Strumfi de iulie-august 2007 (15)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

oaana, ups! bine ca n-a fost nimik! sa stii ca aceeasi problema o am si eu. mi-a venit CM luna trecuta , luna asta ba! de fapt nu prea semana a CM, mai degraba o scurgere mai colorata care a tinut cateva zile. si mie me tare frica de o sarcina, acum ca s-a deschis "sezonu la vanatoare"! (adik mi-am desfundat trompele, si dupa aia am ramas prengnanta, dupe muuuuuuuuuuulte luni de incercari). i-am zis sotului sa nu se apropie la mai mult de 1 m de mine fara "caciulitza".hehehe

mihaela
www.flickr.com/photos/mychydutza/1380165427/in/set-72157602003316854/" target="_blank">BEBE PRODIGY
www.flickr.com/photos/mychydutza/sets/72157601777053940/" target="_blank">poze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

deni felicitari pt examen!
am vazut poze superbe cu strumfi de loredana, cristina, bondac, mita, claucia, ghinetz. toti sunt niste dulci. oana ce bine de voi ca ati fost la munte!
alina (anya) cu intarziere spun si eu "La multi ani " pt. anya; sa creasca mare, frumoasa si sanatoasa.
iulia cand ar trebui sa faci ecografia? eu vreau sa merg in bucuresti la sfarsitul lunii octombrie si andra nu o sa aiba 3 luni.
oana si eu asi fi fost stresata daca eram in cazut tau, dar imi cumparam rapid un test. sincer mi-ar placea sa am si trei prichindei, dar nu stiu daca m-asi descurca.





nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

eu si copiii am scapat de raceala, dar acume sotul. ma bucur ca nu a fost nevoie de medicamente. andra respira foarte bine afara asa ca desi e frig stam destul de mult prin parcuri.
cat a fost bolnavioara a mancat destul de putin, dar acum si-a revenit. si inca se trezeste de 3-4 ori pe noapte. ca si alina ma bucur ca mananca. uneori mai adorm si cu ea la san caci sunt obosita, dar pana la urma oboseala trece.
de citit eu cand am timp mai arunc cate un ochi in "si tu poti fi supernanny". e cadou de la nasi si sunt multe sfaturi bune acolo.
acum cat ma lasa andra fug sa mai citesc din cap 14 caci am ramas in corigenta la acesta.


nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

si sa nu uit: voi ce stiti despre legea asta cu imdemnizatie 75% din salariul pe ultimile 12 luni? ne incadram si noi sau trebuie sa ne luam concediu medical pana la 1 ianuarie?

am reusit sa mai pun si eu ceva poze la semnatura.

nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

am mai vazut poze cu bebe sportiv de mychydutza
. ii sta foarte bine in verde. si bineinteles ca e frumos foc.
tot la capitolul poze l-am vazut si pe bb Andrei-Eric de cristina_ana. imi place poza cu buline.

nu ma mai lasa andra pe forum.
pupici tuturor



nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

quote:
Originally posted by ghinetz

Simo, unde esti??? Stiu ca a fost frumos afara si ca l-ai dus pe Matei sa-i arati frumusetile Tudorului (a se citi: "ale vietii de student in Tudor" si nu "studentele din Tudor"). Dar...nu ti-e dor de noi? Ca noi mai vrem povesti. Si sfaturi. Si pareri.



Oana, Stefan si Victor






"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"





Ntz! Ma abtin ca cica ce-i prea mult strica. O incerc pe aia cu mai rarutz...

Eu sunt mama perfecta a copilului meu perfect.

Simo de Matei Hisham
It's a cruel and random world, but the chaos is all so beautiful.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i_ulia spune:

quote:
Originally posted by nma


iulia cand ar trebui sa faci ecografia? eu vreau sa merg in bucuresti la sfarsitul lunii octombrie si andra nu o sa aiba 3 luni.
nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze




nico, eu i-am facut eco la 6 saptamani si dupa o luna de tratament as mai fi vrut una. ideea e ca prima oara am fost la medicover, la dr. stamate, unde iti faci programare, platesti, nu te intreaba nimeni nimic. la medicover si la medlife exista insa un singur medic care face ecografii de sold la copii, acst dr. stamate, care este in concediu pana la sfarsitul lunii. asa ca m-am dus cu trimitere de la medicul pediatru la spitalul de copii, la alt dr, care mi-a spus ca nu ii face ecografie, ca nu e relevanta. acum nu stiu daca chiar asa e, sau pentru ca era la spital n-a avut chef sa ii faca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dsteluta91 spune:

astazi e o zi speciala .ingerasul meu face 2 luni.iar maine ne botezam.



pentru KARLIGUTZA :am nascut pe 20-08-2007 ,este primul bebelus ,si am 22 de ani.mai intrebat zilele trecute.


va pup dulce pe voi si pe strumfi vostri.


am si eu o intrebare.eu cand voi figura pe listuta? aveti idee?



bondac .sal. ce mai faceti? sunteti bine?va pupam dulce de tot .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dsteluta91 spune:

fetele acum puteti sa vedeti albumele mele foto.sa imi spuneti cand le-ati vazut cum se vad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

steluta cand ai sa dai datele complete (vezi pe listuta ce este trecut la fiecare: greutate, ora, lungime...) o sa apari si tu.

Simo de Matei Hisham
It's a cruel and random world, but the chaos is all so beautiful.

Mergi la inceput