Mamici de Martie-Aprilie 2008 (27)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Coooryyy!!Se vede ca s-a intors sefa
Tin pumnii pt.maine sa nu lesini(poate unele dintre voi stiu experienta mea cu recoltarea pt.bHcg)..
Mii de

Ela.. in 17+ cu !!

Varsta mogaldetei
Photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ririan spune:

Buna, frumoase randunici!Sa stiti ca nu v-am parasit numai ca am avut o foarte proasta dispozitie si nu vroiam sa se transmita si la voi;dar, astazi nu am mai putut de dorul vostru si am zis sa intru si sa va salut,si mai ales sa-i spun MULTI ANI FERICITI la CORY,si sa-mi ierte intarzierea!Felicitari la randunicile care si-au colorat carucioarele,mult noroc la cele ce urmeaza sa afle si la randunicile care merg la control,bun venit fetelor noi.Sa nu va suparati ca nu dasu nume dar nu vreau sa supar pe cineva,pt. ca va iubesc pe toate la fel,si nici eu nu prea ma simt bine cand sunt uitata prin listute!MULTE PUPATURI!

http://good-times.webshots.com/album/560414507QMNnrC?vhost=good-times mamica de 3 fetite...si poate si de baietel?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ririan spune:

CORY ,acum am vazut mesajul tau,mersi mult si ti-as da un sfat ,mai bine mergi direct la amnio sa nu mai treci prin chinul asteptarii inca o saptamana si doamne fereste de un rezultat aiurea sa ajungi tot acolo,eu spun din proprie experienta,daca stiam prin ce o sa trec saream pesteTT!Daca totusi mergi la TT ,multa bafta !

http://good-times.webshots.com/album/560414507QMNnrC?vhost=good-times mamica de 3 fetite...si poate si de baietel?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory3maz spune:

Randunici-Dulcici,

revin in fortza mai tarziu...ca acush ma baga sefa in sedinta, si mai am oarece teme de facut!

Va pupez pe toate!

cory3maz, mamik de Larisik si de bb2

Varsta "chiriasului":
http://bd.lilypie.com/1KFFp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Kya petele maronii s-au transformat ieri in bej si azi in galbui, deci consider ca e mai bine, dar tot sunt ingrijorata pentru bb, oricum azi mai pe dupa-masa intru pe net sa va dau vestile.
Cory multumesc pt optimismul pe care-l imprastii pe aici, sper sa se lege si de mine ceva.
Ririan si noi te pupam!

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris spune:

Zozela draguto, multumesc mult ca-ti faci si va faceti griji pentru mine - mersi pentru PM, momentan sunt bine, stiu ca nu v-am mai scris demult, am avut o perioada foarte foarte plina, si nici nu am apucat sa citesc vreo 2 capitole.
Eu sunt binisor, nu am motive mari de ingrijorare, dar nici pe roze nu stau.
Pentru randunicile care nu ma mai stiu: aveam o problema cu toxoplasmoza, si urma sa primesc rezultatele la analize.
Din pacate, sau din fericire, nu stiu cum sa o iau, rezultatul nu este nici pozitiv, nici negativ, este echivoc. Adica poate fi pozitiv sau negativ. Desi d-na doctor a spus ca ea crede ca e bine...
Si eu simt ca e bine, la ultima eco au iesit masuratorile perfecte, dr-ul ginecolog mi-a spus ca pana acu totul e super.
Eu inca nu ma dau peste cap de bucurie, stau "la relanti", dar sper din suflet ca e bine.

Intre timp sunt si cu casa in constructie, fetita bolnava si la servici ca la nebuni, de aceea am mai intrat pe ici pe colo pe forum, dar nu am apucat sa citesc sau sa scriu prea mult.

Dragi randunici, nu va suparati pe mine ca nu va raspund la toate, dar va mai citesc mesajele din cand in cand si sunt alaturi de voi.
Cory si ririan - va tin pumnii, astept si eu acuma rezultatul la dublu test - sper sa fie bine, desi SINCER NU AM PREA MARE INCREDERE IN ACESTE TESTE. Mie dr ginecolog mi-a zis ca ma trimite la Cluj la un eco ff performant, si doar atunci, daca ceva nu e in regula, sa facem poate in cel mai rau caz o amnio.

