Pregnyl

Pregnyl | Autor: Jasmine

Link direct la acest mesaj

Injectia asta cu Pregnyl o poate face orice asistenta?E simplu de facut?Ma duc maine la medic si probabil o sa-mi dea sa fac Pregnyl.Nu prea stiu unde sa ma duc.Luna trecuta mi-a zis sa o fac sambata seara la ora 22.N-a mai fost cazul dar daca era...unde gaseam sambata seara la ora aia pe cineva care sa-mi faca injectia?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Jasmine,

eu trebuia sa fac pregnylul intr-o sambata si m-am dus la Spitalul Pantelimon la Urgenta. Am dat fiola unei asitente + 50.000lei si gata! Nu e dureroasa, dar e bine sa fie facuta usor.. ii spui asistentei sau ii arati prospectul daca nu stie. Ai grija sa tii la rece fiola pana mergi sa faci injectia, asta in cazul in care trece mult timp din momentul in care o cumperi si mergi la spital.
Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

O tin in frigider de cand am luat-o.
La asta m-am gandit si eu.E singura solutie.Ma duc la Giulesti,la camera de garda,"sensibilizez" o asistenta si gata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Injectia poti s-o faci oriunde, este o injectie IM, nu e cine stie ce. Sigur gasesti undeva la o clinica de urgenta sa faci injectia, indiferent de ora.

Succes,

Karina+Bogdanel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Mergi la camera de garda a oricarui spital, bagi ceva in buzunarul unei asistente si se face fara probleme. Doar sa ii atragi atentia ca se face f.f usor.
Multa bafta,

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Asa o sa fac.
Hai ca m-am mai linistit.Nu stiu de ce mi se parea ca Pregnylul asta e o chestie deosebita si ca e dificil de facut injectia.
O sa ma duc la Giulesti.Dar mai intai ma duc maine la eco sa vad ce si cum.Sper sa fie un folicul dolofan si un endometru bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Jasmine...eu am facut un pregnyl la Giulesti...m-am nimerit acolo fiindca faceam si eco...te duci sus la sterilitate (de unde si poti cumpara pregnylul ) si ti-l face acolo.
Pe primul l-am facut la Spt de urgenta..nu de alta dar stau langa el.

Ce marime are foliculul sau foliculii?

Pupici

AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Daca imi zice iar sa-l fac la 10 seara nu pot sa ma duc sus la sterilitate,o sa ma duc direct la camera de garda,la parter.Sper ca asistentele de acolo sunt in stare sa faca o injectie de-asta.
Ce marime au foliculii?Habar n-am deocamdata.Maine la pranz ma duc la eco si o sa va spun cand vin inapoi la birou.Mi-e un pic frica.Sper ca tratamentul a avut efect,ca si luna trecuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Jasmine,

stai linistita, orice asistenta poate face injectia cu pregnyl... chiar nu e mare lucru. In ambele luni am dat peste niste asistente care nu mai facusera asa ceva si a fost bine!

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doly spune:

Jasmine, pregnylul se face foarte usor. Mie mi l-a facut sotzul in popou, si nu a mai facut asta niciodata.Se da simplu.Mai complicate pot fi urmarile.La mine a iesit urat pt ca am facut dupa o singura fiola o hiperstilmulare ovariana de toata frumusetea cu dureri ingrozitoare.Sa verifici bine inainte daca este cazul sa iei pregnyl. Administrat dupa ureche poate da rezultate negative.Mare atentie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Doly,mie mi-a zis sa fac Pregnyl.
Dar de ce zici tu ca ai facut hiperstimulare de la Pregnyl???
Poate de la Clostylbegit,sau Ova-mit.
Pregnylul ajuta la spargerea foliculului,nu la cresterea lui,din cate stiu eu.

Mergi la inceput