FIV 139

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rami 73 spune:

Fetelor, m-am luat cu vorba si am uitat sa va zic ca am mai avut o experienta, la fel de neplacuta ca si luna trecuta...

Dimineata am mai facut o punctie pe CM natural la Giulesti si rezultatul a fost acelasi : ovocit lipsa. Foliculul era maricel (22 cm), dar degeaba. Eu n-as fi vrut sa fac luna asta, ca foliculul era tot pe ovarul de luna trecuta, dar a insistat Proful... In ziua 11 mi-am dozat si estradiolul (la recomandarea Monseniorului) pentru ca era un indicativ al continutului folicular si mi-a iesit 161 pg/ml (valori normale in faza ovulatorie 85-500 pg/ml). Deci valoarea mea a fost relativ micuta, Monseniorul spunea ca trebuia sa fie minim 200 pg/ml pentru un ovocit. Si totusi el a vrut sa facem punctia, probabil spera sa iasa bine...

Asadar urmeaza inhibina b si apoi mai decidem ce si cum. Intre timp cred ca o sa bag 2-3 luni de Diane 35 pana dupa sarbatori, poate ma ajuta si cu celelalte problemute ale mele...

Relya, iti tin pumnii, fa odata testul ala de sange ca pipi nu e relevant !

Avalon, nu ne parasi iar, zi-ne ce-ai mai facut.

V-am pupat si sper ca voi sa aveti numai vesti bune !



pozici

"Dream as if you have forever. Live as if you only have today."
James Dean

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Relya tu esti veterana pe forum, stii bine ca au fost multe fete cu test de urina negativ si apoi la bhcg au avut valoare mare chiar si cu gemeni asa ca te rog mai ai putina rabdare si fa testul maine!Iti tin pumnii!
Rami imi pare rau pt experienta ta,dar eu cred ca trebuie sa tot incerci,ovarele pot reactiona diferit chiar de la o luna la alta;cam asta a fost si explicatia d-nei Matei in ce ma priveste cu valoarea FSH-ului meu...care pt mine oricum ramane un mister...inhibina B ne va spune mai multe cu siguranta.Pana atunci insa eu sper ca sa ne dai vesti bune la urmatoarea incercare!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Fetelor nu va grabiti ca eu una nu pea am incredere in testul asta de 3,5 lei,cu toate ca farmacista mi-a spus ca e cel mai sensibil la hcg.ma duc maine sa fac Bhcg-ul.
P.S.a iesi o linie rosie si o linuta roz pal,pal

cristina
http://community.webshots.com/user/cris8674

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubudream spune:

Kla:
FELICITARI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DORIS_71 spune:

KLA78 felicitari mamico, sa-ti traiasca si sa stea la mami in burtica 9 luni.

CRIS86, RELYA va asteptam cu vesti bune.

KITTA stai cumintica in pat, asa lui bb o sa-i placa la mami in burtica.

ADHNANA sa-ti traiasca sanatos si sa te bucuri de el.

Eu sunt in asteptari, sambata trebuie sa fac bhcg dupa 14 zile. Inca nu am curaj sa-mi iau vreun test de urina. Nu simt nimic, pieptul mai este marit dar nu ma mai doare. Incerc sa nu-mi fac iluzii si incerc sa ma consolez singura ca daca nu-i data asta o sa fie bine data viitoare.

toate FIV-oasele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Relya, cris86

felicia_ Sa mergi maine la Giuly!

rami73 Imi pare rau ca ai trecut din nou prin experienta asta neplacuta. O sa vina si vremea sa te bucuri de visele implinite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

va multumesc din suflet tuturor,azi am facut al 2 lea test si este mai pozitiv decat ieri,incet imi dau si eu seama ca eu chiar sunt ,am vb si cu dr si mi-a spus sa repet testul de urina peste 2 zile si sa-l sun pt a-mi da programare la eco,si a spus ca nu cumva sa ma urc la volan sa merg la bhcg,sa stau cuminte acasa ca daca am 2 teste pozitive e clar,vine barza.iar daca incep sa sangerze cumva(doamne fereste)sa-l sun si atunci trebuie sa fac bhcg neaparat.dec il ascult si stau la patut.


CRIS86 sa stii ca si mie la testul de ieri era o linie mai groasa iar cea care zice daca e sarcina sau nu era pala si nu chiar asa groasa ca cealalta,iar la testul de azi a iesit putin mai intensa si la fel de groasa ca cealalta!deci eu cred ca si tu esti ,poti sa-ti iei alt test de alta marca.mult succes,astept sa mergem de manuta la odisee .

va pup pe toate fara exceptii!fug la pat

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

KLA FELICITRIII sunt foarte fericita pentru tine ,pentru reusita ta ,ai grija de tine si de samburelul sau sambureii din burtica ta.Iti doresc sa ai o sarcina usoara in continuare si asteptam vesti bune in continuare.
Te pupam dulce


GINA printesei ANA-BEATRICE (13 dec 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Fetelor multumesc pentru informatii am mari emotii maine merg sa fac analizele,nu mai am rabdare abia astept sa imncep si eu tratamentul va pup pe toate.Kla FELICITARI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

Kla felicitari , sarcina usoara si bb sanatos.
Felicia fa totusi testul de sange ca sa fii cu inma impacata.
Adhnana sa-ti traiasca flacaul si sa va bucurati de el.
Cris si Relya asteptam vest bune.
Bafta multa in continuare fetelor in tratament.
cristinici


''Niciodata sa nu te simti rusinat ca ai incercat si n-ai reusit,pt ca acela ce nu a avut esecuri inseamna ca nu a incercat vreodata''O G Mandino

Mergi la inceput