*Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (46)*

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Am fost si noi ieri in oras, din nou, si am luat salteaua pt. patut , cearceafuri paturici si plapumioara si inca cateva lucrusoare pt. bebe si cateva pt. mine la spital. Doamne da' ce de bani s-au dus ......Nu-mi pare rau, ca macar sunt de calitate.
Sa ne dea Dumnezeu sanatate sa putem munci in continuare si sa putem sa le folosim pe toate.

BB Yasmi, ce emotionant, in cateva zile iti intalnesti bebelina. Dumnezeu sa-ti ajute sa ai nasterea usoara si sa fiti sanatosi cu totii.

www.flickr.com/photos/10675576@N07/sets/" target="_blank">Noi 2 singurei

Cum creste motanica nostra

29+ bb PATRICIA ALEXIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

irlandeza, si eu am stat sa fac un fel de calcul si m-a pufnit rasul, nu imi imaginam ca totul e atat de scump in zona asta dedicata bebeilor. dar, vorba ta, merita si macar stii o treaba, ca ce cumperi e de calitate. tot nu reusesc sa ma urnesc in magazine de hainute. nici nu stiu exact ce sa cumpat, cat de groase ar trebui sa fie, spre ce sa ma orientez. tot ce stiu exact este BODY CU CAPSE. :-))

am vazut ca exista un fel de aparatori pe care le prinzi de jur imprejurul patului, pe interior, ca sa nu se loveasca bebe. voi va luati asa ceva?



irina 27+ Rares
http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

ma duc sa pun la cale niste paste, yummy!
nu reusesc sa ma hotarasc daca sa fac cu ton sau bolognese (orice as alege, va trebui sa imi misc fundul pana la magazin). ma decid la rafturi. pup fetele, revin!


irina 27+ Rares
http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Originally posted by irinouka

am vazut ca exista un fel de aparatori pe care le prinzi de jur imprejurul patului, pe interior, ca sa nu se loveasca bebe. voi va luati asa ceva?






Da am luat. Deocamdata doar un rand de lenjerie de pat, intre timp ne mai uitam ce modele mai sunt, ca ar trebui sa mai luam cel putin un rand, ca sa avem de schimb, pana le spalam pe celelalte.

www.flickr.com/photos/10675576@N07/sets/" target="_blank">Noi 2 singurei

Cum creste motanica nostra

29+ bb PATRICIA ALEXIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

quote:
Originally posted by irlandeza

quote:
Originally posted by irinouka

am vazut ca exista un fel de aparatori pe care le prinzi de jur imprejurul patului, pe interior, ca sa nu se loveasca bebe. voi va luati asa ceva?






Da am luat. Deocamdata doar un rand de lenjerie de pat, intre timp ne mai uitam ce modele mai sunt, ca ar trebui sa mai luam cel putin un rand, ca sa avem de schimb, pana le spalam pe celelalte.

www.flickr.com/photos/10675576@N07/sets/" target="_blank">Noi 2 singurei

Cum creste motanica nostra

29+ bb PATRICIA ALEXIA





pe mine m-a convins maica-mea sa iau un singur rand de lenjerie. insista ea sa cumpere metraj haios si sa confectioneze inca doua. m-am gandit ca daca are ea placerea asta, sa nu zic nu.
o sa vad si eu cu aparatorile cu pricina, ma gandesc ca daca iau ptaut cu 3 tablii poate nu va fi nevoie de ele.



irina 27+ Rares
http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

irinouka chiar si la patut cu 3 tabli sunt bune aparatorile
Cand o avea bebe vreo 4 luni si incepe sa se roastogoleasca vei auzi frecvent din pat : boom, boom ! Ba un piciorus, ba un capsor ...si apoi plansetele de rigoare .
Eu am rezolvat problema asta numai cu aparatori.

O zi excelenta !
Lala.

Fratele mai mare

Atat mai am pana ma nasc ! (bebe 2 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen e spune:

Buna fetelor,
eu tot cu raceala mea ma laud , nu vrea sa ma lase deloc, am tot luat si vitamina c si ascilococcinum dar degeaba, o sa ma lase ea pana la urma, asta e .

Vreau sa felicit fetele care au intarat in AMR-uri, nu imi vine sa cred ca trece timpul asa repede , in curand incepem sa facem galerie.
BB Yasmi - nastere usoara sa ai parte de bb sanatos si frumos si tu sa iti revii cat mai repede sa ne povestesti cum a fost.

Noi saptamana asta am fost in curatenie si am zugravit un pic dormitoarele sa fie curat cand vine bb si daca am terminat ieri am iesit la cumparaturi si am luat o gramada de lucrusoare pt bb printre care si un costumas gros pt iesit afara iarna si am cumparat si pt mami pt spital un halat gros si o pijamaluta .

Irina cred poti lua aparatori separat nu cred ca e obligatoriu sa fie cumparate cu lenjeria.
Pupici

cum creste
Carmen 25 + David Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Irinouka, ce bine ca ai pe cineva care sa-ti coase, iesi si mai ieftin si-ti faci cum iti place, dar aici nu cunosc pe nimeni care sa coase, iar la croitorie ma costa enorm, asa ca mai bine cumpar.
Si aparatorile la capatul patului sunt f. bune asa cum a zis si Lala.
Patutul pe care l-am luat e plin la capete si cu "gratii" pe laterale, iar cand bebe creste se face in pat normal. Am tot cautat pe net sa pun un link cu patutul si lenjeria de pat dar nu am gasit asa cum am cumparat noi. O sa incerc sa fac niste poze la ce am cumparat si sa le pun ca sa le vedeti.

www.flickr.com/photos/10675576@N07/sets/" target="_blank">Noi 2 singurei

Cum creste motanica nostra

29+ bb PATRICIA ALEXIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

lala_d, saru'mana de sfat. stiam eu ca ma lamuresc zuzele daca si cand sunt nehotarata!

carmen, asa e, se pot cumpara separat aparatorile. recunosc ca pana ieri abia daca auzisem de ele...:-) si cand le-am vazut, ma uitam la ele ca la a cinspea minune a lumii, mai ales ca erau pe multe variante de imprimeu si dimensiuni. asta e, in fiecare zi inveti cate ceva.

irina 27+ Rares
http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

quote:
Originally posted by carmen e

Buna fetelor,
eu tot cu raceala mea ma laud , nu vrea sa ma lase deloc, am tot luat si vitamina c si ascilococcinum dar degeaba, o sa ma lase ea pana la urma, asta e .

Vreau sa felicit fetele care au intarat in AMR-uri, nu imi vine sa cred ca trece timpul asa repede , in curand incepem sa facem galerie.
BB Yasmi - nastere usoara sa ai parte de bb sanatos si frumos si tu sa iti revii cat mai repede sa ne povestesti cum a fost.

Noi saptamana asta am fost in curatenie si am zugravit un pic dormitoarele sa fie curat cand vine bb si daca am terminat ieri am iesit la cumparaturi si am luat o gramada de lucrusoare pt bb printre care si un costumas gros pt iesit afara iarna si am cumparat si pt mami pt spital un halat gros si o pijamaluta .

Irina cred poti lua aparatori separat nu cred ca e obligatoriu sa fie cumparate cu lenjeria.
Pupici

cum creste
Carmen 25 + David Alexandru



mai, dar raceala asta a ta e pacatoasa si incapatanata rau!!! ai incercat sa stai in casa cateva zile? ufffffff, aiurea tare, mai ales ca optiunile pt a o trata sunt atat de limitate in perioada asta. pup fata. vorba ta, pana la urma tot o sa teraca, doar nu e dupa ea!!!

irina 27+ Rares
http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput