Pensii private

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

Si eu tot la ING o sa-mi fac,am deja pensia privata de vreo 5 ani la ei,sotul de 1 an si bursa de studii ptr Matteo,asa ca o sa o fac tot la ei.Despre bani nu am stiut ca trebuie sa-i anunt,am aflat dupa ce eram bine insarcinata asa ca nu i-am mai putut primi.Cam atat

Io mami de Matteo

Cosi Cresco

www.totsites.com/tot/matteomio " target="_blank">Ho anche Sito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Eu am ales Aviva tot pt motivele enumerate de oanna, stiu ca-s seriosi ...
Un Wkend placut,
GAbriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Eu tot la ING, pe motive de ruda.

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo1970 spune:

la AIG, eu am cea mai mare incredere in ei, desi am vazut ofertele sau chiar am cumparat produse si de la altii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyella spune:

Eu inca oscilez (pt mine si sot),dar "vrajeala" astora de la Tiriac cica ar fi cea mai buna,pt ca intermediarii au cel mai mare comision la adeziuni ,ceva pareri pro/contra?


multumesc anticipat,mai studiez piata!

aniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau2toma spune:

Pt cei carea au ales cea mai buna oferta sau companie care este Tiriac cum spun aproape toti ,eu zic sa va ganditi cei care vor sa semneze cu ei sau care au facut-o deja de unde se amortizeaza in timp comisioanele agentilor de pensie pe pilonul 2? Cred ca de la clienti ca o sa lea ceara in timp niste procente .Nu stiu pt ce dar o sa vedeti .Eu va recomand celor care inca nu au semnat si oscileaza intre companile de asigurari sa intre pe saitul rev Forbs si poate ca le mai vine o idee si de acolo .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Eu am ales AIG, sotul allianz-tiriac. AM zis sa nu ne facem amandoi la aceeasi firma , ca nu se stie niciodata..SI la ING, avem asigurarile de viata. Sper ca am ales bine.

Cristina
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

quote:
Originally posted by Sephora

Si eu tot la ING o sa-mi fac,am deja pensia privata de vreo 5 ani la ei,sotul de 1 an si bursa de studii ptr Matteo,asa ca o sa o fac tot la ei.Despre bani nu am stiut ca trebuie sa-i anunt,am aflat dupa ce eram bine insarcinata asa ca nu i-am mai putut primi.Cam atat

Io mami de Matteo

Cosi Cresco

www.totsites.com/tot/matteomio " target="_blank">Ho anche Sito



nu inteleg despre ce vorbiti...asigurarea de viata implica si cheltuielile din perioada de sarcina si nastere?

ALICe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

noi avem asigurari de viata la ING (care se transforma in pensii dupa o anumita varsta), Sebastian de studii tot la ING.

Mi se par seriosi, dar nu am vrut sa jucam totul pe o singura carte; asa ca, acum eu am ales Allianz, iar sotul AIG (si astea diferite,din acelasi motiv...).

Nu poti sa stii ce se poate intampla pana atunci, asa ca..din 3 trebuie sa avem parte macar de una..

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Alic, poti sa iti adaugi clauze care sa prevada aceste cazuri- eu de ex. am avut la un moment dat o clauza care se referea la o asigurare in caz de accident si spitalizare. Asta implica,insa, cresterea ratei/politei pe care o platesti

Exista si una speciala pt. nastere, dar trebuia sa o faci cu cel putin 9 luni inainte...

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput