Fetele din America (92)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Acuma vreau si eu un sfat...sint blocata la perdele/draperii/jaluzele.

Am spart un perete si acum se vad ambele geamuri. Pe o parte am "picture window" (deci cam cit latimea camerei) iar celalalt geam este geamul de la bucatarie...Fiind camera de zi (living room) ce "window treatment" imi merge? Io zic ca trebuie amindoua la fel...SI pun si jaluzea (de care?) si perdea? Poate aveti vreun site cu modele ca sint epuizata la idei.

Anamaria

"After all is said & done, more is said than done."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Daca vrei sa le unifici le pui la fel, dar asta inseamna ca trebuie sa delimitezi spatiul altfel ca sa nu devina boring. Jaluzele daca mi-as lua (mie nu-mi plac jaluzelele desi am mostenire), as incerca d-alea remote control (cel putin la bucatarie sa nu te apleci mereu) sau d-alea single touch, JC Penny are selectie si preturi bune.
Personal le-as da folosinte si perdele diferitelor camere. Iar in sufragerie daca as avea bani tot JC Penny sheer and curtain -face niste Dupont o minunatie, alea cu broderie care se ridica pe pinza.
Si pottery barn are chestii misto, iarasi destul de scumpe,
A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Hahaha, aveam si io deschis un mesaj sa scriu ceva da' vad ca scrise Andrada aceeasi idee treatments diferite ca sa delimitezi spatiul, curtains si sheer (asa am facut eu la un dormitor dar pe chocolate. plus jaluzele dedesubt da' tre sa vina careva sa le si agate), link la jcpenney si potterybarn.

Oana_B
www.fertilityfriend.com/home/ysatis" target="_blank">vesnica aspiranta
I love pink!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Eu as vrea sa imi iau fireplace electric sau cu gel. Si nu gasesc unul slim-slim sa mi se potriveasca.
A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Pottery Barn e superb...dar momentan iesit din "fondul" meu de reparatii. Mi-au placut mult cele din matase

Vroiam sa unific camerele...si nu vreau perdele care merg pina la podea...mai mult ceva gen valance. Camerele sint pictate acuma un verzului deschis, am pus Pergo culoare cherry, toate moldingurile sint albe si am bagat pe gitul sotului si un fireplace alb. Vreau un soi de English Country cu canapele infoiate.

Anamaria

PS...acuma am vazut ca ai postat cu fireplace-u...
Eu l-am luat pe asta: www.sportsmansguide.com/cb/cb.asp?a=374856" target="_blank">http://www.sportsmansguide.com/cb/cb.asp?a=374856..in Antique White...
Am vrut electric (cu gel)pentru ca sint oribil de lenesa la comandat "supplies"...

"After all is said & done, more is said than done."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

E realistic sau completely off?
Nu-mi plac alea care sint in mijloc, realistic wannabees care arata cheesy.
Arata bine al tau. L-ai bagat in priza sau l-ai connectat permanent?
A


PS Eu m-am plimbat mult pe la restoration si pottery pina am gasit ceva similar la TX Maxx. Vreun an de zile am stat fara perdele. La fel si cu hardware, le-am ochit la Restoration si le-am cumparat de la JC Penny cind au fost in sale, pina si acolo erau scumpe. No acu tie iti trebe jaluzele daca nu le vrei lungi, nu?
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Noi avem perdele sheer doar la living - dining. In rest am doar jaluzele (par din lemn, dar nu cred ca-i lemn). Nu ma incinta ideea, nu le pot ridica pina sus ca merg greu. Sint practice totusi...
Oricum, si perdelele le dau la o parte. Imi place sa intre multa lumina in casa.
Cind am cumparat casa avea draperii peste tot, ba chiar custom-made. Aveau un aspect greoi, totusi nu m-am indurat imediat sa le scot (ma gindeam ca au costat tare multi bani!). Apoi le-am dat jos cind am zugravit si am descoperit ca arata muuuult mai bine fara.
Draperiile le-am vindut pe nimica toata la garage sale.
Anamaria, pentru aspectul descris de tine cred ca te poti inspira de la Country Curtains. N-am cumparat niciodata de la ei, mai primeam cite un catalog in posta - deci nu stiu ce fel de calitate e. Precis au si website, macar te inspiri. Pentru pret mai bun poti intotdeauna sa cauti pe e-bay, nu stii niciodata peste ce dai!
In rest eu prefer Restoration Hardware, mi se pare calitate mai buna decit la Pottery Barn - dar au un look diferit de ce cauti tu acum.


The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

quote:
Originally posted by Andrada

E realistic sau completely off?
Nu-mi plac alea care sint in mijloc, realistic wannabees care arata cheesy.
Arata bine al tau. L-ai bagat in priza sau l-ai connectat permanent?
A

L’amore che move il sole e l’altre stelle.

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu




Il bagi in priza...merge si sa dea caldura si fara.
Inca nu a sosit...

Anamaria

"After all is said & done, more is said than done."

Mergi la inceput
Mergi la inceput