Micutul Luca Alexandru va roaga sa il ajutati

Micutul Luca Alexandru va roaga sa il ajutati | Autor: iulianleuce

Link direct la acest mesaj

nota administratorului
am primit actele doveditoare ale acestui caz. in continuare il rog pe initiatorul acestui topic sa ne trimita o declaratie de proprie raspundere si un scan de ID.
desprecopii.com



Nu stiu cat de bine ma voi descurca implicandu-ma in acest caz,dar sper sa o fac cat mai bine si cu ajutorul vostru sa ii putem da o noua sansa la viata acestui copilas,suferind de acelasi diagnostic ca al lui Edi.
Doresc din tot sufletul sa ii putem da o mana de ajutor parintilor acestui copil,pt operatia corectoare de care are atata nevoie mititelul.
eu am primit pe email poze si acte doveditoare care pot atesta suferinta lui.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns uta_ciun spune:

iulian,
condoleante pt micutul edi, imi pare nespus de rau

felicitari pt deschiderea subiectului si pentru implicare

te rog da-ne mai multe detalii despre cum putem ajuta, conturi bancare pentru cei din romania si conturi paypal sau moneybookers pt cei din afara care vor sa ajute

sa dea dumnezeu sa se stringa cit mai mult
uta_ciun


The most beautiful thing in life is LIFE itself ! http://www.help-ema.puls-il.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulianleuce spune:

Buna sunt Magda mamica lui Edi,in timp ce eram internata la Institutul Inimii din Cluj,am cunoscut-o pe mamica lui Luca Alexandru care a venit cu micutul ei sa il opereze,fiind foarte speriata plangand intruna am incercat de a-i ridica moralul incurjand-o si spunandu-i ca si eu am un bb care tocmai a fost operat si nu trebuie sa se dea batuta cu una cu doua.Pe data de 04 09 2007 a suferit operatia pe care a trecut-o cu bine,post operator nu au aparut complicatii fapt pt care a fost scos din terapie intensiva si trimis cu transfer la neonatologie o alta clinica din Cluj.Speram ca pana maine dupa-amiaza sa avem si IBAN-urile ale conturilor pe care urmeaza sa le deschida parintii copilului.

Speram din tot sufletul sa ii putem gasi portite pe care sa le treaca cu brio spre o insanatosire cat mai rapida a micutului Luca Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulianleuce spune:

Asteptam ca parintii micutului Luca Alexandru sa mearga la banca si sa isi deschida conturi pt a ne da codurile IBAN, sa le facem publice si sa ne trimita povestea lui Luca Alexandru.
Numai ca nu stiu ce se inampla de nu am primit nici o veste de la acesti parinti,iar eu nu am nici o informatie referitoare la starea de sanatate a lui. Asteptam in continuare sperand ca ne vor da de stire cat mai curand posibil.
Multa sanatate pentru Luca Alexandru Constantin.D-zeu sa il ocroteasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulianleuce spune:

buna ziua

tin sa va multumesc pt ajutorul acordat numai ca parintii micutului Luca Alexandru si-au schimbat optiunea de a-l mai opera pe micut in Italia acceptand varianta mediculul de la Cluj care a intervenit si la prima operatie. Numai ca nu ii pot intelege de ce au acceptat mai multe interventii de corectie la noi in tara cand tot asa de bine se putea interveni o singura data in Italia si scapa si copilul de alte riscuri post operatoare. va multumesc inca o data pt sprijinul acordat si puteti inchide cazul micutului Luca
Cu drag Iulian

Mergi la inceput