Gravidutze si mamici din CLUJ - 24

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Tocmai am primit mesaj de la Raluca, au sosit acasa. Sunt bine! A zis ca revine maine.

Bun venit acasa bebe Mihai si mami Raluca!

Gabriela si bebe Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

serul acela fiziologic se gaseste la cora? cum il recunosc? e la raionul de bebe? e in sticla de plastic? la ce cantitate si cat costa?

raluca - ma bucur ca v-ati intors cu bine acasa! te asteptam cu vesti! si cu povestea...

alex - tu pe cand ne povestesti???

OanaAlina

bebele nostru scump si drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

bine ai ajuns acasa Ralu cu bb Mihai

Oana, este o cutie galbena si scrie cu albastru bimbi naso libero,in stanga e ca o lacrima in care srie fresh&clean

Lore, mamicutza lui David
http://good-times.webshots.com/album/560900464EBTcPL?vhost=good-times&start=108

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Raluca-bine ati revenit!
Oana-poti cere de la farmacista, va stii.ii spui ca vrei in recipient de plastic, pt bebe.
Meli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

Oana eu la farmaciile help net am gasit din ala italienesc. dar nu mai est nici la cora, nici la cea din mihai viteazu.
in rest, au rinophar, solutie salina,tot in plastic, facut in grecia parca.

Compozitie: Fiole de 10 ml continānd 0,09 g clorura de sodiu (9 mg/ml); solutie izotonica; sterila;, ce contine cāte 154 mEq/ l Na+ si respectiv Cl).acesta este serul fiziologic.

aici scrie despre rinophar..cine stie germana sa ne ajute un pic?
http://www.meditrade.at/medipharm/de/produkte/nasenspuelung/rinophar_.php?PHPSESSID=0e794a75a079689848ebf3a6bff2528b

36+ piticul Stefanut
AMR 4 SAPT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

SAL
FETELOR am citit tot ce ati scris dar stau mai greu la raspuns

Hai ca va povestesc cat pot de scurt ,pana imi doarme puiutzu
AM AJUNS LA SPITAL la ora 9 nestiind sigur daca raman sau nu
m a consultat +ca m a si pus la ecograf si decizia medicului a fost sa raman
stiti ca nu eram foarte ok cu provocarea sarcinii mai ales ca nu trecusem de termen dar am hotarat sa ma las pe seama doctorului fiind foarte convinsa ca e mai bine sa ascult de sfaturile lui ca sa fiu sigura ca totul v a fi ok
la ora 11 :40 mi a rupt membranele ,mi s a facut clisma ...etc si apoi au inceput contractiile ,pana atunci ma tot intrebam de ce fetele ce erau cu mine in salon se tot vaita saracile ,eu n aveam nici o treaba ,dar dupa ce mi s au rupt membranele am intzeles durerea lor

SI TU DRAGELE MELE pana la ora 18 am tot chinuit asa apoi m au pus pe masa si m am dilatat in trei ore 8cm jumate iar faza cea mai nasoala de care medicul stia atunci cand mi a facut eco este ca PUIU meu nu era INTORSSSSSSSS ,MA INTREB DE CE m a lasat atat sa ma chinui sa nasc normal cand fetitza nu era intoarsa suficient de bine si intr un final dupa rugamintea si insistentza sotzului meu m au bagat la 10 30 la cezariana
putea sa mi faca de la bun inceput cezariana nu sa ma lase sa ma chinui in halul asta

Spatele meu e distrus mi au facut si peridurala si anestezia pt operatzie

iar la una din consultatii l am intrebat pe dr DACA A FOST VREUN MOTIV DE INGRIJORARE PT CARE MI S A PROVOCAT SARCINA SI va jur fetelor in afara de NU absolut nici o explicatie nu mi s a dat

A TRECUT si am ramas dezgustata de ceea ce a putut sa faca ,sunt fericita acum ca am o papusica de fetitza si suntem innebunitzi dupa ea



http://community.webshots.com/user/ALEX290178/profile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Alex imi pare rau c-a trebuit sa treci prin indiferenta medicilor, din pacate suntem in Romania, dar bine c-ai scapat si ai o minunatie de fetitza! Sa-ti traiasca si sa fie sanatoasa!

Am vb azi cu doctora si marti la amiaz ma duc la eco... Doamne ce emotii am....

12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nrl spune:

Alex imi pare rau de ce a trebuit sa suporti, dar important pentru tine este ca sunteti bine amandoua. Cine a fost medicul ca tau, ca nu mai imi aduc aminte, si as vrea sa-l pun pe lista mea neagra.
Va pup si va doresc multa multa sanatate, sa fiti iubite si fericite.

Nicoleta 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iko spune:

Buna fetelor vizavi de noua clinica de langa spitalu militar doctorita mea a zis ca si Fulga o sa aiba cabinet acolo.Alex ami pare foarte rau de experienta care ai avuto cinei medicu cum al cheama sa ne ferim de el .Pentru cei care sinteti racite insanatosire grabnica si pentru voi si pentru copilasi ,nu stiu care ati scris ca mergi la medic si stai la rind eu ma pun in fata usi si cand iese cinei anauntru intru eu nu stau la rand nu mi se pare corect.Ieri vorbeati de casele prioritare si de aleaprofit de ce sa stau la rand cand ai dreptul meu pe linga asta cand stau intrunloc mi se umfla picoarele Iko +35 Szende Irisz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

Alex-sincer ma- apucat plansul, nu pt ca pot sa-mi dau seama de chinurile pe care le-ai suportat(cred ca pe departe nu stiu, ca eu la o dilatare de 4 deja am cerut anestezie)-dar imi aduc aminte cat m-am necajit cand am ajuns inapoi in spital din incompetenta medicilor. tare rau imi pare, bine ca esti bine acasa si cu o papusa dulce. iti doresc numai bine!
Meli

Mergi la inceput