta, dar nu conteaza, sanatoasa sa fie.
Si am fost si la cumparaturi, i-am luat hainute, paturici, scutecel (doar unul). Mai trebuie luate multe, dar eram franta de oboseala, asa ca mai las si pentru alte zile...poate mai ies si azi la cumparaturi, desi sotul nu prea vrea sa ma ia cu el...ca ma oboseste prea tare.

Ma bucur ca sunteti bine, chiar daca unele care doreau inca nu au nascut. Eu as vrea sa mai stea bebelina cat mai mult, pana la termen daca se poate, ca sa mai creasca in burtica!

In legatura cu alaptatul...eu nu am sfarcuri mai deloc, o sa fie o problema?

37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura1713 spune:

Fetele, lamuriti-ma si pe mine... eu il simt tare pe bebe cand se incoarda, parca vrea sa iasa prin burta, dar nu il simt jos, cum spuneti unele dintre voi. Eu nu il simt pe col, sau ma rog, pe acolo... Oare de ce? Sa insemne ca mai am mult pana la nastere? Sau nu are legatura?


Laura 37+ Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Neata, burticoase. Azi sunt vrednicuta. M-am trezit devreme si m-am apucat sa fac mancarica pt sotiorul meu care, in sfarsit, vine azi acasa [bip]. Fac ardei umpluti, salata de pui cu maioneza si cu conopida si, probabil, placinta cu branza. Sunt tare binedispusa. Fie-meu a dormit azi-noapte si, astfel, am putut si eu sa ma odihnesc. Acum e la ora de sughit . Sunt tare curioasa ce ii mai aduce barbate-meu lui asta mic (ca eu de cand am ramas insarcinata nu am mai primit decat o camasuta de alaptat si un parfum ).

Roxxy 34+Matei
_
AMR 6 SAPTAMANI - DOAMNE AJUTA SA MAI STAM LA CALDURICA CEL PUTIN 4 SAPTAMANI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Laura, eu il simt pe bebe jos ca niste intepaturi in col, cand isi misca capututl, cred. DAr incordarile le simt tot sus, prin zona ombilicului. Cred ca nu e inca angajat pentru nastere, ceea ce pe mine ma bucura!

37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Vali multumesc de intrebare dar ma simt ca dracu,ma dor toate alea, abia merg si am o gramada de vergeturi pe burta aparute de curand ca pana acum nu le-am vazut

anca 38+

Maria
poze

AMR MAXIM 12 DE ZILE!!!!!!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

Vali multumesc de intrebare dar ma simt ca dracu,ma dor toate alea, abia merg si am o gramada de vergeturi pe burta aparute de curand ca pana acum nu le-am vazut

anca 38+

Maria
poze

AMR MAXIM 12 DE ZILE!!!!!!!!!







Anca...si eu am fost surprinsa de cate vergeturi mi-au aparut parca dintr-o data...si pe burtica, si pe coapse si pe fund
Norocul meu ca sotul ma incurajeaza si zie ca sunt sexi si cu ele, altfel cred ca m-as da cu capul de pereti. Eu nu aveam decat pe sani si ma resemnasem...dar cand le-am vazut si pe astea...

37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

Roxxy vin si eu la tine ....asa ca sa vad ce mai faci ???

Ancuta si tu acum te-ai apucat sa bagi in seama vergeturile??? stai cuminte...

Dana 33+ Luca-Rares
AMR - 7 Saptamani de stat in burtica.

www.flickr.com/photos/11543857@N07/" target="_blank">Poze cu burtica & BabyExpo si de la Marea Neagra






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura1713 spune:

quote:
Originally posted by creem

Laura, eu il simt pe bebe jos ca niste intepaturi in col, cand isi misca capututl, cred. DAr incordarile le simt tot sus, prin zona ombilicului. Cred ca nu e inca angajat pentru nastere, ceea ce pe mine ma bucura!

37+



Creem, am mai simtit si eu ceva intepaturi, de jos de tot si pana in burta, dar nu am stiut ce e cu ele. Eu credeam ca fetele il simt si jos asa cum il simt eu acuma (no, ca ma incurc in explicatii).
Si seara, cand ma pun in pat, am senzatia ca imi va veni ciclul curand. In traducere, eu nu aveam dureri la ciclu, doar o senzatie aparte, ca o presiune, pe care o simt si acuma, dar doar seara, si fara contractii sau alte cele. Ce sa mai cred?


Laura 37+ Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura1713 spune:

quote:
Originally posted by dany2007

Roxxy vin si eu la tine ....asa ca sa vad ce mai faci ???

Dana 33+ Luca-Rares
AMR - 7 Saptamani de stat in burtica.

www.flickr.com/photos/11543857@N07/" target="_blank">Poze cu burtica & BabyExpo si de la Marea Neagra

Si eu, si eu!









Laura 37+ Rares

Mergi la inceput