Mamici de septembrie-octombrie 2007 (98)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisjo spune:

S-a mai nascut un puiut de om, Stefania, pe data de 7.oct ora 5.10 la 39 sapt, apgar 10, natural, 3250 gr si 50 cm.


Va pupam dulce,
Crisjo si fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

Roxana - ufff, iar mai ai o pb. Ce sa iti urez:)? Menstruatie usoara...na, nu as fi crezut ca am sa ii urez cuiva asa ceva.

Gabriela - esti foarte frumoasa si distinsa.
Tomasa - nu am ajuns inca la dr. , am vb cu el si de abia martea viitoare. Dar nu uit sa intreb.

Eu m-am muls alaltaieri manual si cu pompa si de atunci ma tot inteapa sanii. Ce e drept, pompa aia imi trage rau sfarcul inauntru si mi-l blocheaza acolo, mi-l umfla. Sper sa nu am pb.
Si de cateva zile ma tot doare jos, ca si cum ar fi ovarele si cu nishte dureri ca la ciclu (slabe). O fi vreo anexita sau inca se mai retrage uterul? Voi ce credeti?

Felicitari dnei Bahmuteanu. Cam mic bb, credeam ca o sa fie un grasan. Si eu sunt curioasa cum il cheama pana la urma. Sa ii traiasca si sa fie un copil bun si fara pb.

http://picasaweb.google.com/urmychance/TUDOR

iubirea mea - Tudor Constantin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

quote:
Originally posted by mami25_7

Buna Roxana,MIe din spital mi s-a pus diagnosticul de picior varus bilateral,mi-a dat trimitere la o dr chineto terapeut,dar a zis ca dupa 3 saptamani.Am intrat si eu acum pe nety sa vad ce inseamna si acum mor de frica,dr pediatra a spus ca sa nu merg cu el la chineto,mi-a aratat cum sa ii fac eu masaj,dar acum dupa ce am citit pe net m-am cam speriat si cred ca ma voi duce cu el.Pupici si sanatate multa.



La kineto ai trimitere? Imi poti da detalii te rog?

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Urmy, usoara nu e. E chiar rau rau, uitasem cum e.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Ma duc ca s-a trezit BB si il iau la shopping. Am rezolvat cu botezul, la Rusa si la Doina. Sunt incantata. Molifta am facut-o azi. Uite asa sunt eu meseriasa si am noroc mereu. Carpatino, uite asa e cu cele nascute de ziua mea, nu dau pe dinafara de noroc sa le pice miliardele in cap insa li se rezolva cam tot ce au nevoie atunci cand e nevoie.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Fetelor, nu mai e nimeni pe aici?

Afibebe, imi pare tare rau ca e bolnavior bebe, multa sanatate!

Adimercedes, multa sanate, sa scapi repede de mastita!

Felicitari Ank83!

De asemenea felicitari si pentru Adriana Bahmuteanu!Parca zicea ca o sa-l cheme Mihai.

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Ieri a ridicat si tati banii de trusou 150 ron, mai trebuie sa ma duc eu saptamana viitoare sa ridic prima de nastere.

Fetele care ati depus actele pt alocatie, voi ati primit prin postas ceva pana acum?

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

spuneti-mi vs rog dosarele astea se depun dupa ce se termina alea 126 de zile de prenatal?sau cand?

Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

'Neata la amiaza. Noaptea a trecut cu bine. Degetica s-a trezit ca de obicei la 2 si la 5 pt papa, in rest a dormit. Am dormit si io si m-am odihnit bine. Dimineata era chiar vesela, avea chef de vorba si a avut rabdare sa o spal si sa o imbrac, n-a mai tipat neconsolat dupa mancare ca de obicei. Muci aproape deloc. Un pic de ser si s-a revolvat deocamdata. E posibil ca aseara s-o fi deranjat burtica totusi, ca dimineata dupa masa era cam contorsionista si cam incordata. KK a facut de vreo trei ori intr-o ora si era mai inchis si mai lichid decat de obicei. Cum e diareea de bb alaptat exclusiv?
Acum plange in somn, isi strange corpul si-si arunca picioarele in aer.

Termin si io dupa 2 ore de cand am inceput. Intre timp am prestat cu copiul in brate prin toata casa, ca s-a trezit si nu vroia sa adoarma. Am reusit s-o dobor alaptand-o pe wc. Hi, hi, hi. Acu mergem in sfarsit afara, desi casa noastra arta ca dupa razboi.

Temperatura tot 37.4. Sa ma ingrijorez?

Bernix si Degetica (Ana Elena)

Poze Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

quote:
Originally posted by mandarinutza

Ieri a ridicat si tati banii de trusou 150 ron, mai trebuie sa ma duc eu saptamana viitoare sa ridic prima de nastere.

Fetele care ati depus actele pt alocatie, voi ati primit prin postas ceva pana acum?

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze



si noi am depus actele pt alocatieinsa l-a programat pe sotu prin decembrie sa mearga, apoi nu stiu, o sa-i dea carnet de cec sau poate ii da numerar... asta fiind in Baia Mare, poate la voi e altfel.

cat e prima de nastere???

Rodica Darius Filip
Poze

Mergi la inceput