Mamici de Noiembrie -Decembrie2007 (90)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

quote:
Originally posted by Victo

stiti ca va ziceam de ochiu lu barbata-miu..mai..m-a surprins..nu numa ca a fost la doctor, dar a fost la 4!!!! doctori..pana i s-au potrivit 2 tratamente.....si cica e si contagios.,,. no,asa ca ..acu nici nu ne mai atingem..

35+ piticul Stefanut
AMR 5 SAPT



Victo, dar pana la urma ce are? Ulcior? Ce tratament i-a dat? Sotul meu a avut, dar eu n-am luat, nici nu stiam ca e contagios.

Valentina 30+ Cristina Stefania
noi doi
printesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Vad ca voi v-ati facut bagajele de spital si eu habar nu am unde o sa nasc !

33s + Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

BB, ziceai ceva ieri de cartofiori cu branzica. Ghici ce mananc azi la pranz?. Insa am mai adaugat ceva nou in meniu: salata de sfecla cu lamaie si ulei de masline.

Roxxy 31+Rares Matei
_
AMR 7SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Roxana nu nasti inca, stai calma
Bebe George abia acum a inceput sa se pozitioneze jos de aceia il si simti asa puternic.
Acum el este mai inghesuit si reactioneaza apasand pe col.
De la aceasta apasare constanta in cateva zile ( sau saptamani ) colul incepe sa se inmoaie si sa se scurteze.
Pot aparea scurgeri mai abundente, poti pierde dopul ( nu-i obligatoriu ) dar pana la travaliul propriu zis pot trece si doua saptamani .
La fel poti avea reprize de contractii dar daca nu se regularizeaza e travaliu fals.

Eu spun ca mai ai de asteptat cam o saptamana jumatate

O zi excelenta !
Lala.

Fratele mai mare

Atat mai am pana ma nasc ! (bebe 2 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

quote:
Originally posted by Roxxy80

Si eu duc lipsa la dormitul pe burta si, mai ales, la . Cred ca o sa am impresia ca sunt virgina cand o sa se intample din nou minunea dupa ce nasc. Problema e ca la mine nu mai vrea barbatu, ca eu as mai putea presta asa putin ca mosii. I-am explicat desteptului ca nu se intampla nimic cu bebe, insa el simte nevoia sa ma protejeze .

Roxxy 31+Rares Matei
_
AMR 7SAPTAMANI



ce tare esti...


Dana 29+ Luca-Rares

www.flickr.com/photos/11543857@N07/" target="_blank">Poze cu burtica & BabyExpo si de la Marea Neagra






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

quote:
Originally posted by Roxxy80

Neata, burtici. Ne-am trezit si noi de ceva vreme dar ne-a fost lene sa scriem.
Pussi, imi place optimismul tau. E contagios. Si eu duc lipsa la dormitul pe burta si, mai ales, la . Cred ca o sa am impresia ca sunt virgina cand o sa se intample din nou minunea dupa ce nasc. Problema e ca la mine nu mai vrea barbatu, ca eu as mai putea presta asa putin ca mosii. I-am explicat desteptului ca nu se intampla nimic cu bebe, insa el simte nevoia sa ma protejeze .

Roxxy 31+Rares Matei
_
AMR 7SAPTAMANI




Nici al meu nu mai vrea, zice ca ii e teama sa nu se intample ceva...asa ca ma inscriu si eu in clubul celor care abia asteapta sa "descarce", din toate motivele enumerate de voi

Valentina 30+ Cristina Stefania
noi doi
printesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by Roxxy80

BB, ziceai ceva ieri de cartofiori cu branzica. Ghici ce mananc azi la pranz?. Insa am mai adaugat ceva nou in meniu: salata de sfecla cu lamaie si ulei de masline.

Roxxy 31+Rares Matei
_
AMR 7SAPTAMANI




da ghici ce voi papa si eu azi????? cartofiori cu branzica rasa si smatana deasupra!!! puse cand cartofi sunt fierbinti!!! sunt "indragostita" momentan de manacarea asta!!! pana o sa imi fie greata!!!

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! te asteptam puiutz!!

35+ si bubulina IASMINA ALYSSA

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">
bubulina noastra

AMR maxim 3-4 sapt!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

quote:
Originally posted by mihuta

Vad ca voi v-ati facut bagajele de spital si eu habar nu am unde o sa nasc !

33s + Sophia



Mihuta, cum adica unde nasti? Parca ziceai de Elias,nu? Oricum, nici eu nu am stiut pana ieri unde nasc...dar acum mi-am luat o grija, ca nu-mi trebuie bagaj de spital

Valentina 30+ Cristina Stefania
noi doi
printesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Sa fie cu noroc capitolul si fara nicio nastere daca se poate
Pussi tari rau motivele si sunt de acord cu tine
Rox eu zic sa il lasi incolo de masaj si sa stai linistita ca nu vrem probleme...ai si tu mila de mine acum ca nu pot sa vin la spital asa cu colul deschis

anca 34+

Maria
poze

AMR MAXIM 6 SAPTAMANI!!!!!!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

pussi, creem si dany 2007 insanatosire grabnica!!!!!!!!

33+ ANDREI

AMR 5 Saptamani!!!Doamne ajuta!

Mergi la inceput