Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  La bucatarie

Intrebam, cautam - ordinea sa o pastram 2

(1 vot)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Vezi toate retetele
Adauga si tu o reteta!
Biscuiti dulci umpluti cu ciocolata si alune * Biscuti dulci cu fructul pasiunii * Prajiturele cu cardamom * Tiramisu Cheesecake * Gogosi coapte * Tort negresa * Rulada cu mango si fructul pasiunii * Negresa simpla cu nuci *
Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 9

angipangi

748 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui angipangi Adauga semn de carte la raspuns Trimite angipangi un Mesaj Privat  Reply with Quote
Cazt si eu o reteta pt Bors.va multumesc.
daca cineva din germania imi poate spune cum se zice la tarate si unde gasesc

mamica de ANGELIK-MELANY si ROBERTO http://blingee.com/profile/dorateodora
Mergi la inceput

danuta36

2221 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidanuta36 Adauga semn de carte la raspuns Trimite danuta36 un Mesaj Privat  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ricea

Cazt si eu o reteta pt Bors.va multumesc.
daca cineva din germania imi poate spune cum se zice la tarate si unde gasesc

Ricea,uite ce am gasit eu,da clic aici
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=21700

Dana,mami de Miruna Andreea(01.10.2007)
poze
Mergi la inceput

angipangi

748 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui angipangi Adauga semn de carte la raspuns Trimite angipangi un Mesaj Privat  Reply with Quote
Danuta36 multumesc mult,ai gasit chiar ce vroiam si nu stiam ca exista bors gata preparat in germania

Mergi la inceput
kossir
kossir

1031 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luikossir Adauga semn de carte la raspuns Trimite kossir un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buna
Acum v-am descoperit, e super.
Va rog frumos, gasesc pe aici o prajiturica fara albus de ou si care sa fie pentru musafiri. Am niste invitati, iar unul are alergie la albus de ou.
Poate o tarta cu fructe? N-am facut niciodata tarta, se paote face blatul fara ou? Eu cred ca da, voi?

Multumesc frumos.

O zi buna

Carmen mami de Mihai 24.8.99
Mergi la inceput
monica-elizabet
membru veteran monica-elizabet

18590 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui monica-elizabet Adauga semn de carte la raspuns Trimite monica-elizabet un Mesaj Privat  Reply with Quote
kossir, uite Aici da danyce o reteta de tarta dietetica si in alta parte spune ca a folosit chiar aluatul de foietaj pentru coshuletul de tarta...pe ultimul l-am folosit si eu la tartele de post si merge f bine.
si te asteptam la retetele arabesti

monica

Prajituri si papa bun
Papa de post

Mergi la inceput

Bratu Monica

1755 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Bratu Monica  Trimite mesaj yahoo luiBratu Monica Adauga semn de carte la raspuns Trimite Bratu Monica un Mesaj Privat  Reply with Quote
va salut dragi gospodine
si va rog poate ma puteti ajuta ,asa cum a-ti facut-o de multe orin.Exista o reteta te tarte (ci visine,capsuni,case) in care in aluat se pune cate oua,atatea linguri de zahar si tot atatea linguri de ulei.
Am capsuni o multime si as vrea sa-i fac fetitei mele o tarta cu capsuni folosind aceasta reteta pe care din nefericire nu mi-o mai aduc aminte.
Va rog frumos ,daca o stie cineva spuneti-mi si mie in 2 randuri.
Multumesc anticipat!

Monikka
Mergi la inceput
Ryan
Ryan

2 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Stie cineva reteta pentru prajitura "dinte de negru"? :D
Mergi la inceput
firaflor
firaflor

33 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui firaflor Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Buna dimineata,va rog din suflet sa imi spuneti si mie de ce nu se deschide pagina INDEX SUBIECTE ARHIVA.De ceva timp nu o pot descide.Va multumesc.
Mergi la inceput

Dbunny

3891 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui Dbunny Adauga semn de carte la raspuns Trimite Dbunny un Mesaj Privat  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bratu Monica

va salut dragi gospodine
si va rog poate ma puteti ajuta ,asa cum a-ti facut-o de multe orin.Exista o reteta te tarte (ci visine,capsuni,case) in care in aluat se pune cate oua,atatea linguri de zahar si tot atatea linguri de ulei.
Am capsuni o multime si as vrea sa-i fac fetitei mele o tarta cu capsuni folosind aceasta reteta pe care din nefericire nu mi-o mai aduc aminte.
Va rog frumos ,daca o stie cineva spuneti-mi si mie in 2 randuri.
Multumesc anticipat!

Monikka

Suna a prajitura douazeci: 20 lg faina, 20 de zahar, 20 de ulei, 20 de faina, 20 lg de lapte si 3-4 oua...se amesteca se toarna-n tava si deasupra se pun fructele nu prea zemoase...nu uita praful de copt...

Dbunny cu Daniel(23.11.2006)
poze Daniel
Filmulete cu Prichindelu
Mergi la inceput

Bratu Monica

1755 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Bratu Monica  Trimite mesaj yahoo luiBratu Monica Adauga semn de carte la raspuns Trimite Bratu Monica un Mesaj Privat  Reply with Quote
De ce nu pot deschide link-ul cu Index retete?Vreau si eu o reteta buna pentru inchetata cu cacao ,fructe ceva,dar tot incerc si ma duce la toate foruumurile.de ce oare?Ma puteti ajuta?

Monikka
Mergi la inceput
Pag. din 9 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com