FIV138

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

Felicia sunt sigura k puiutii tai sunt bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyxe spune:



Dupa lungi asteptari vin si eu cu noutati,
mai ales sunt bucuroasa ca in sfarsit mi-a venit CM si voi putea incepe luna aceasta fiv2.
Voi incepe inhibarea din Z18 cu 1 fiola de diphe/zi si dupa ce apare CM in Z2 voi continua stimularea cu 2 f gonal/zi. In paralel mai iau medrol, aspenter si elevit.

Kora
stiu ca ai luat gonalul compensat, pot cu reteta din Br sa iau compensat din B?

Ai inceput injectiile?
As vrea sa mi le fac si eu singura, dar trebuie sa exersez la faza cu intepatul.
cum bag acul? incet? sau il infig ca pe o sageata?
sper sa am curaj.

P.S. Mi-a spus si mie dr M, de Crinone, crema vaginala, am vorbit cu cineva sa-mi faca rost, dar ma intreb, oare, daca utrogestantul nu a avut efect pe aceasta cale, nu se va repeta faza si la aceasta crema? Abia astept sa o primesc sa vad despre ce-i vorba.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

ladyxe, cum ti-ai dat seama ca utrogestanul nu a functionat pe cale vaginala?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Kineta: mie,la ultima raceala(eram foarte racita la cap) ,mi s-au inflamat ganglionii pe partea dreapta a gatului(aveam vreo 2 mari si durerosi).Mi-am dat seama ca s-au format datorita infectiei(parca aveam capul copt).Mi-au trecut dupa vreo 4 zile,fara nimic special pentru ei.Asa ca stai linistita,nu e niciun virus..e de la raceala.

Ladyexe: vei lua medrol incepand din prima zi de stimulare si pana la test?

Simiolga: felicitari pentru evolutia BHCG-ului.

Ysa: bun venit si multa bafta. Trebuie neaparat sa te programezi ? Caci nu stii daca vine sigur in acea zi...mai bine te programezi in vreo trei zile ,la rand,sa fii sigura ca nu ratezi.

Mirelus,Felicia,Relya,Kla: tin pumnii stransi pentru voi!Bafta!

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

Simiolga: FELICITARI!!! Sa intzeeleg ca sunt 2? Sau 3?
Fetelor, mie azi mi-au aparut nishte pete maronii, dar nu shtiu daca sa le consider CM!! Au fost vreo 2 pete mici de dimineatza shi una acum, tot mica. Eu vreau sa refac histeroscopia luna asta, shi daca este CM maine ar trebui sa sun la d-na Viorica sa ma programez, shi sa sun shi la fetele de la FIV sa ma programez prin Z 20 la echo. Nush ce sa fac!!! Doctora mi-a zis sa refac cam toate analizele pt FIV, ca sunt de anul trecut, din toamna , shi, in plus, sa facem inca o histeroscopie, analize din col (cele uzuale, care nu sunt obligatorii la FIV), shi spermocultura, ca poate o fi un bacil sau streptococ care nu apare la analizele de FIV dar poate influentza prinderea embrionilor?! Voi atzi mai auzit de asha ceva????
Felicia: stai cuminte in pat. Pe cat ai testul? Raluca il are pe 16 oct. Itzi tzin pumnii sa fie bine
Andrada: nu ne mai spui nimik?
Va pup pe toate!

Aly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Aly, nu stiu ce sa zic.. te vor sfatui fetele mai bine! Si eu sunt programata sa fac testul tot pe 16, sper sa ma rabdare pana atunci!


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kineta spune:

NUSY,asta sper si eu sa fie,doar o raceala,este adevarat nu am mai avut eu ganglionii inflamati,dar cred ca este de la gat sau de la cap,ca am o sinuzita de toata frumusetea.MI-E ASA de rau,si CM,si raceala si injectii in burta,asta e macaR SA FIE DE BINE..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

Pusy presupun k se face programare pt analize, nu stiu exact, poate Kora ma scoate din incurcatura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyxe spune:

manumanu, legat de utrogestant, imi puneam cate 9 pe zi, dimineata, pranz, seara, iar in Z9 de la ET am avut primele scurgeri rozalii, am continuat totusi cu utrogest, dar au continuat si scurgerile devenind maronii apoi sau transformat in CM.
Din pacate nu mi-am facut atunci analiza progesteronului sa-mi dau seama daca se asimileaza ceva pe aceasta cale sau nu.

nusy,voi lua medrol incepand cu prima zi de inhibare (cu prima injectie de diphe) si voi continua in paralele si pe parcursul stimularii.

Multi -ici la toate si sa ne intalnim la odisee.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

ysa nu trebuie sa iti faci programare la IDS pt analize,vii in zi 2 dimineata la recoltare,platesti taxa de urgenta ( jumatate din suma) si in jurul orei 14 ai rezultatul.Succes!
ladyxe tu ti-ai mai facut FSH-ul?Ce a zis d-na Matei de valoarea mare pe care ai avut-o luna trecuta?Acesta e motivul pt care incepi in zi 18 cu diphe?De ce oare tocmai in zi 18?Ati calculat sa pice zi 2 in timpul saptamanii sau care a fost logica d-nei dr.?Sa inteleg ca faci stimulare numai cu gonal,fara menogon sau asta se va decide pe parcurs?Daca ai reteta compensata (de la medicul de familie) poti lua gonalul de la farmacii,dar nu stiu daca si din Bucuresti ) medicul de familie fiind din alta localitate).Acul il infigi brusc, pt gonal si diphe va fi usor deoarece le vei face subcutanat,in burtica si vei tine acul la 45 grade,daca vei face si menogon acela se da intramuscular si vei tine acul drept,nu inclinat.Se poate,crede-ma!Bafta multa, sa fie cu noroc!
Simiolga FELICITARI inca odata!Cred ca plutesti de fericire!

Eu de azi astept cm-ul care ar trebui sa apara joi si vineri analizele si startul....



Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput