Copiii din 2002! (38)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Eu stiu ca aici in Elvetia a aparut partea II a cartii...acum vreun an.
Azi cica pleca ai mei la bunici sa scape de ceata, dar numai pana diseara si eu care ma bucurasem ca stau pana maine!!
khristin am scris undeva cu vreo 2-3 pagini in urma cate ceva de sistemul e invatamant de aici.



Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Dodo, multumesc pentru urari, si vouamulta sanatate va doresc!

Elena, voi ramaneti fara tati, dar poate vine mama ta... io sa dau cu tunu si acuma nu mai poate veni nimeni la mine... tati al nostru pleaca si saptamana viitoare... nu vrei un copil in vizita? :))

Eu tot am impresia ca e sambata, si ieri si azi am simtit asta de dimineata... apoi a sunat ceasul... ce-i cu mine? Aaaa, am achizitionat primii pantaloni raiati de gravida, insa inca nu am cum sa ii port... ca nu se tin de nicio burta. NU ma supara deloc asta, sper sa ma mai incapa pantalonii astia o vreme... ma mai gandesc si io ca peste 3 saptamani si ceva voi avea deja 17... OAU!

Va pup, o seara buna.

Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Nicoleta, sanatate si bb sa fie in primul rand sanatos, fie el fetita, fie baietel. Si noi ne-am dori o fetita, dar cred ca nu mai apucam sa o facem.

Mira, colega mea de suferinta cu sistemul de invatamant!

Mamici, lui bogdan i se misca rau un dinte de jos. Nu mai vrea sa manance nimic tare de frica. Cum procedez?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Ruxi, imi amintesc ca mie mi l-a scos mama cand mi s-a miscat primul dinte, cu atza, ehehe, ce vremuri, aveam vreo 6 ani. Daca poti sa ajungi la medic, si el e curajos, poti sa mergi si acolo. Ieri imi povestea mama unui coleg de-a lui George ca si pustiului ei i se misca un dinte, plus ca ii rasare in spate altul... urma sa ajunga la stomato. La noi nimic deocamdata... Ai baiat mare, sa ii pastrezi dintele de lapte!
Mira, prea mult vroiai odata!
Nico, mama vine numai cand poate, de aici discutii multe cu ei ca au alte prioritati, si tot asa... nu mai zis ca ma enervez destul. Azi revine si George acasa, au ceva treaba si nu mai il pot tine, el vrea acasa... daca vine si Stefan numai bine are partener de joaca!
In schimb, Gabi plange mult in ultimul timp, am ajuns sa plangem cot la cot, cred ca o doare gingia, e nervoasa si vrea numai in brate. Asta noapte din ora in ora s-a trezit si a urlat efectiv... Abia astept sa ii vad rasariti sa nu mai sufere! Nici jucariile nu le mai vrea, le arunca din patut, doar degetul meu il roade si asa vad ce tare sufera!
Astept sa ajunga puiul si poate de maine scapam de regim, cred ca abia asteapta sa pape un ou kinder...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

acum am aterizat si eu de la scoala.mai stau putin si plec s-o iau pe mariuca.
Ruxij la dr ati fost?ma gandesc daca se mai tine putin i-l scoate..brrr..eu spun dar si mie mi-e o frica.....
Mariuca azi are a doua sedinta la dr in calitate de pacient..hihi.I-a pus sapt trecuta o plomba , azi urmeaza a doua si gata.Nu s-a speriat de freza si alte frectii ci a inceput sa planga cand i-a bagat bucatile alea de pansamentDe sigilat am intrebat dar nu face la dinti de lapte.
Nicoleta pupici !!phiii ce trece timpul asta!!!

Mariuca la 5 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Io sunt tare fericita...dupa 2 luni de munca David a intrat in echipa de inot care antreneaza cei mai buni sportivi...
A trebuit sa dea un test (l-am mai dat de 2 ori, dar ne tot spunea ca inca nu e pregatit...) si va incepe de luni!!!
De abia astept!!!! Acum, sunt un pic pusa pe ganduri caci antrenamentele vor fi in fiecare zi si dureaza 1 ora jumate...(sper sa faca fatza!!!!)



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze, 3000km prin Romania


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Felicitari micului inotator de performanta!! Wow! In fiecare zi! Multa bafta! Cred ca sunteti f. mandri!

Fetele, multumesc pentru sfaturi. Nu am fost inca la dentist, dar vom merge pana la urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Crig, felicitari pentru fetita curajoasa!!! Stefan fuge numai daca aude freza... are totusi norocul de a nu avea inca nicio carie. Mai tarziu, mai vedem noi.

Sinzi, felicitari pentru inot! Oau! Este dur programul asta al lor, sper sa faceti fata cu brio!!

Elena, sper sa sparga odata gingia dintisorii astia nazdravani, lui Stefan i-au iesit primiii la 5 luni, urmatorii la 9... intre timp ne-ar fi mancat, saracutul de el... dar trece si va fi bine. George este bine? Aveti ok-ul pentru ousor?

Ruxij, stii doar ca nu iti trebuie timp... ci putin mai mult curaj... mie si acum mi-e teama, dar asa mai patesc gravidele. Si nu mi-e teama atat de sarcina, nici de nastere, cat de ce va urma...

Mamicilor, abia astept sa vad ce este, ca asa m-a apucat un dor de impletit codite... :)

O zi cu soare, ca la Brasov, va doresc!

Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Buna mamici,

Apropo de stomatolog si Rares are programare vineri la stomatolog pentru ca i-au iesit cei doi incisivi definitivi de jos in spatele celor de lapte care sunt foarte solizi si nu dau semne ca ar trebui sa cada. Se pare ca va trebui sa-i scoatem pe cei de lapte pentru a putea creste cei definitivi.
Rares maine pleaca in excursie cu gradinita la Manastirea Dealu si e foarte emotionat, si eu mai rau ca el, caci e prima excursie de o zi in care merge fara noi.
Va pup si va doresc o zi buna,

Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii

www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Ema!

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Cornelia si Mariuca va merge maine in excursie de o zi..Tot fara noi...trebuie sa incepem sa ne obisnuim.Maine voi avea un motiv in plus sa fiu stresata.
Aaa si inca ceva..azi ni s-a spus ca pe langa sortulet trebuie sa le luam si tricouri sau bluze albe.eu nu prea sunt pentru alb.Se pare ca eu sunt generatia care a scapat de uniforma iar Mariuca cea care va avea uniforma.
pupici pentru toate!

Mariuca la 5 anisori

Mergi la inceput