Mamici Noiembrie-Decembrie 2007(98)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

ce repede trece timpul.sunt o mamica de sept - oct, am nascut pe 22 aug o minune de baiat.

deci mai e putin si se da startul la voi cele care aveti DPNul la inceput de nov.

Pentru cele aflate la prima nastere: curaj, e o experienta unica pe care nu poti sa o uiti niciodata.
toate greutatile trec atat de repede si sincer nu mai ai timp sa te gandesti la ce a fost dureros pt ca totul se sterge cand iti tii minunea in brate.
si a trecut asa repede ca mai avem o sapt si implinim 2 luni.

curaj si odihniti-va mult.
un bebe mic va ocupa tot timpul sincer nici timp sa merg la baie parca nu mai am.o sa vedeti.
e minunat totul.
acum a inceput de cateva zile sa zambeasca de cate ori deschide ochisorii zambeste cand ne vede se bucura si gangureste.

sa va dea Doamne Doamne bebei sanatosi si frumosi.
va pup.

AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura1713 spune:

Multumim tare mult, Afibebe!
Sa iti traiasca minunea si sa fiti fericiti!

Laura 36+ Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

multumim afibebe!multa sanatate in continuare tie si lui bb!!!!!!!!!

34+ ANDREI

AMR 4 Saptamani!!!Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by dany2007

Buna burtici !
....
Azi sufar de leneeeeeee, mai sufera cineva????
Dana 31+ Luca-Rares
AMR - 9 Saptamani de stat in burtica.

www.flickr.com/photos/11543857@N07/" target="_blank">Poze cu burtica & BabyExpo si de la Marea Neagra
eu,eu....dar cred ca mi se trage de la raceala... azi am stat toata ziua in pat...si vom continua sa stam.n-am chef de nimic desi afara e asa de frumos...si soare..e mai cald ca in casa...dar eu ma simt fara vlaga....


Stefania X 2 31+
www.flickr.com/photos/13068460@N06/sets/" target="_blank">foto
"Unii se plang fiindca trandafirii au spini, eu multumesc cerului ca gasesc trandafiri pe spini" ...Shakespeare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..acum am ajuns si noi..yotul e ok cu bebe..col lung si inchis..mai sta nu vrea sa vina!!..spre norocul nostru ca mi-a iesit strep B si in col si infectie urinara cu el ..desi pana acum toate au fost ok..nici macar contact nu am avut de vreo 3 luni..diseara ne prezentam amandoi de manuta si eu si sotul sa ne puna branule si incepem tratamentul cu penicilina o saptamana si ma rog ca bebe sa stea cuminte acolo la caldurica ..
SA FIE CU NOROC NOUL CAPITOL!!! DOAMNE AJUTA!!!
..ma bag sa-mi incalzesc niste papa ca ne e foame rau si revin..

ROXANA cu "ursuletz" GEORGE IONUTZ IN SAPTAMANA 39!!
7 ZILE pana mami si tati fac un an de casnicie!! BEBE TE ASTEPTAM CU DRAG!!!


"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

afibebe multumim! bine ca ai intrat, ca noi astea care suntem pe ultima suta..deja....nu stim cum sa mai rezistam...

wow..erika...si de a dat eroare eco...si tot ar fi uriasa copila...pfuii..nu mai zic nimic de cat de greu mi-e...banuiesc ca alta e sa cari o burta de 2 ori mai grea ca a mea...
gata, gata, am tacut...

37+ piticul Stefanut
AMR 3 SAPT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuka78 spune:

salut,ma numesc dana si ma inscriu si alatur listei dvs de "mamici de noiembrie-decembrie" cu indicativele: dn. 26.10.1978,UM 21.02.07, DPN 28.11.2007. Si pt ca va fi fetita ne-am gandit la numele Sofia-Ioana. Va pup,sa fiti sanatoase si voi si bb-ii si s-aveti nasteri usoare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura1713 spune:

Offf, Roxanel, imi pare rau pentru voi. Bine ca bebe George e ok. Pana la urma sa pare ca tot trebuie sa mai stea la culcus...

Laura 36+ Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

multumim Afibebe

ENI 34+ IULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

ufffff..mai roxana..si tie ti-a iesit streptococul asta..no, tre s ao bat la cap si pe dra mea sa-mi faca analiza.
asa cu urina...ca eu ma duc de capu meu..ce sa cer? sumar de urina sau urocultura?

37+ piticul Stefanut
AMR 3 SAPT

Mergi la inceput