Va pup pe pene si sunt aici in umbra, langa voi.

Edit: acu sunt in sapt.14, deci e gresita semnatura.

Cristina 9+ si Mara(4 ani si juma')

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

dragutelor, va intrebasem si eu la sfarsitul capitolului trecut daca stiti cele care ati fost la eco la Iosup pentru morfofetala din trim.I, ce fel de eco v-a facut, vaginala sau abdominala?
Si ce intrebati i-ati mai pus, ca eu de emotii ca-l vad pe bebe,nu vreau sa omit intrebari importante/
Daca puteti sa-mi rapsundeti, va multumesc.

IRINA
+14

http://bd.lilypie.com/dWtmp3.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Mie mi-a spus medicul ca am avut candva toxoplasmoza, dar n-o mai am si n-ar trebui sa creeze probleme.

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Pe Remaliss, am gasit-o eu la "Durere". Sper sa nu se supere ca am copiat mesajul ei aici.
Ii doresc multa, multa sanatate si ei si puiului ei. Dumnezeu sa aiba grija de amandoi!

quote:
Multumesc fetelor care au intrebat de mine! Pentru mine a fost o perioada foarte grea, cu spitalizari frecvante1 Nu are sens sa intru in detalii, pentru ca a fost cumplit si vreau cat de cat sa ma detasez de tot ce a fost urat! Din pacate am avut o posibilitate limitata sa intru pe forum ca sa vad ce sa mai faceti si asta pt ca veneam cate o zi pe acasa (din spital) si nu reuseam sa-mi fac timp de calculator. Ma bucuram de prezenta mea acasa alaturi de sotul meu1 Acum starea mea s-a mai stabilizat, dar am fost ingrozitor de speriata cand acele secretii maronii (tot mai dense) nu se mai opreau si tineau deja de o luna si jumatate!!!!!!!!! Concluzia medicului? Posibila apoplexie uteroplacentara! Am incremenit, mai ales la cuvantul posibila!! Pai, se putea mai rau? Am stat cu imima cat un purice si inca mai stau, dar sper ca totul o sa se rezolve...Din pacate am slabit destul de mult, chiar nepermis de mult si inca nu am pus kilogramele inapoi...
Intr-o alta ordine de idei, Pepsi , eu nu ti-am ignorat mesajele tale private, dar dupa cum ti-am mai spus nu am avut cum sa raspund la ele.Michelle imi trimitea mesaje pe telefon si asa mai comunicam...Rabufnirea ta nu prea se justifica tinand cont prin ce am trecut si crede-ma ca nu as fi avut motive sa ma supar pe tine ca sa nu-ti raspund!
Tinand cont ca sunt graviduta, nu as vrea sa fac vreun rau daca din cand in cand mai scriu si eu pe aici...Nici la odisee n-am scris...Pentru ca din fericire casa mea nu mai e spitalul, o sa pot scrie mai des!
Va pup!


Si inca ceva pentru Kitzy: sa nu te aud cu ganduri negre despre analogii cu secretiile maronii. La tine s-au oprit, asa ca tu esti bine! Da? Vezi ca vin cu bata dupa tine.



Kya cu Victor

A inceput o mare dragoste

---------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Ririan!Doamne-ajuta sa primesti cat mai repede rezultatul amniocentezei si totul sa fie bine cu bebele tau!
Hai Kitzyy..Lasa gandurile.."maronii" ca-ti rup cocoasa
Chris ma bucur ca "apelul" meu a dat roade si ca sunteti bineStiu cata bataie de cap este cu constructia unei case,plus ca o mai ai si pe Mara bolnavioara..Sanatate multa si..mai baga si tu un mesaj scurt scurt din cand in cand ca sa stim ca sunteti OK!
Kya am gasit si eu mesajul lui Remaliss,insa ma ingrijoreaza putin..A promis ca atunci cand o sa fie mai bine-ne da verde sa o trecem in listutza..si..

Fetelor-am gasit o poveste ingrozitoare la Nasterea unei steleEste vb.despre experienta ingrozitoare a andreeiosifSaraca fata!!

Ela.. in 17+ cu !!

Varsta mogaldetei
Photos

Mergi la inceput