Mamici de noiembrie- decembrie ( 92 )

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iuli-ana spune:

LALA,se da pe razatoare coaja unei lamai(sau se curata pur si simplu ca pe un cartof) si apoi se taie felioare...Se amesteca chestia asta cu 1 linguritza de miere(sa ai grija de unde o cumperi) si se serveste de cel putin 3 ori/zi(adica 3 lamai si 3 linguritze de miere)...Pe mine m-a ajutat mult...Pt arsurile avute in primele sapt de sarcina doctorul gineco mi-a recomandat LIV52 si GASSEX de la Himalaya.Sunt produse % la % naturiste si m-au ajutat mai mult decat Rennie si altele de genul asta...Stiu ca ma repoet,insa daca pe mine m-a ajutat,poate mai ajuta pe cineva!
Sa va faceti bine!

Ana 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

lala ...imi pare rau...insanatosire grabnica!

aoleu ce baga si pisicii la torta cu mine..eu credeam ca se prefac..caci de multe ori incerca doar sa ne imite pe noi stapanii...da' inseamna ca chiar e buna...daca vrea cineva reteta e f. simpla sa nu ziceti ca fac pofte aiurea...nu dati in mine

Stefania x 2
min.7sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Iuliana incerc si asa

O zi excelenta !
Lala.

Fratele mai mare

Atat mai am pana ma nasc ! (bebe 2 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuli-ana spune:

PUSSI,unguent si nu crema,da?Unguentul isi face mai repede efectul...
Si cu maioneza...nu e problema daca e un ou crud???Intreb pt ca mi-e o pofta de salata de Boeuf de lesin si nu mi-am facut pana acum de teama oului crud...Sunt nebuna???Mai sunt altele ca mine???

Ana 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

iulia stiu ca normal n-am voie, dar tu crezi ca mamele noastre cand erau cu noi stiau?? eu nu ma stresez atata cu ce si cum am sau nu voie sa mananc... daca mi-e pofta bag!



PUSSI 30+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 7 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Iuliana de ce nu faci salata cu maioneza vegetala daca iti este teama de cea facuta in casa ?
Eu nu prea consum maioneza in general dar in sarcina asta am mancat si eu o tura de salata .

O zi excelenta !
Lala.

Fratele mai mare

Atat mai am pana ma nasc ! (bebe 2 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuli-ana spune:

PUSSI,ai dreptate,mamele nostre consumau de toate si noi am iesit bine merci...Insa uneori exagerez si eu cu grija asta...
O sa bag saptamana viitoare!!!
LALA,nu m-am gandit la maioneza vegetala...ce zuza sunt...

Ana 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuli-ana spune:

Dragelor,va pup pe toate si sa aveti un weekend asa cum va doriti!Si bebelusi ascultatori!
Ma duc sa ma pregatesc de marea intalnire,asa ca...ne mai auzim pe saptamana viitoare incolo...


Ana 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Buna dimineata !!
Stefania, musai sa ne dai reteta de la tort !!
Si de la Adina vreau reteta de tocinei !
Ana, sa ai niste clipe minunate alaturi de dragul tau :)


------------------------
Flory 34+ Joshua Raphael
AMR 6 saptamini !!

Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

e simpla tare (da nu pot spune ca putin calorica..da' e buna...mai ales calduta si proasspata...yam,yam...)
e ca aceea pt. pandispagna...2 oua zbatute cu 100g zahar.. dupa care se adauga 2 linguri de lapte si 50 ml de ulei si in acelasi timp adaug si 100g de faina...dupa ce le amestec toate adaug un praf de copt..(acum nustiu depinde si de praf...caci eu folosesc asta de aici...si nustiu cat e de concentrat sau mai stiu eu ce...dar merita incercat cu ce ai..dupa incerci cu altul..pana gasesti unul sa-ti placa... acum nustiu dar s-ar putea sa fi importat romasnii si de aici(praful de copt...caci am vazut o gramada de tb importate..de m-am crucit..da' de cifre nu de alta..erau de 7 ori mai mari...offf...)
se incalzeste intre timp cuptorul la 180°C... intre timp se taie felii subtiri,subtiri dintr-un mar...ungi o tava cu ulei(eu folosesc una rotunda ca sa semene a tort..dar n-are importanta..gustu conteaza...

dupa ce ai uns tava..pui compozitia...si la urma ornezi merele(feliutele) ca pe un melcusor... dai la cuptor.. pt. 20-25 min... si dupa e preferabil sa inchizi okiul de la cuptor si sa le lasi sa se raceasca un pic in voie(dar in cuptor)..caci altfel.. ai posibilitate sa se incruzeasca...cel putin asa mi s-a intamplat in ultima vreme..mi-oi fi pierdut din indemanare..sau oi fi uitat vreo smecherie..nustiu... eu asa fac dar.. mi-e imi place... e practica si economica...si bunnnnaaaa....

sa-mi spuneti daca incercati cum vi s-a parut!tot e we...



Stefania x 2
min.7sapt.

Mergi la inceput