Durerea unei pierderi de sarcina ( 46 )

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Laura io ti'am zis tie..tu transmiti la sotzaci ma descurc bineee..limba nu o stiu..da mi'a dat DD 2 maini pe care le folosesc din plinprin semne mama..prin semne
andreea felicitari pt baietel..te pupp
mav inca nu's gravidamai am 6 zile pana aflu
va pupp pe toateeeeeeeeee..
revin

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

"Nimic nu-i imposibil!"

Nasica

iote'i ca vin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

doar 6 zile ??!! Doamne da!

In asteptarea lui
http://bd.lilypie.com/lEbGp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Fetelor, va multumesc pe re-primirea calduroasa! Credeti-ma ca in tot timpul acesta, m-am gandit si m-am tot gandit la ceea ce s-a intamplat si se-ntampla cu mine, cu noi (ca si cuplu).
Dupa prima pierdere si primul chiuretaj, am fost ok... cel putin fizic mi-am revenit repede... drept dovada ca dupa 3 luni eram din nou insarcinata...
Dar acum, dupa a doua sarcina pierduta si al doilea chiuretaj... s-au produs atatea schimbari majore...
Desi au trecut 4 luni de zile.... Nu-mi gasesc prea usor cuvintele... stiu bine ce simt, mi-e greu doar sa ma exprim...
Simt ca o parte din mine -atat fizic, cat si psihic si afectiv- efectiv s-a uscat.
Nu vreau sa dramatizez situatia, nu am intentia sa ma vait, nu invidiez pe nimeni si n-as vrea sa fiu in locul altcuiva (in pantofii altcuiva), pur si simplu... doar v-am povestit o parte din ceea ce traiesc eu acum...
Sincer, nu cred ca sunt singura care trece prin asta... mi s-ar parea cel putin ciudat daca ar fi asa...
Stiu ca sotul meu merita toata atentia si afectiunea mea. De altfel si eu le merit pe-ale lui. Si nu e vorba ca nu-l mai iubesc, nici nu intra in discutie asa ceva.
Totusi, ceva s-a rupt si chiar nu vad cum s-ar putea reface ce-a fost inainte....
Apropos la ceea ce scria ieri Irene, cred ca va trebui sa ma resemnez... si sa invat sa-mi port "pantofii" astia... pt ca mi s-au lipit de picioare... pt toata viata...


Flavia, intelegere din partea sotului am, slava Domnului! Sper ca pana la urma totul va fi bine, desi nu stiu cum sa fac sa indrept lucrurile... ca eu dragoste cu sila nu pot face... iar faptul ca am programul atat de aglomerat... nu ma ajuta deloc... nici in privinta sanatatii (efectiv n-am timp sa ajung la dr!), nici in privinta familiei... (degeaba am realizari profesionale, daca le pun in balanta cu viata personala.... pe termen lung, conteaza prea putin pt mine).

Irda, ma bucur foarte mult pt tine! Sa dea Domnul sa mearga totul bine si Daria sa se bucure de o surioara sanatoasa/un fratior sanatos!

Liana, tare-tare mult as vrea sa vii cu vesti bune de la unguri, Doamne ajuta!



Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_r7 spune:

mi-a fost dor de voi toate........Flavia sper ca ati trecut peste perioada asta grea din viata voastra................ lui bebe, sa creasca mare si sa fie sanatos..........
Liana abia astept sa te trec la gravidute...........
alina, dana, Irda si restul proaspetelor sa aveti o sarcina cat mai usoara..........
Laura abia astept sa vad ce se ascunde la mami in burtica........
michelle stiu ca mai e putin pana pe 26..dar vreau sa stii ca sunt aici.desi departe, macar cu gandul imi doresc sa fiu alaturi de tine si ma rog zilnic sa poti reusi de devi optimista.si sa ramai iar
te mult draga prietena .........
Lau nu ai mai scris.................cum mai esti?
restul fetelor va pe toate!!!!!!!!!!!!1
promit ca dupa examen revin inapoi...............nu numai sa citesc..........ci " sa vorbesc "cu toate.........

unde esti, bebe??????

ROXANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Fetelor am o problema!
Am fost la toaleta si am observat o secretie abundenta,elastica,transparenta exact ca albusul de ou........ce inseamna asta.....eu din cate stiu asa e secretia la momentul ovulatiei nu?dar eu sunt ziua 26 dintr-un ciclu de 31 de zile nu e monetul de ovulatie acum ........
Ce credeti ca poate fii?tare mi se pare ca m-am stresat degeaba sa nu iau medicamente la raceala ca puteam sa iau bine mersi ca bebe nu cred ca e nici luna asta!

http://tt.lilypie.com/ZZ8sp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

musette eu am secretia aceea si inainte cu o zi sau 2 sa vina cm. probabil si la tine e la fel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_r7 spune:

musettepink e de bine........... asa e la sarcina...........
poate vii cu vesti bune luna asta................iti tin pumnii..........
sa ma corectez......asa era la mine...........

unde esti, bebe??????

ROXANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Flavia, m-am uitat putin la pozele voastre: ce bine ca nu le-a vazut si Sebi, m-ar fi innebunit ca vrea si el macara ca a lui Dominic, de multa vreme isi doreste asa ceva (cred ca se face anul si noi tot l-am amanat, parinti... neascultatori ce suntem...)!


Am pus si eu cateva www.flickr.com/photos/12628432@N06/sets/72157602664301715/detail/" target="_blank">poze cu noi si cu nazdravanul... acum n-am timp sa pun mai multe....

Pupici!


Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Irinabobe,Babyr va multumesc pt raspuns.Sper din suflet sa fie valabil cel al lui Baby....!!!!!!!!!!!Va tin la curent!

IrinaBobe tin pumnii sa ajungi la un medic bun si in care sa ai incredere!!!!!!!dar decat sa dai bani si la Predoi si eventual sa ajungi tot la medicul in care ai tu incredere nu mai bine te duci direct la ala....stiu ca medicii buni sunt f ocupati si f scumpi.Tin pumnii sa nu fie totusi vorba de sinechie!

Mav e f simpatic Sebi,sa-ti traiasca!

http://tt.lilypie.com/ZZ8sp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Musette, si eu cred ca poate fi o secretie de la sarcina, nu te mai necaji degeaba! Ai rabdare!!!

Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput