Pregnyl

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Victoria,

eu as zice sa schimbi dr .... intotdeauna am considerat ca medicul trebuie sa stie sa te asculte si sa te sprijine si moral, nu numai sa-ti dea retete...
Scuze ca m-am bagat peste voi, fetelor, dar cand vad situatii de genul acesteia ma umplu de furie... cel mai bine mergi la alt dr. care sa stie sa te ajute, nu sa incerce sa-ti schimbe viata...

Hai, fii optimista! Te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Multumesc mult pentru incurajari!!!!!!!!Scuze, m-a apucat jalea, si cui sa-i spun? Voua!!!
Deocamdata sunt multumita de actuala dr., e cea mai umana de pana acum(!!!!!).Ma incurajeaza si vad ca se chiar straduie sa gaseasca solutii, si-a luat angajamentul ca-l facem cu orice pret....Asa ca... ramane sa va tin la curent... Va pup pe toate, si va urez o seara placuta,

V.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubitoiu spune:

am si eu o problema...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubitoiu spune:

de 6 luni ma chinui sa-l fac pe BB ( sau mai bine zis il chinui pe sot)....dar nimic. Ma plimb de la un spital la altul..Medicul meu de la Cantacuzino ma tot trimite acasa spunandu-mi sa incerc in continuare...Eu incerc dar nimic...Am facut o serie de analize...si.. am trompe OK, fara malformatii...La eco vaginal mi-au gasit 2 chisturi de 32 cm...dar nu mi-a spus nimic rau despre ele..Acum alerg pe la Giulesti..acolo dr. mi-a spus s-o fac din 2 in 2 zile ...dar nimic nu iese..VREAU UN SFAT ..CE SA MAI FAC...???
Cum se vede daca am o insuficienta ovariana...cine-mi poate da acest verdict..cu ce analize??? SUNT DISPERATA...VREAU SI EU UN BB sau mai bine 2 BB..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubitoiu spune:

de 6 luni ma chinui sa-l fac pe BB ( sau mai bine zis il chinui pe sot)....dar nimic. Ma plimb de la un spital la altul..Medicul meu de la Cantacuzino ma tot trimite acasa spunandu-mi sa incerc in continuare...Eu incerc dar nimic...Am facut o serie de analize...si.. am trompe OK, fara malformatii...La eco vaginal mi-au gasit 2 chisturi de 32 cm...dar nu mi-a spus nimic rau despre ele..Acum alerg pe la Giulesti..acolo dr. mi-a spus sa-l chinui pe sot din 2 in 2 zile ...dar nimic nu iese. .VREAU UN SFAT ..CE SA MAI FAC...???
Cum se vede daca am o insuficienta ovariana...cine-mi poate da acest verdict..cu ce analize??? SUNT DISPERATA...VREAU SI EU UN BB sau mai bine 2 BB..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Buna Iubitoiu... hi hi... ce haios ID ti-ai ales.

Ce analize ai facut? Dozarile hormonale? Monitorizarea foliculilor? Da-ne mai multe informatii...

Pupici si capu' sus, o sa vina si ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

iubitoiule,bine ai venit printre noi.
Stai usurel,nu te agita asa ca nu face bine la bebe.
Ce ar fi sa faci tu niste dozari hormonale in ziua a 14-a si a 21-a,sa vezi cum stai la capitolul asta?E o analiza de rutina,iti ia sange.
Cu chisturile alea nu prea e in regula desi am inteles ca poti sa ramai si cu ele.Probabil ca alta e cauza.
Eu cred ca ar trebui sa incepi cu dozarile hormonale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubitoiu spune:

O zi buna sa aveti ...Am facut la Inst de virusologie test pt. Clamydia (care a iesit pozitiv...) A urmat 3 luni de Sumamed; am reluat testul si a iesit OK..Doctorul de la institut ma asigurat ca din cauza acestei infectii nu am putut ramane insarcinata anul trecut..Dar anul asta ce am?? La spital dupa cum v-am scris mi-a facut o eco vaginala, salpinografie sau cum o fi denumirea ei ( este groaznica aceasta analiza) si totul este OK...Altceva nu mi-au facut ..Merg la Giulesti pe data de 17.07 cand este doctorul meu de garda ;invatati-ma si pe mine ce analize sa-i cer sa-mi faca ... ca vad ca altfel ma mai lasa cativa ani asa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Iubitoiu,

mergi la dr. cu toate analizele... si spune-i toata povestea. Va stii el sa te indrume ce sa faci mai departe. Oricum, poti sa iei in calcul dozarile hormonale si spermograma ... .

Sa ne tii la curent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubitoiu spune:

Problema mea mare este ca am mai fost la doctor si mi-a spus ca totul este in regula si sa ma duc acasa..Nu mi-a pomenit absolut nimic de dozari hormonale sau alte analize.
Aceste analize ( dozari si monitorizarea foliculilor) se fac doar in anumite spitale sau anumite sectii?? Intreb si eu ca moaca..Am aflat de la voi ca mai exista si alte investigatii pt. problema mea...SUNT F.F.F.F SUPA SI FOARTE..multumesc oricum pentru sfaturi...

Mergi la inceput