Se cauta sange grupa B3-NEGATIV

Se cauta sange grupa B3-NEGATIV | Autor: Gaby

Link direct la acest mesaj


Am primit acesta rugaminte, dar eu nu am cum sa ajut, poate cineva de pe aici, merita incercat...

Firma TCNET cauta donator de sange grupa B3-NEGATIV pentru a salva un coleg in varsta de 25 de ani care a suferit un grav accident de masina. In afara de gestul umanitar firma ofera si un bonus in valoare de 150RON.

Cristi Stangacianu si Cristi Codreanu. 0730 360 879, 0730 360 878

Multumesc,

omul cu... banca la cap! www.bankingjobs.ro

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gaby76 spune:

Sangele ar trebui pus la dispozitie de Centrul Regional de Tranfuzie. Poate dona oricine cu orice grupa sangvina si trebuie sa primesti in schimb sangele necesar. Eu donez de 10 ani si pot dona pentru pacientul respectiv dar am A+. Stiu ca in ceea ce priveste centrele de recoltare treaba nu e chiar usoara dar daca insistati probabil ca vor gasi grupa necesara. Ar putea primi si de la alta grupa, persoana avand B neg. Primeste de la 0, A si B. Daca pot ajuta te rog sa-mi spui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinaa spune:

problema e ca nici la centrul national de transfuzie nu au aceasta grupa....oricum datorita unor oameni de valoare Mihai,caci asa il cheama pe tanar,a reusit sa fie salvat dupa ce a stat o saptamana in coma de gradul 3.Nu ne ramane decat sa ne rugam ca el sa se insanatoseasca cat mai repede,sa depasesca operatiile care nu sunt tocmai usoare...iar baietelul lui sa isi revada tatal cat mai curand.

arinaa

Mergi la inceput