Nu mai vreau sa fiu pampersist!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns filofteia spune:

Cheptinelena, nu te judec. Nu-mi pot permite asa ceva. Ti-am spus numai cum procedez eu. Si tot eu, nu mi-as trimite copilul numai cu verii sai, asa cum n-o sa-l trimit nici in tabara, pana nu scapa de chestia asta. Eu... precizez.

Nu te supara pe mine incercam sa-ti dau niste solutii.

Apropo, calendarul este verde pentru ca-l trezesti tu sau se trezeste el? Sau nu face deloc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

elena, poate am inteles eu gresit, atunci cand ai zis tu l-ai certat nasol, si iti aratai ezamagirea si incepuse sa aiba ticuri... sigur el nu-si va mai aduce aminte nimic din toate astea, va avea numai amintiri placute despre copilaria lui.

bafta multa!

edit: ah, si sa lamrim si ce-i cu umilintza asta... umilit se simte prin natura faptului, adica nu-i acelasi lucru daca motivul certei este un pahar spart sau pishu in pat cvasiconstant. intelegi? adica nu-i totuna sa zici "cum ai putut sa fi neatent si spargi paharul?" cu "iar ai facut pipi pe tine/in pat?"

b

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cheptinelena spune:

filofteia, de cateva nopti, il culc la 21, iar la 1 noaptea il trezesc si face la olita. Pana dimineata nu mai face...Sa nu ma intrebi de ce ca nici eu nu inteleg...pt ca pana sapt trecuta, il trezeam de 2 ori pe noapte si facea si in pat...Bea la fel de mult lichid, alimentatia e la fel, caldura in camera la fel...Probabil a atins el o noua etapa. Nu ma bucur inca, dar imi dau seama ca e o evolutie faptul ca vezica lui retine urina timp de 6 ore noaptea, nu? Incearca si tu varianta asta. Nu are ce sa fie rau. Poti chiar sa-i cumperi un calendar cu pers din desene animate...Eu am luat ce mi-a picat la mana de prin casa. Iar buline...ori le faci cu carioca, ori cumperi un sul de hartie adeziva...de aceea alba pt preturi. Gasesti la librarii...si o colorezi...Dupa aceasta, am in gand sa apara si un joker...Acesta va fi lipit in noptile in care nu va fi trezit si patul va fi uscat...Dar jokerul il introduc la timpul lui, nu vreau sa-l grabesc...el nu stie de el (de joker) inca.
pizinuca, nu stim de la ce au aparut si cum au disparut ticurile. Un prieten de fam care este psiholog mi-a spus ca sunt ereditare. Si e f posibil, ele existand in familie. Mi-a zis dr ca vor disparea la varsta de 12 ani...Lui i-au disparut la 4 ani si ceva. Discutabil, stii? Sunt de acord ca tonalitatea si modul de a formula o idee sunt puncte forte intr-o conversatie.
Merci mult pentru sfaturi si recomandari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns filofteia spune:

Elena, sa auzim curand de cati mai multi Jokeri pe calendar.

Mergi la inceput