Singuratatea in doi nu-i de noi

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

quote:
Originally posted by ane2200

Felicitari, domnisoara Elle. Detalii nu ne dai? Care sunt rezultatele - in afara de juna, bela si fara obligatii?



Multumesc ... insa nu stiu daca e eveniment de felicitat... divortul nu este o bucurie, nu este o realizare... este un esec, din pacate.
Bineinteles ca pana azi la proces nu a venit hartia de la ITM cu veniturile lui. Insa la inceputul discutiei judecatoarea nu a zis nici ca a venit nici ca n-a venit. L-a intrebat direct pe el daca intr-adevar nu realizeaza venituri. El ca nu. Ea: chiar deloc, din nici o sursa, sub nici o forma? El nu. Si l-a intrebat daca e de acord sa plateasca vreo suma pentru copil si spre surprinderea noastra a tuturor, a zis ca da, se angajeaza ca va plati x lei pe luna (un pic mai mult decat s-ar fi stabilit la salariul minim pe econimie). Si cam atat, a ramas in pronuntare, avand in vedere ca divortul l-am deschis din culpa comuna. Cinci luni de proces mi-au ajuns.


Elle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

quote:
Originally posted by rilbuc1

quote:
Originally posted by Elle_seb

Cati, nu trebe sa-mi spui de 2 ori.
In alta ordine de idei, astazi am avut ultima infatisare a procesului de divort. De azi sunt d-ra, ne-am inteles, da?


Elle



Nu te grabi sa zici ca esti domnisoara. Daca domnisoru face recurs?




Nu mai face nici un recurs. S-a lamurit ca la mine nu-i cale de intors.


Elle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

elle...nici nu stiu ce sa fac:sa te felicit sau sa-ti spun ca-mi pare rau...imi pare rau pentru faptul ca s-a sfarsit asa...si te felicit pentru modul cum sti sa manageriezi "intamplarea" (hai ca cu asta te-am dat gata!!!

dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Elle, era un esec daca sufereai in continuare langa el. Asa ca vezi partea buna a lucrurilor, poti incepe o viata noua, FELICITARI, DOMNISOARA!!!!!
Dar un nou capitol nu deschizi cu ocazia asta?:)

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze


Totul despre alaptat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonsis spune:

ce faceti fetelor?
scuze ca nu am mai aparut...in continuare eu trag cu munca...
elle_seb de cand esti domnisoara umbli prin cluburi....si eu sunt domnisoara,pe mine nu ma iei??
elyda....sunt pe aici.....trag cu ochiul..
incognito nu a mai aparut deloc....hmmmm....ce-o fi cu ea?
nici espiritu..
buna ane, gabi,val77,rilbuc....
scuzati-ma ca nu prea scriu,sunt cam deprimata,in primul rand ca e un mare balamuc la mine in casa si nu mai imi vine sa fac nimic...am avut niste geamantane si cutii pline cu diverse la un vecin care ieri a venit de elvetia (e plecat de un an) si a trebuit sa imi aduc bagajele...stau cu ele in mijlocul casei si nu stiu unde sa le pun...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

quote:
Originally posted by tonsis
elle_seb de cand esti domnisoara umbli prin cluburi....si eu sunt domnisoara,pe mine nu ma iei??



Ba cum sa nu?! Se poate? Zi numa' ora, ziua si locatia si o facem lata.


Elle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

quote:
Originally posted by Elle_seb

quote:
Originally posted by tonsis
elle_seb de cand esti domnisoara umbli prin cluburi....si eu sunt domnisoara,pe mine nu ma iei??



Ba cum sa nu?! Se poate? Zi numa' ora, ziua si locatia si o facem lata.


Elle

mamaaa ce ma mananca limba sa-ti rasssssssspund da' ma potcovesc dumnealor cu-n avertisssssment....vad eu ca acum voi astea care v-ati domnisorit aveti chef numai de petreceri,cluburi,latimi...lungimi...da noi astea maritate...inca... ce papucii mei facem????

dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns val77 spune:

buna fetelor
gata...am terminat definitiv
am fost azi la tribunal , am spus ca ne/am inteles si acum astept hotararea, fiecare isi poate urma propriul drum
asa ca domnisoara elle astept invitatiea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns val77 spune:

am uitat sa ma laud
miercurea viitoare ma duc la teatrul national sa vad Egoistul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

quote:
Originally posted by elyda

quote:
Originally posted by Elle_seb

quote:
Originally posted by tonsis
elle_seb de cand esti domnisoara umbli prin cluburi....si eu sunt domnisoara,pe mine nu ma iei??



Ba cum sa nu?! Se poate? Zi numa' ora, ziua si locatia si o facem lata.


Elle


mamaaa ce ma mananca limba sa-ti rasssssssspund da' ma potcovesc dumnealor cu-n avertisssssment....vad eu ca acum voi astea care v-ati domnisorit aveti chef numai de petreceri,cluburi,latimi...lungimi...da noi astea maritate...inca... ce papucii mei facem????

dana




Maritate, dez-maritate, ce, sta unu' la intrarea in club si-ti verifica bulentinu' sa vaza de esti maritata??


Mergi la inceput