FIV 141

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Marrina vad ca esti foarte harnicuta!Ai schimbat si dr. si clinica si ai multe planuri de realizat!Mult succes si sa fie acesta drumul cel bun!

Iyoana ti-am trimis lista de analize in PM.Ai putea sa incepi de pe acum cu ele ca se vor lua in considerare cu siguranta,sau eventual sfatuieste-te si cu d-na Matei sau cu Tutu.Bafta!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dariela spune:

Daniela b - Ti-am trimis un PM!
Marrina - Sunt aiurita! Programarea era in 26.10, adica maine. Fiecare drum spre Giuly e parca altfel si sunt destul de nerabdatoare sa ma vad cu embrionasii la purtator.
Ma bucur ca ai reusit sa-ti faci programarile si sigur va veni si randul nostru!

dariela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Dariela bafta multa maine la Giuly!!!!!Asa e,va veni si randul nostru!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Buna fetelor sunt tare necajita si am tendinat sa renunt la FIV sotul meu a facut spermograma si rezultatul este NORMOSPERMIE CU ASTENOSPERMIE MODERATA.Iara mie nu mai iesit nimuc concludent la Virus Herpes Simplex si la Lysteria nu stiu daca poate sa ami faca FIV si mie asa de frica de nu mai ami gasesc locul daca cineva sa confruntat cu asemenea probleme va rog din suflet spunetimi si mie .Mie tare frica ca nu pot face FIV Va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

mihaele la sotul tau diagnosticul e bun pt FIV,nu iti face probleme,eventual da-ne mai multe amanunte cati spermatozoizi are,alte caracteristici ale lor etc,ia rezultatele de pe fisa spermogramei si scrie-le aici.Despre visrusul herpes simplex si lysteria la fel spune-ne ce scrie pe foaie si apoi ne putem da cu parerea.Fii atenta si la valorile de referinta.Nu prea am inteles tu ai facut cultura de secretie si a iesit ca esti purtatoare de virusul herpes simplex sau cum?Daca e asa faceti tratament si apoi FIV.Totul se rezolva nu fii necajita ca vei face FIV pana la urma.

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

quote:
Originally posted by KoraPop

Marrina vad ca esti foarte harnicuta! Ai schimbat si dr. si clinica si ai multe planuri de realizat!Mult succes si sa fie acesta drumul cel bun!
Inca nu m-am hotarat sa fac schimbarea. Doar merg la o consultatie sa vad cum va decurge intalnirea. Iar daca ma voi simti in siguranta si preturile vor fi accesibile pentru mine, probabil voi lua atunci hotararea. Chiar, nici nu am discutat cu sotiorul despre schimbarea asta. Nu cred ca va avea nimic impotriva ca oricum eu sunt cea chinuita iar el cel jecmanit. Macar de ar fi toate pana la urma cu folos.

si bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadalinaM spune:

Gata, nu mai pot! Trebuie sa intervin!
Marrina, nu mai plinge-simbolic, bineinteles!
Sotul tau stie ca esti o fata desteapta si daca e o sansa trebuie sa o fructifici.
Daca gasesti dr-ul in care sa ai incredere si acum simti tu ca acest domn are acel "ceva",
atunci 90% din FIV e cistigat! Moralul e o parte importanta!
Mirelus
Kora, ma bucur sa ai asa rezultate. Sa te ajute DD sa fie bine pina la capat!
Crystal, de ce nu gasesti Menogon? La Giulesti nu mai au? Ei, de obicei, te trimiteau acolo, la Ana si Florina:) sa ti le dea(sa ti le cumperi)
Aveau un adevarat depozit! Ai intrebat!

Va pup pe toate si nu uitati sa priviti cu incredere fiecare etapa.
Si, ca sa ne aducem aminte de reusitele cu renume de aici, stie cineva ceva de Sheri?
A hotarit data marii intilniri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albena spune:

Buna,dragelor!Va multumesc pt ca existati si pt. ca aduceti o raza de lumina in ceata densa a Fiv-ului.Din 23.10 fac parte si eu din grupul celor pentru care Fivul este ultima sansa dea a avea un copil.Va cunosc pe majoritatea de mult timp,dar pana acum nu am avut curajul de a scrie.
Va doresc din tot sufletul sa va indepliniti marele vis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Fetelor ma pregatesc de zor pentru FIV. Azi mi-am cumparat Diphereline-ul de la City Pharma. Am facut comanda ieri la farmacia din Victoriei si hop, azi m-au sunat ca l-au adus. Bravo natiune, f draguti, n-am ce comenta :-)
Am si eu o nelamurire. Diphereline-ul se face subcutanat, incerc sa mi-l fac eu , vad eu pe unde. Voi il faceti dimineata sau seara?(regula de aceeasi ora zilnic o stiu deja) Dar la Menogon ce ma fac? K se face intramuscular si zau daca cred ca voi fi in stare! Aveti vreo asistenta dragutza sau ce solutii imi propuneti?
la toate FIV-oasele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MRL spune:

Fetelor va cu mult drag pe toate! Eu nu prea mai am timp de intrat pe forum si sunt in urma cu noutatile de la voi. Dar nici eu nu am noutati sa va spun, ma agit cu scarbiciul. Momentan sunt in repaos la cap stimulari FIV, o sa merg cat de curand pe la Giulesti la un control.
Vreau sa felicit fetele care au reusit si sa spun fetelor care sunt in focuri ca sunt cu gandul si sufletul alaturi de ele. Sa de-a DD sa fie cat mai multe reusite si cat mai multa fericire.
va pe toate!

Mergi la inceput