Mamici de septembrie-octombrie 2007 (92)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata
Fetelor vreau si eu sa va intreb ceva...abia am facut 35 de saptamani si la ultimul control am descoperit ca am colul deschis cat sa intre 2 degete.Daca bebelina se naste in cateva zile o sa fie considerata prematur?

anca 35+

Maria
poze

AMR MAXIM 5 SAPTAMANI!!!!!!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Tzuc, vaccinul il vom face si noi la 2 luni, in spital cred ca au avut din cel preparat de stat. Tu ii dai toate picaturile mentionate? Ca asa am si eu de toate dar m-am oprit la espumisan si rar de tot Gripe. Cu constipatia poate o ajuti cu termometrul si putin impins genunchii pe burtica, asa era si al meu vreo 4-5 zile, nu facea altfel, insa acum s-a reglat la 2-3 scaune pe zi.


Ana, cand nu doarme Vlad plange? Si in brate se potoleste?

Alina, parca si Lia suspecta picaturile ca fiind vinovate de constipatie, dar la noi e invers, cum ii dau, cum face KK. Cat despre somnic, sigur ca e bine sa doarma, numai ca am citit ca la copiii alaptati e mai greu si nici nu ar fi indicat sa le fortezi mesele in sensul raririi. Eu insa habar nu am, ai mei amandoi au fost pe lapte praf.

Yaia, vezi totusi sa nu fie lichid, nu trebuie sa curga continuu. La mine dupa busnitura doar picura finut. Si nu avem urma de contractii.

Va las ca BB plange si plange, desi era ora lui de cumintenie. Doarme ca valiza pana la 10, l-am trezit eu, ne-am jucat vreo 15 min, am vorbit, mi-a vorbit si a ras, si acum plange ca vrea rasfat in brate. Ma duc sa ma execut.





Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

pe mine nu ma admira nimeni?

http://www.flickr.com/photos/9465085@N07/1466689554/



Mad, mamica de www.flickr.com/photos/9465085@N07/?saved=1" target="_blank"> Robert Stefan (09.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Vai de mine de frumos este !!!!!
Sa va traiasca

anca 35+

Maria
poze

AMR MAXIM 5 SAPTAMANI!!!!!!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

multumesc anca

anca am inteles ca bebei nu mai sunt considerati prematuri dupa 37 de saptamani... poate bebelina ta mai sta pana atunci



Mad, mamica de www.flickr.com/photos/9465085@N07/?saved=1" target="_blank"> Robert Stefan (09.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Sincer nu cred,am colul deschis de o saptamana si ceva,dar de sperat speram

anca 35+

Maria
poze

AMR MAXIM 5 SAPTAMANI!!!!!!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Alehiam, este super frumusel si dulcic bebele tau! Poza pe care ai ales-o la link este de revista.

Anca, pana la 38 de saptamani se considera prematuri, asa stiam eu. Totusi daca stai cuminte poate ajungi pana atunci. Am auzit mamici care au ajuns pana aproape de DPN cu col deschis.

Mi-am culcat baiatul si ma apuc de sport.


Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Acum si niste vesti despre noi
Crestem, inca nu stiu cat am luat... asteptam saptamana viitoare sa vedem cat am crescut.
Papam san intr-o veselie... Noaptea ne trezim la 2-3, papam 15 maxim 20 minute si ne mai trezim la 5-6, cand avem chef de mancat si de conversat pana pe la 9-10. Dormim pana pe la 12-1, papam si apoi incercam sa iesim la plimbare. Incercam pentru ca nu dureaza mai mult de 1 ora si suntem inapoi ca urlam de foame. Nu stiu ce sa ma mai fac, de ce nu rezistam mai mult de 1 ora afara, desi ies cu el dupa ce a papat bine. Iar dupa plimbare incepe showul: de pe la 2-3 pana seara la 7-9 avem program de supt din ora in ora . incep sa ma intreb daca se va regla vreodata sa am si eu dupa amiezele libere. Colici am avut saptamana trecuta urati rau de tot - a plans pana la epuizare

Felicit si eu mamicile noi si pentru cele care se pregatesc sa devina mamici



Mad, mamica de www.flickr.com/photos/9465085@N07/?saved=1" target="_blank"> Robert Stefan (09.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Iar uitsem ce voiam sa va intreb:

- bebelusii vostri screm cand papa? Adica Andrei fie da parturi la greu si asta il opreste din mancat, fie faca KK tocmai atunci.

- pentru bebicii care papa si la biberon, in cat timp mananca un bibe? Fac pauze dese? La noi dureaza si 15 min uneori o masa.

- tot pentru bebici care papa la bibe, vi se intampla sa se innece? Cat de des? Al meu se inneaca mereu, uneori se inroseste tot, nu merge doar cu tuse, si trebuie sa il ridic sau sa il intorc. Ma cam sperie cand face asa, de aceea mama cand vine se fereste sa prinda ora de masa sa ii dea ea.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Evident ca n-am apucat sa citesc din urma. Daca nu-i unul, e altul: azi o am si pe Miruna acasa ca a facut ceva la gura si vreau s-o tin un pic sub observatie. Si a reusit sa ma scoata din pepeni. Vlad a mancat si acum doarme in carucior, la soare.

Rox, Vlad pur si simplu n-a vrut sa doarma. Daca aprindeam lumina si vorbeam cu el, nici macar nu voia in brate. Daca stingeam lumina, urla din toti rarunchii. Azi noapte pe la doua i-am gasit pe ai mei barbati la televizor, Vlad cu suzeta in gura, gangurind pe sub ea, si tac'su cu ochii carpiti de somn, si cu toate luminile aprinse la parter.

Alehiam, Doamne ce minune de baiat!

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Miruna
Vlad

Mergi la inceput