Mamici de noiembrie-decembrie 2007 (103)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Irina asta da "burtica"

anca 37+

Maria
poze

AMR MAXIM 18 DE ZILE!!!!!!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

irinush acuma ma duc sa vad pozicile!!!
apoi voi pune si eu poze "de pe ultima suta de metri"....

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! te asteptam puiutz!!

38 si bubulina IASMINA ALYSSA

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">


bubulina noastra

AMR maxim 3 zile!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

irina Da, mare burticaaa ce ma asteapta!
ancuta spor la "bagat mana" ... cica cele cu risc de nastere prematura cand ajung la termen nu se mai declanseaza deloc ... poate faci si tu parte din ele!
bb da, sunt draguti si practici... in faza asta nu vreau figuri... cica e importanta inchizatoarea si forma: sa nu derajeje la urechiuse si sa nu se agate in caciulite... asa mi s-a spus mie! Deci marti o sa sti sigur daca iti face cezariana miercuri! Tu marti cate sapt. implinite o sa ai?



PUSSI 32+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 5 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

irinush, mamaaaa ptiu ptiu ce burtik!!!!!! e mareee!!!
am pus si eu poze de azi!!!!

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! te asteptam puiutz!!

38 si bubulina IASMINA ALYSSA

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">


bubulina noastra

AMR maxim 3 zile!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Pussi nu mai rade de mine ca si tu esti in aceasi situatie

anca 37+

Maria
poze

AMR MAXIM 18 DE ZILE!!!!!!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by pussi

bb da, sunt draguti si practici... in faza asta nu vreau figuri... cica e importanta inchizatoarea si forma: sa nu derajeje la urechiuse si sa nu se agate in caciulite... asa mi s-a spus mie! Deci marti o sa sti sigur daca iti face cezariana miercuri! Tu marti cate sapt. implinite o sa ai?



PUSSI 32+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 5 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!



37 incheiate si vom fi in 38!!!
90% sunt siguraa ca voi face miercuri ceza.

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! te asteptam puiutz!!

38 si bubulina IASMINA ALYSSA

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">
bubulina noastra

AMR maxim 3 zile!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Stefania,felicitari pt. bubulina ok! stai linistita, ca si pe aici ecografistii (cel putin majoritatea) sunt recunoscuti ca mari taciturni-parca ar fi o caracteristica din fisa postului. Este drept ca ei constata anumite lucruri pentru care verdictul/tratamentul este dat la final de ginecolog... mai sunt si ecografisti care sunt specializati in gineco,dar marea majoritate nu-sunt generalisti,etc cu o specializare in eco/ imagistica.
Irina,felicitari si tie!!! i-ai hranit cum trebuie si probabil ca placenta/placentele tale au fost de nota 20, si nu 10 . Sunt hraniti din accesi placenta sau sunt dizigoti?

Nici Sebastian nu a fost prea mare,desi a fost singurel; placenta lui a imbatranit destul de repede,iar spre sfarsit a fost alimentat mai prost (desi eu luasem destule kg ).
Si caruciorul meu este Bebeconfort, se manipuleaza si se strange f. usor (cu o singura mana),are o multime de facilitati- pana si hamacul sport se poate pune cu fata/spatele catre tine-ceea ce alte carucioare sport nu au posibilitatea.
Se pliaza f. bine,intra si in portabajul celor mai mici masini (ex. gen Matiz...)

uite-l pe al meu:
strans

varianta sport

sasiul are vreo 7 kg,se monteaza/demonsteaza super-rapid cosuletul/landoul/hamacul sport. Cand l-am vazut "live" prima data am mi s-a parut greu si putin cam lat-nu este asa,intra bine in liftul tip vechi de la bloc...

Bb,mai este putin!!! eu nu stiu daca o sa ii cumpere nasa, imi este rusine sa intrb; vreau sa ii pun a doua-a treia zi de la nastere,iar sotul nu stiu daca o sa aiba timp sa ii cumpere

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

poate ma vad si eu ca irina prin sapt. 38 cu burta la gura. Daca nu nasc, in 24.11 (37 de sapt. si 2 zile) cu bagajul facut plec de acasa frezata la fofo, cu clisma facuta, cu darurile in buzunar si o sa gasesc eu vreun gineco care sa ma cezarizeze! O s-o rog pe BB sa vada cine e de garda in 24.11




PUSSI 32+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 5 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

mie personal mi se par rotile prea mici la astea de la BEBECOMFORT! si parca pt. gropile noastre........ nu stiu ce sa zic.. ideea e ca oricum n-am carucior!



PUSSI 32+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 5 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

pussi lasa fetele sa stea acolo linistite cat vor ca sa crasca mari!!!
cami, la noi nasa a inceput discutia despre cercei si mai ce trebuie sa cumpere iar azi cuma am fost in viziita am zis sa mii arate (ma gandeam eu in caz ac sunt naspa sa ma pregatesc eu cu altii....) dar au fost exact asa cum mi doream. noroc!!

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! te asteptam puiutz!!

38 si bubulina IASMINA ALYSSA

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">


bubulina noastra

AMR maxim 3 zile!!!!

Mergi la inceput