Mamici de iulie-august 2008

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Piersicutze spune:

dana felicitari. Sa fie cat mai multe mamici. Eu sunt Sabina, o mamica de iulie-august 2006, am o fetita nascuta pe 27 iunie 2006. Din experienta iti spun sa nu te panichezi la primele semne de secretie maro sau urme de sange. Asa a fost si la mine, ai incredere in dr tau, mergi pe mana lui. Starea de calm e cea mai importanta si increderea in tine si medic. Va fi bine. Va doresc la toate sarcini usoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

DANAAAAAAAAAAAAA ... acum am "aflat" vestea cea mare si vin sa te felicit din toata inimia .... si sa-ti trimit mii de pupicuri de incurajare ....

Te rog sa stai calma, fara stress si alte griji inutile ... ai sa vezi ca de data asta este bine ....

Ce veste minunata !!!!!!!! Cat ma bucur pt. tine !!!!!!!!! Te pup si ne mai auzim !!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_Ioana spune:

Pupici la gagici!
Hop si io, mamica de Luca, nascut fix pe 21 jun 2006
A fost o mana cu noroc, sper sa fie si la voi, va doresc o sarcina usoara si fara evenimente, bebei minunati si fiti optimiste!
Daca aveti nevoie de sfaturi sau pareri, nu ezitati sa intrati la Piersicutze!

Cristina si Lucu- nume de scena Zarzarel (21 jun 2006)


http://www.flickr.com/photos/9618861@N07/?saved=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

ACHE multumesc de urari, de asemenea si tie. Tu ai fost deja la eco? Scuza-ma nu mai tin minte....de la mamicile de mai iunie......Am sa incerc din rasputeri sa gandesc pozitiv.


RGE multumim de urari.Asa sa fie! Sa fie o odisee frumoasa si fara necazuri!


DANY multumesc. Pupic pe burtik!


ALINA multumesc. Da d-zeu sa te ajute sa ma urmezi! Te astept cu drag. Te astept si roaga-te la Sf. Stelian. Pe mine m-a ajutat!! Stii....nici acum parca nu-mi vine sa cred....inca sunt euforica.....


SIMO sa-ti traiasca juniorul. Iti multumesc de urari. Stii....am asa emotii ca voi foste de anul trecut ma felicitati!! Multumesc mult!


MIHA te asteptam si pe tine sa ni te alaturi!


ANYA si eu am DPN pe 20 iunie.....unele site-uri imi zice ca va fi 21 iunie. Deci...oricum sunt pe-acolo! Sa-ti traiasca printesa!


ANDICU stii....abia astept sa simt si eu emotiile odiseei de 2008!! Sa-ti traiasca juniorul!


KARLIGUTZA sunt atat de fericita ca am ramas.....eram chiar in pragul disperarii......nu vreau sa imi mai fac calcule cand sa fac eco, cand ar trebui sa miste bb.......dar in fundul sufletului meu.....abia astept sa simt si eu acel falfait de fluture in burtik.Cat despre alcool, tigari,etc....nu am contact cu asa ceva. Acid folic iau de 5 luni de zile. Multumesc de sfaturi. Multumesc mult! Sa-ti traiasca printesa!!


CLAUDINNA vei avea mereu un loc rezervat aici.....sunt super binevenite toate viitoarele mamici!!


PATICUT asa am sa fac. Am sa "gust" orice moment.....deja ma simt asa de speciala!! D-ne cat am mai vrut sa resimt ce simteam prima oara cand am ramas. D-zeu m-a auzit! Sa-ti traiasca juniorul!


DARLEENA iti multumesc din inima. De asemenea si tie iti doresc sa decurga totul bine! Sa fiti sanatosi si va doresc numai bine!!


NUMEIOANA eu inca nu m-am programat......poate reusesc luni sa iau legatura cu doctorita asta care m-a vazut data trecuta.....eu din seara asta incep sa iau progesteron...rau nu are ce sa-mi faca....sanatate multa si tie. pentru micutul David!



SLIMATEI iti multumesc mult. De asemenea si tie. burtik!


STEFANIA97 multumesc de urari. Sper cat de curand sa iau leg cu doctorita....dar tare ma indoiesc ca imi va da ceva.....aici nu prea se incurajeaza sarcinile cu risc.....aici e totul sau nimic......Sa-ti traiasca printesa!


PINGY te asteptam cu drag si tin pumnii sa fie bine si sa fie cu ochisori!


NIKOLE multumesc de cuvinte. Am simtit cat erau din inima.....scrise din inima......deci ai luat mg de capul tau.....azi mi-am cumparat si eu.....doar ca scrie ca in gravidanza trebuie luat numai dupa ce ai consultat medicul. Acum nu stiu ce sa fac......cu asta cred ca , chiar am sa astept sa vad ce zice doctorita.Sa-ti traiasca "albastrelul"!


