Mamici de Noiembrie-Decembrie 2007 (107)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Mai eu am avut noroc cu kg,am pus 13 dar nu f rau pe picioare si pe fund ptr ca intru in pantalonii vechi
Daaaaaaaaaa si a mea sughite zilnic,cateodata de mai multe ori intr-o zi

anca 38+

Maria
poze

AMR MAXIM 14 DE ZILE!!!!!!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Cateodata ma dispera, zici ca nu se mai opreste. Si ma mai dispera si ta-su care ma intreaba de fiecare data " e normal ? e bine ? e normal?" Da' eu de unde sa stiu ?

36s + Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Pai saracii ei sunt mai ametiti decat noi
Este f normal ....
Eu te pup ca ma bag la somn

anca 38+

Maria
poze

AMR MAXIM 14 DE ZILE!!!!!!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

noapte buna, cred ca ma duc si eu

36s + Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loub_erika spune:

pupici burtici,ce mai faceti,mai puteti?! eu daca mai trebuia sa stau inca 3 sapt cred ca o luam razna...!
Felicitarile mele ptr proaspetele mamici...GILL si ZEYNAT,sa va traiasca frumusetile si sa va bucurati de ele,multa sanatate!
Acum vreau sa va spun ce am patit ca de asta sunt pe net la ora asta ..,in prima zi dupa operatie ,i-au dat Angelinei, sa pape cu biberonul lapte praf ,a doua zi mi-au adus-o la sin..,dar saraca nu prea stia inca sa traga de la san,plus ca sfarcul nu e inca bine format..,asa ca de ieri mi sa dat sa folosesc protectoare ptr mamelon din silicon...si vreau sa spun ca reusise deja sa imi desfunde sanul drept...,ieri am pus-o la sanul celalalt..,ce sa mai chinuit saraca..,dar pana la urma a reusit sa traga de la un moment dat simteam ca are o putere enorma...,dar tot inca nu iesea suficient lapte ca sa se sature...,asa ca i-am dat din nou laptic cu sticluta...,dar aseara SURPRIZA mare ,m-am trezit instantaneu uda toata,dar udaaaa...,parca eram robinet ,eram asa de fericita,de nu va dati seama...,problema a fost ca deja i-au dat fetele sa manance ca era deja ora 22...,asa ca am lasat-o pe a doua zi...,mai dar nu va pot descrie durerea care ma trezit peste noapte,la ora 4 dimineata...,am niste sani imensi si foarte durerosi...,cred ca e vorba de furia laptelui,mi-a venit greu ,dar cand mi-a venit ...,nu sa jucat ...,offf doamne...,asa ca am vb cu asistenta sa mi-o aduca imediat cum se va trezi....,ca sa-i dau laptic ,sincer nici nu stiu cum voi suporta durerea ...,poate ma ajuta Angelina sa trec cat mai repede de acest moment!!
Fetelor,imi cer scuze daca v-am pus pe ganduri,sau v-am speriat un pic..,dar poate e mai bine asa..,ca sa fiti pregatite...,sau poate o sa aflati alte metode ...,care sa va fereasca de furia laptelui,va doresc mult succes...,pana la urma trece si asta,important e ca Angelina sa pape si sa creasca sanatoasa!!
Eu ma simt foarte bine dupa operatie...,acum dupa 3 zile pot spune ca mai rau ma dor sanii ,decat operatie..,sincer,chair azi ne drumul acasa...,ca ne-am revenit rapid,nici nu ma asteptam..,pot merge fara probleme,nu mai merg cocosata...,acum ma tin de sani cand merg...,bine ca sa terminat totul cu bine...si plecam acasa sanatoase amandoua..,restul vine de la sine!!

36+ Angelina
AMR 23 Oct.
mai avem o zi si ne vedem ingerasul!
http://dl2.glitter-graphics.net/pub/244/244782owzasa7u39.gif

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loub_erika spune:

am uitat sa schimb datele Angelinei ,va pup dulce..mi-ar fi placut sa citesc din urma..,dar sincer momentan nu mai pot ,ma duc sa imi pun niste comprese...,mai vb .pana atunci aveti grija de bebei si burtici..,multa sanatate!!

Angelina
23 Octombrie(cezariana)
4.180kg si 51 cm
http://dl2.glitter-graphics.net/pub/244/244782owzasa7u39.gif

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Buna dimineata !

NASTERI USOARE SI BEBELUSI SANATOSI CELOR CARE NASC AZI , DE SF DUMITRU !



O zi excelenta !
Lala.

Fratele mai mare

Atat mai am pana ma nasc ! (bebe 2 ) AMR maxim 10 saptamani !]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

ERIKA bun venit azi acasa
Ca sa treci usot de furia laptelui cea mai sigura metoda este sa o pui pe bebelusa foarte des la san. Daca se intaresc sanii foarte mult un dus caldut inainte de alaptare si un masaj usor al sanilor ajuta foarte mult .

O zi excelenta !
Lala.

Fratele mai mare

Atat mai am pana ma nasc ! (bebe 2 ) AMR maxim 10 saptamani !]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

oana! nastere usoara si BB sanatos!
erika cred ca-i normala faza cu lapticul... multe mamici trec prin asta!
ancuta ma bucur ca ai net! ai trecut de stres si o astepti pe Maria!

eu sper sa nu fac cistita!



PUSSI 33+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 31 ZILE DE STAT IN BURTICA LA MAMI! SI VOM IESI MATURE!!!

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Buna dimineata pussi, poftim la o cafea calda si buna !

O zi excelenta !
Lala.

_

Fratele mai mare!

Bubu mic! AMR maxim 10 saptamani!

Mergi la inceput