MAMII multumesc de urare si numai bine iti doresc. Sa-ti traiasca juniorul!!!


VIVELA iti multumesc.........da.........din pacate ne-am cunoscut intr-un contest nu prea placut.....dar vezi............durerea apropie sufleteste pe oameni. Numai bine iti doresc ti si familiei!


ANCAAAAA abia asteptam sa-mi scrii!! Eram sigura ca am sa-mi scrii!! Ai vazut? Am reusit! D-zeu m-a ajutat! Multumesc mult si multa sanatate si pe burtik!


PIERSICUTZE multumesc de incurajari! Problema e ca inca nu am nici un medic care sa ma aiba in vizor. Inca trebuie sa caut sa vad la cine sa ma duc. Sa-ti traiasca printesa!


PETRO stiu ca te bucuri pentru mine. Sper cu toata inima sa vin sa te vad! Sa ma anunti pe celular! Mi raccomando!


CRISTINA multumesc si sa-ti traiasca juniorul!! Sigur am sa vin pe la voi daca am vreo nelamurire!





Dana


mult asteptat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Fetelor, iata-ma aici. Azi-noapte am avut o zi de groaza la munca!! Cred ca a fost cea mai urata si grea noapte de cand sunt in spitalul asta! De aceea azi am stat in pat mai toata ziua.


MONALAC am inceput sa citesc povestea nasterii tale. Foarte mult ai mai luptat. Cinste tie. Sper acum sa fie totul ok si sa decurga totul bine! Ce faci? Esti bine?





Dana


mult asteptat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

s-o felicitam pe DANA! SARCINA USOAR SI BB SANATOS!



PUSSI 31+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 6 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

PUSSI




Dana


mult asteptat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Mi-a luat ceva vreme pana sa imi iau inima in dinti si sa va urez toate cele bune si sa aveti o odisee superba. Mi-au dat lacrimile cand am auzit ca s-a deschis odiseea de iul-aug si imi aduc aminte cum anul trecut cand s-a deschis odiseea de iul-aug 2007 ma rugam sa fiu si eu parte din ea. Si am fost ceva mai tarziu, adica mamica de august.

Va felicit fetelor si va urez sa aveti puiuti frumosi si sanatosi ca ai nostri.


Luna, mamica de www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3683" target="_blank">Adelise Cezara(11.08.2007) si www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3813" target="_blank">Cosmin (30.07.2001)


www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">[b]Sonia trebuie sa traiasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

multumesc mult pt urari,fetelor!dana,eu sunt bine,parca azi nu ma mai doare asa rau burta.insa cand urinez,inca mai gasesc pe hartia igienica firisoare de sange decolorat.dana,ce fel de progesteron o sa iei?ma gandeam sa mi cumpar si eu utrogestan.of,luni am si eu o zi grea,am ore de la 8 pana la 14 si apoi mai am o ora de la 19 30 la 20 30.dar asta e.tu cand vei merge la dr?eu ma gandeam sa merg sapt viitoare,adica cu siguranta voi merge atunci.ma gandeam daca ar tb sa merg mai devreme,tinand cont ca sangerez putin....azi voi merge la biserica,sa l rog pe parinte sa mi citeasca o slujba.



Mami de Cris

Poze Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

MONALAC eu scurgeri nu mai am. Deci eu am sangerat maro cateva pete in ziua 28 a CM. Pe urma, in ziua a 29-a scurgeri nu albe si maronii. De atunci nu mi-am mai curs nimic. In schimb, se pare ca am luat o infectie. Nu stiu cum!!! Ca eu la munca mereu imi dezinfectez WC inainte sa fac pipi. Acasa nici nu mai vorbesc, ca in fiecare e dezinfectat. Ma ustura si o simt inflamata. Am inceput sa fac spalaturi exterioare cu ceai de musetel si bicarbonat. La doctor nu stiu cand merg. Maine cred ca ma duc aici la mine sa vad daca reusesc sa imi iau o programare la o doctorita...........daca nu am sa incer sa o sun pe doctorita care o cunoscusem in august.........care am stat de vorba 5 min........care nu am ramas multumita de ea.........nu stiu..........Progesteron am inceput sa iau de aseara. Iau un ovul vaginal de 200 mg. Nu am avut efecte averse. Nu m-am simtit rau. Ieri am mai facut un test. E pozitiv. Stii cand voi merge la eco........si voi auzi inimioara, ca totul e ok........voi face o listutza. Tu vrei sa fac acum? Adica pe tine vrei sa te trec acum?
Eu ascult slujba de pe TVR1 a Sf. Cuv. Parascheva. Sunt asa de emotionata.....





Dana


mult asteptat

Mergi la inceput